Nadspodziewanie dużym zainteresowaniem cieszy się profil internetowy poświęcony historii Prudnika. Założono go zaledwie w marcu ubiegłego roku, a zyskał już ponad 1600 polubień. Na jego stronach publikowane są wraz z opisami zdjęcia przedwojennego miasta oraz najbliższych okolic. Co ciekawe wśród regularnie odwiedzających te wirtualne łamy są internauci z różnych kontynentów.
- Okazuje się, że jest duże zapotrzebowanie na tego typu archiwalne publikacje - mówi Ryszard Kasza, dziennikarz zarazem autor profilu internetowego „Prudnik, historia fotografią pisana”. – Posiadam ogromną liczbę dawnych zdjęć Prudnika. To idzie w tysiące. Chciałem zainteresować mieszkańców historią ich miasta. Mam np. zdjęcia z archiwów w Nowym Jorku, Londynie, czy Moskwie. Bardzo wiele też dokumentów pozyskałem ze znajdującego się za oceanem Instytutu Leo Baecka.
Pomysłodawca tego profilu internetowego zapowiada wydanie książki, która zwierać będzie zgromadzone przez niego stare fotografie Prudnika. Jak na razie żadna z tamtejszych instytucji podległych samorządowi nie może pochwalić równie popularną stroną internetową.