Radio Opole » Radio Opole w powiecie prudnickim (DAB+) » Informacje z powiatu prudnickiego

Informacje z powiatu prudnickiego

2020-10-20, 20:30 Autor: Jan Poniatyszyn

Radni mieli zastrzeżenia, burmistrz doniósł do prokuratury na... swoich urzędników. "Żeby sprawę rozstrzygnął niezależny organ"

[fot. Monika Pawłowska]
[fot. Monika Pawłowska]
Budowa ścieżki pieszo-rowerowej wywołała spór między samorządowcami z Głuchołaz. Turystyczna trasa z tego przygranicznego miasta prowadzi do sąsiednich, czeskich Mikulowic. Zastrzeżenia do realizacji inwestycji zgłosiło dwóch radnych opozycji. Aby rozwiać ich wątpliwości burmistrz Głuchołaz wystąpił do prokuratury.
– Inwestycja ta była bardzo potrzebna, jednak mam wątpliwości, co do jej przeprowadzenia – argumentuje Jacek Wanicki, opozycyjny radny Głuchołaz.

– Inwestycję realizowano w dwóch etapach. W pierwszym wybudowano samą ścieżkę, a w drugim etapie przejście przez tory kolejowe. W mojej opinii mogło tu dojść do powielenia się niektórych prac w dokumentacji przetargowej.

Z tymi zarzutami nie zgadza się wiceburmistrz Głuchołaz Roman Sambor. Wyjaśnia, że zadanie to realizowano na gruntach gminy i należących do PKP. Kolej zatwierdzała dokumentację projektową.

- Dlatego też inwestycję podzielono na dwa etapy i przeprowadzono dwa przetargi na wykonawcę – dodaje wiceburmistrz. – W sposób nieuprawniony dwóch radnych opozycji zarzuciło nadużycia, że jakobyśmy za coś dwa razy zapłacili. Na sesji miała być dyskusja na ten temat. Nie zgodziliśmy się na to. Burmistrz skierował sprawę do prokuratury, żeby tę sprawę rozstrzygnął niezależny organ.

- Wydano postanowienie o odmowie wszczęcia śledztwa w sprawie niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych tj. pracowników Urzędu Miejskiego w Głuchołazach przez niedokonanie korekty z zakresu robót budowlanych objętych przetargiem. Analiza materiału dowodowego dała podstawy do stwierdzenia, iż do czynu zabronionego nie doszło – powiedział Klaudiusz Juchniewicz, Prokurator Rejonowy w Prudniku.
Jacek Wanicki
Roman Sambor
Klaudiusz Juchniewicz

Zobacz także

2024-10-04, godz. 20:00, Wiadomości z regionu Nie są już ostatnią gminą w województwie. Prudnik uporządkował ewidencję zabytków Blisko 20 lat trwało przyjęcie Gminnej Ewidencji Zabytków dla terenów wiejskich gminy Prudnik. Dokument jest istotny dla mieszkańców, inwestorów oraz samorządu lokalnego. Jeszcze w 2006 roku wszystko było przygotowane, żeby przyjąć… » więcej 2024-10-04, godz. 17:30, Wiadomości z regionu Powodzianie będą mogli liczyć na pomoc psychologiczną na miejscu Mobilne punkty psychologiczne będą nadal odwiedzać tereny zalane, a specjaliści udzielą wsparcia powodzianom. Osoby poszkodowane w wyniku wielkiej wody mogą bezpłatnie uzyskać porady psychologów czy prostu porozmawiać. Ponadto, opolski… » więcej 2024-10-03, godz. 18:56, Wiadomości z regionu Pełnomocnik rządu Marcin Kierwiński wizytował zniszczoną powodzią część Opolszczyzny Ze skalą zniszczeń powodziowych zapoznał się m.in w gminie Prudnik Marcin Kierwiński, pełnomocnik rządu ds. odbudowy obszarów dotkniętych powodzią. W towarzystwie samorządowców gminnych i powiatowych odwiedził Łąkę Prudnicką… » więcej 2024-10-02, godz. 19:30, Wiadomości z regionu Po powodzi w powiecie prudnickim - naprawa dróg i mostów pochłonie miliony Blisko 30 mln złotych wynoszą straty powodziowe w infrastrukturze, która podlega samorządowi powiatu prudnickiego. Takie wyliczenia przesłano do urzędu wojewódzkiego. Największe wydatki pochłonie naprawa dróg i mostów. » więcej 2024-10-01, godz. 17:00, Gospodarka Prudnicka ciepłownia naprawia szkody powodziowe i gromadzi opał na zimę Zakład Energetyki Cieplnej Prudnik wznowił sezon grzewczy. Równocześnie spółka usuwa znaczne szkody, które w sieci ciepłowniczej wyrządziła powódź. » więcej
12131415161718
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »