Radio Opole » Radio Opole w powiecie brzeskim (DAB+) » Informacje z powiatu brzeskiego

Informacje z powiatu brzeskiego

2018-10-19, 13:30 Autor: Maciej Stępień

Niepełnosprawni śpiewają polskie piosenki. W Brzegu trwa coroczna integracyjna impreza muzyczna

Festiwal Piosenki Osób z Niepełnosprawnością "Jesteśmy Tu" [fot. Maciej Stępień]
Festiwal Piosenki Osób z Niepełnosprawnością "Jesteśmy Tu" [fot. Maciej Stępień]
Festiwal Piosenki Osób z Niepełnosprawnością "Jesteśmy Tu" [fot. Maciej Stępień]
Festiwal Piosenki Osób z Niepełnosprawnością "Jesteśmy Tu" [fot. Maciej Stępień]
„Polska muzyka lat 80” – to hasło przewodnie dzisiejszego (19.10) Festiwalu Piosenki Osób z Niepełnosprawnością „Jesteśmy Tu”. Impreza organizowana jest już po raz jedenasty. Tym razem przesłuchania konkursowe odbywają się w hali sportowej przy ulicy Powstańców Śląskich. Zmieniła się również tematyka festiwalu. Przez 10 ostatnich lat uczestnicy śpiewali piosenki religijne. W tym roku organizatorzy postawili na inny repertuar.
- Zmienił nam się tylko temat, a formuła imprezy wciąż jest taka sama – mówi szefowa brzeskich Warsztatów Terapii Zajęciowej Magdalena Kłoda. – Mamy 300 wykonawców z 21 miast. Przyjechali do nas artyści z całego województwa. To osoby z niepełnosprawnością, to podopieczni różnych placówek m.in. ze szkół specjalnych, domów pomocy, a także WTZ-ów.

- Czekam na swój występ solowy. Zaśpiewam piosenkę Anny Jantar „Radość najpiękniejszych lat”. Przygotowywałam się do swojego występu dwa miesiące. Przyznam szczerze, że mocno się stresuję – opowiada Gabrysia, mieszkanka Domu Pomocy Społecznej w Kietrzu.

- Co roku będzie teraz inaczej. Na każdą kolejną edycję naszego festiwalu zmienimy temat. Na pewno uczestników będziemy zaskakiwać – dodaje Kłoda.

Impreza potrwa do godzin popołudniowych. Występy niepełnosprawnych piosenkarzy ocenia profesjonalne jury.
Festiwal Piosenki Osób z Niepełnosprawnością "Jesteśmy Tu"

Zobacz także

2018-04-07, godz. 09:00, Wiadomości z regionu Mauzoleum w Kopicach odzyska dawny blask. Wszystko dzięki rządowej dotacji Wzniesiony w XIX wieku niewielki budynek doczeka się gruntownej restauracji. Obiekt sąsiadujący z kościołem pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kopicach to miejsce pochówku Joanny Gryzik von Schomberg Godulla i jej męża Hansa Ulricha… » więcej 2018-04-06, godz. 18:45, Wiadomości z regionu Jaka przyszłość czeka pałac w Kopicach? „Wszystko jest zawieszone” – mówią władze Grodkowa Na początku ubiegłego roku informowaliśmy, że przedstawiciele spółki Globucor Luxembourg Polska szumnie zapowiadali, iż wydadzą 100 milionów euro na gruntowną restaurację neogotyckiego pałacu w Kopicach. » więcej 2018-04-06, godz. 16:45, Wiadomości z regionu Czy pomnik w Mikolinie zostanie? Tak, jeśli znikną m.in. symbole Armii Czerwonej Stojący z dala od zabudowań, nad brzegiem Odry pomnik miał zniknąć do końca marca. Tak się jednak nie stało. » więcej 2018-04-05, godz. 17:15, Wiadomości z regionu Rada Miejska w Grodkowie do końca kadencji będzie szczuplejsza. Nie będzie wyborów uzupełniających Paweł Byjos ostatecznie stracił mandat radnego miejskiego - orzekł Naczelny Sąd Administracyjny. Sprawa wyszła na jaw ponad pół roku temu. Samorządowiec prowadził działalność gospodarczą na mieniu gminy, czego robić nie mógł… » więcej 2018-04-05, godz. 14:54, Wiadomości z regionu Młodzi opolscy piłkarze i piłkarki rywalizują o puchar Tymbarku. Zwycięzcy zagrają na Stadionie Narodowym [ZDJĘCIA] Kilkuset młodych sportowców w wieku od 8 do 12 lat bierze udział w wojewódzkich finałach turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”. To jedna z największych tego typu imprez sportowych w Europie. Zawody od kilku lat rozgrywane… » więcej
75767778798081
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »