Radio Opole » Radio Opole w powiecie prudnickim (DAB+) » Informacje z powiatu prudnickiego

Informacje z powiatu prudnickiego

2018-09-24, 22:00 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Strażacy rozpoczęli akcję protestacyjną

Strażacy rozpoczęli akcję protestacyjną [fot. archiwum prywatne]
Strażacy rozpoczęli akcję protestacyjną [fot. archiwum prywatne]
Strażacy rozpoczęli akcję protestacyjną [fot. archiwum prywatne]
Strażacy rozpoczęli akcję protestacyjną [fot. archiwum prywatne]
Strażacy rozpoczęli akcję protestacyjną [fot. archiwum prywatne]
Strażacy rozpoczęli akcję protestacyjną [fot. archiwum prywatne]
Strażacy zawodowi z terenu Opolszczyzny rozpoczęli dzisiaj protest. W 10 na 12 jednostek pojawiły się flagi i bannery. Mundurowi, zrzeszeni w NSZZ Solidarność Śląska Opolskiego, domagają się m.in. waloryzacji uposażenia oraz zmian w przepisach związanych z rozliczaniem czasu służby na szkoleniach.
- Rozpoczęliśmy akcję protestacyjną o charakterze kroczącym. Chcemy m.in. zachowania 100 procent uposażenia w przypadku absencji chorobowej – mówi Łukasz Latawski, przewodniczący Regionalnej Sekcji Pożarnictwa NSZZ Solidarność Śląska Opolskiego. - Zrównanie statusu funkcjonariuszy przyjętych do służby po 1 stycznia 1999 roku, ponieważ im się nie dolicza do podstawy naliczania emerytur lat pracy z cywila. Urealnienie środków przeznaczonych na ponadnormatywny czas służby, czyli na tzw. nadgodziny, ponieważ my mamy w tej chwili nadgodziny płatne 60 procent, co nie znajduje uzasadnienia w żadnych przepisach.

Wśród postulatów strażaków są także zmiany w rozporządzeniach MSWiA związanych ze służbą w czasie święta Trzech Króli oraz stanowisk służbowych w komendach.

Pierwszym etapem protestu jest oflagowanie budynków komend i samochodów strażackich. Jeśli akcja nie zostanie zakończona, to kolejnymi krokami będzie m.in. odmowa wykonywania prac gospodarskich na terenie komend w czasie służby czy poddawanie się inspekcjom gotowości bojowej. Strażacy planują także przeprowadzenie akcji poboru krwi.

Akcję protestacyjną podjęły komendy w Opolu (miejska i wojewódzka), Głubczycach, Kędzierzynie-Koźlu, Kluczborku, Krapkowicach, Namysłowie, Nysie, Prudniku i Strzelcach Opolskich.
Łukasz Latawski

Zobacz także

2017-01-16, godz. 17:00, Gospodarka Ponad politycznymi podziałami postarali się o powiększenie podstrefy ekonomicznej Włączeniu hal byłego „Froteksu” do podstrefy ekonomicznej oraz lokowaniu się tam firm poświęcona była konferencja prasowa w Prudniku. Uczestniczyli w niej miejscowi parlamentarzyści z Prawa i Sprawiedliwości oraz burmistrz z Platformy… » więcej 2017-01-13, godz. 20:00, Gospodarka Zamówienia in-house nie dla wszystkich gmin W przypadku odbioru śmieci nie wszystkie samorządy mogą to zadanie powierzyć własnym spółkom, na zasadzie zamówień in-house. Tak jest na przykład w Prudniku. » więcej 2017-01-13, godz. 07:27, Gospodarka Stagnacja na prudnickim rynku małych i średnich firm Rzemiosło w powiecie prudnickim specjalnie się nie rozwija, ale też nie ma większego regresu. Przedsiębiorcy z tego regionu spotkali się, aby poznać zmiany w przepisach, które obowiązują od nowego roku. Informacje na ten temat przekazali… » więcej 2017-01-11, godz. 17:30, Wiadomości z regionu Brakuje rodzin zastępczych. Bolączka, na którą PCPR nie ma lekarstwa Za mało jest w powiecie prudnickim niespokrewnionych rodzin zastępczych. Problem ten występuje już od kilku lat. Mimo akcji promujących takie rodziny nadal brakuje chętnych, by je powołać. » więcej 2017-01-11, godz. 09:00, Wiadomości z regionu Powiat prudnicki skasuje część swoich tras rowerowych Ścieżki rowerowe powstają bez ładu i składu? Taka jest opinia wielu ekspertów i znajduje ona potwierdzenie między innymi w Prudniku. Inwestycje te realizowane są często przy dużym nakładzie finansowym budżetów samorządowych oraz… » więcej
456457458459460461462
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »