Radio Opole » Radio Opole w powiecie prudnickim (DAB+) » Informacje z powiatu prudnickiego

Informacje z powiatu prudnickiego

2016-10-22, 19:38 Autor: Monika Pawłowska

Przedstawiciele opolskiej "Ostrogi" komentują sprzedaż koni ze stadniny w Prudniku

Prudnicka stadnina ma duże osiągnięcia w hodowli koni [zdj. Jan Poniatyszyn]
Prudnicka stadnina ma duże osiągnięcia w hodowli koni [zdj. Jan Poniatyszyn]
Wracamy do sprawy sprzedaży koni z prudnickiej stadniny. Przypomnijmy: z informacji, do których dotarło Radio Opole, wynika, że nowy prezes Józef Stępkowski sprzedał pięć koni w różnym wieku.
Według informacji Radia Opole, transakcja opiewała na kwoty od 500 do 1500 złotych a konie kupiła mieszkanka Kluczborka, która nie jest kojarzona przez opolskich hodowców.

Włodzimierz Gajda z opolskiego Ludowego Klubu Jeździeckiego "Ostroga" mówi, że był zaskoczony samą zmianą prezesa Stadniny Koni w Prudniku, natomiast decyzje o sprzedaży koni na samym początku urzędowania uważa za niepokojące.

- Nie wiem co to są dokładnie za konie, które zostały sprzedane, w jakim są wieku i stanie, ale mogę powiedzieć, że wszystkie prudnickie konie są bardzo dobre. Sami kiedyś kupiliśmy z tamtej stajni sześć takich wspaniałych koni. Nie będę zdradzał szczegółów, ale były one znacznie droższe niż 500 czy 1500 złotych - tłumaczy.

- Nie znam kulisów tych transakcji - mówi z kolei Lidia Twardowska-Gajda, prezes "Ostrogi".  
- Warto jednak zwrócić uwagę, że starsze konie czasami sprzedaje się nawet za symboliczną złotówkę, żeby mogły dożyć starości. Tanio sprzedaje się również całkiem młode konie, a tutaj chodzi chyba o roczniaki, ponieważ są to konie surowe, wymagające przygotowania. Jeżeli na dodatek sprzedane zwierzęta nie nadawały się do hodowli, to być może cena jest adekwatna do ich wartości - wyjaśnia.

Przypomnijmy, że prudnicka stadnina podlega Agencji Nieruchomości Rolnych. Jej rzecznik prasowy Witold Strobel powiedział Radiu Opole że agencja przyjrzy się opisanej przez nas transakcji.

Do sprawy wrócimy.
Włodzimierz Gajda
Lidia Twardowska-Gajda

Zobacz także

2024-10-21, godz. 15:25, Gospodarka RZGW Wody Polskie Gliwice ruszyły z naprawianiem szkód po wielkie wodzie Sprawdzanie i badanie stanu zapory w Jarnołtówku, zabezpieczanie uszkodzonej skarpy na dnie Złotego Potoku, czy zasypywanie wyryw - to między innymi obecnie wykonuje Regionalny Zarząd Gospodarski Wodnej w Gliwicach, który jest odpowiedzialny… » więcej 2024-10-18, godz. 13:27, Wiadomości z regionu Ulgi podatkowe dla poszkodowanych rolników będą, ale w przyszłym roku. "Został wykorzystany limit" Poszkodowani przez powódź rolnicy nie mogą w tym roku liczyć na umorzenie podatku rolnego z tytułu klęski żywiołowej. Powodem są ograniczenia obowiązujące w Unii Europejskiej, a problem ten dotyczy m.in. farmerów z powiatu pru… » więcej 2024-10-17, godz. 16:30, Wiadomości z regionu "Przyhamuj, życie przed tobą". W szkołach ruszają spotkania z ekspertami ruchu drogowego Uświadomienie zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym - to cel kampanii edukacyjnej „Przyhamuj, życie przed tobą”, której organizatorem jest opolski kurator oświaty, a jego adresatami są uczniowie szkół ponadpodstawowych regionu… » więcej 2024-10-16, godz. 17:57, Wiadomości z regionu "Kolejna powódź firmę zabije z pewnością". Trudna sytuacja Spółdzielni Pionier w Prudniku Nawet 20 mln zł mogą wynieść straty powodziowe Spółdzielni Pionier w Prudniku. Trwa szacowanie i usuwanie szkód w zakładzie przy ul. Batorego, który mieści się w sąsiedztwie rzeki przepływającej przez miasto. » więcej 2024-10-16, godz. 06:15, Wiadomości z regionu Najbardziej zniszczone budynki będą rozebrane. Popowodziowe kontrole w powiecie prudnickim Po powodzi nadzór budowlany nakazał rozbiórkę 6 i wyłączenie z użytkowania 7 prywatnych obiektów w powiecie prudnickim. W sumie przeprowadzono przegląd stanu technicznego 1167 domów jednorodzinnych. Skontrolowano 1524 obiekty o różnym… » więcej
10111213141516
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »