Radio Opole » Radio Opole w powiecie prudnickim (DAB+) » Informacje z powiatu prudnickiego

Informacje z powiatu prudnickiego

2016-04-09, 20:20 Autor: Jan Poniatyszyn

Wypłacanie diet radnym mimo ich absencji jest nie fair

Paweł Licznar i Jarosław Szóstka ze Stowarzyszenia Prudniczanie [zdj. Jan Poniatyszyn]
Paweł Licznar i Jarosław Szóstka ze Stowarzyszenia Prudniczanie [zdj. Jan Poniatyszyn]
Są aktywni na sesjach, jednak zbyt często podnoszą błahe sprawy, a przy tym w sytuacji znacznego bezrobocia nazbyt dbają o własne diety. Taki obraz wyłania się z raportu aktywności radnych miejskich Prudnika za 2015 rok. O ich ocenę pokusiło się Stowarzyszenie Prudniczanie. W przypadku tego miasta to pierwsza taka, niezależna diagnoza społeczna. Raport ten sporządzono posiłkując się danymi z Internetu oraz udostępnionymi przez urząd miejski.
- Radni zgłaszają dużo interpelacji, które jednak nie zawsze są merytorycznie uzasadnione – uważa Jarosław Szóstka, prezes Stowarzyszenia Prudniczanie. – Powinni się oni skupić na aspektach ekonomicznych. Niestety, radni wielokrotnie podczas sesji poruszali tematy bardzo przyziemne, które mogą podobać się wyborcom, jednak w efekcie nie przynoszą one rozwoju naszego miasta.

Cieniem na wizerunku radnych kładzie się sprawa ich diet. – Przyznali je sobie nawet za nieobecność na sesjach - mówi Paweł Licznar ze Stowarzyszenia Prudniczanie. – Twierdzili, że tego typu rozwiązanie funkcjonuje w sąsiednich gminach. Sprawdziliśmy. Nie jest to prawdą. Uważamy, że jest to niedopuszczalne. Nie jest to fair wobec społeczeństwa.

Stowarzyszenie Prudniczanie to organizacja społeczno – polityczna, zrzeszająca młodych ludzi o poglądach prawicowych. Ich celem jest propagowanie idei społeczeństwa obywatelskiego, dbającego o swoje otoczenie. Stowarzyszenie to funkcjonuje w Prudniku od dwóch lat. Niedawno opublikowało jeszcze bardziej krytyczny raport dotyczący oceny Rady Powiatu Prudnickiego.
Jarosław Szóstka
Paweł Licznar

Zobacz także

2024-09-20, godz. 10:48, Wiadomości z regionu „Myśmy dostali wycisk od wody, ale Głuchołazy zostały znokautowane”. Prudnik pomaga sąsiedniej gminie Zniszczonym przez powódź Głuchołazom pomaga również doświadczony przez żywioł Prudnik. Od wczoraj (19.09) stacjonują tam żołnierze pułku 18. 'Żelaznej' Dywizji Zmechanizowanej. Gmina zakwaterowała ich w sali gimnastycznej szkoły… » więcej 2024-09-19, godz. 17:57, Wiadomości z regionu Mieszkańcy Moszczanki pomogli udrożnić zniszczone przez rzekę dojście do szkoły Społeczne zaangażowanie mieszkańców umożliwi uczniom z Moszczanki powrót w poniedziałek do zajęć lekcyjnych. Jest tam jedyna szkoła podstawowa w gminie Prudnik, która nie wznowiła nauki po przerwie spowodowanej przez powódź. » więcej 2024-09-17, godz. 17:22, Gospodarka Miliony pochłonie odbudowa dróg i mostów zniszczonych przez Złoty Potok Z użytkowania wyłączono 9 mostów i kładek na Złotym Potoku w gminie Prudnik. Trwają kontrole stanu technicznego obiektów, przez które przetoczyła się powódź. Są też pierwsze szacunki strat spowodowanych przez żywioł w infrastrukturze… » więcej 2024-09-17, godz. 15:21, Wiadomości z regionu Ewakuacja pacjentów ZOL-u w Paczkowie. Brakuje personelu w Zakładach Opiekuńczo-Leczniczych Część pacjentów Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Paczkowie przyjmie ZOL w Głogówku. O ich przetransportowanie do placówki w powiecie prudnickim wystąpił opolski NFZ. Przymusową ewakuację mieszkańców Paczkowa zarządził tamtejszy… » więcej 2024-09-16, godz. 15:15, Wiadomości z regionu „Skupiamy się na usuwaniu szkód”. Gmina Prudnik powoli otrząsa się po przejściu wielkiej wody Obniża się poziom wody w rzekach gminy Prudnik. Ciągle wysoki jest jej stan na Złotym Potoku. Jednak rzeka w Moszczance i Łące Prudnickiej płynie już poniżej wałów przeciwpowodziowych. » więcej
17181920212223
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »