Radio Opole » Radio Opole w powiecie prudnickim (DAB+) » Informacje z powiatu prudnickiego

Informacje z powiatu prudnickiego

2015-08-28, 13:07 Autor: Radio Opole

Jak było dawniej w Prudniku? Powstanie o tym spektakl

Chcą dowiedzieć się, jak wyglądało dawne życie kulturalne mieszkańców Prudnika i okolic. Interesują ich wspomnienia mieszkańców tych ziem oraz osób napływowych. Na bazie zabranych informacji powstanie międzypokoleniowy spektakl. Do udziału w projekcie „Opowiem Ci, jak było” zaprasza seniorów oraz młodzież Fundacja Na Zmianę.

Magdalena Bury-Zadroga- Chcemy dowiedzieć się, jak dawniej, kiedy nie było kina, funkcjonowała kultura – mówi Magdalena Bury-Zadroga. - Zazwyczaj, kiedy mówimy o kulturze, myślimy o czymś podniosłym jak na przykład teatr narodowy. Tymczasem kultura tamtych czasów to jest pan, który rzeźbił w drewnie lub pani, która wykonywała niesamowite kroszonki. Chcemy dotrzeć do takich historii osób, które pamiętają dawne dzieje lub są twórcami kultury w powiecie prudnickim - dodaje.

- Kolejny etap projektu to realizacja spektaklu teatralnego – dodaje Bury-Zadroga. - Podczas warsztatów teatralnych będziemy opracowywać te historie. Do udziału warsztatach teatralnych zapraszamy seniorów oraz osoby do osiemnastego roku życia, bowiem zależy nam, aby starsi nauczyli się czegoś od młodszych, a młodsi mogli skorzystać z doświadczeń osób starszych - dodaje.

Osoby, które chcą wziąć udział w projekcje „Opowiem Ci, jak było” mogą zgłaszać się do 14 września. Więcej informacji można uzyskań w Prudnickim Ośrodku Kultury lub na stronie Fundacji Na Zmianę.

Projekt jest finansowany z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i organizowany przez Fundację Na Zaminę.

Radio Opole objęło inicjatywę patronatem medialnym.

 Katarzyna Zawadzka

Zobacz także

2024-10-21, godz. 17:37, Kultura i rozrywka Zakupiona kolekcja przedwojennych pocztówek pozwoli prześledzić rozwój architektoniczny Prudnika Prudnickie muzeum wzbogaciło zbiory, nabywając kolekcję 336 kart pocztowych z końca XIX i pierwszej połowy XX wieku. Placówka otrzymała na ten cel dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nabór wniosków prowadził… » więcej 2024-10-21, godz. 15:25, Gospodarka RZGW Wody Polskie Gliwice ruszyły z naprawianiem szkód po wielkie wodzie Sprawdzanie i badanie stanu zapory w Jarnołtówku, zabezpieczanie uszkodzonej skarpy na dnie Złotego Potoku, czy zasypywanie wyryw - to między innymi obecnie wykonuje Regionalny Zarząd Gospodarski Wodnej w Gliwicach, który jest odpowiedzialny… » więcej 2024-10-18, godz. 13:27, Wiadomości z regionu Ulgi podatkowe dla poszkodowanych rolników będą, ale w przyszłym roku. "Został wykorzystany limit" Poszkodowani przez powódź rolnicy nie mogą w tym roku liczyć na umorzenie podatku rolnego z tytułu klęski żywiołowej. Powodem są ograniczenia obowiązujące w Unii Europejskiej, a problem ten dotyczy m.in. farmerów z powiatu pru… » więcej 2024-10-17, godz. 16:30, Wiadomości z regionu "Przyhamuj, życie przed tobą". W szkołach ruszają spotkania z ekspertami ruchu drogowego Uświadomienie zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym - to cel kampanii edukacyjnej „Przyhamuj, życie przed tobą”, której organizatorem jest opolski kurator oświaty, a jego adresatami są uczniowie szkół ponadpodstawowych regionu… » więcej 2024-10-16, godz. 17:57, Wiadomości z regionu "Kolejna powódź firmę zabije z pewnością". Trudna sytuacja Spółdzielni Pionier w Prudniku Nawet 20 mln zł mogą wynieść straty powodziowe Spółdzielni Pionier w Prudniku. Trwa szacowanie i usuwanie szkód w zakładzie przy ul. Batorego, który mieści się w sąsiedztwie rzeki przepływającej przez miasto. » więcej
12131415161718
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »