Radio Opole » Radio Opole w powiecie brzeskim (DAB+) » Informacje z powiatu brzeskiego

Informacje z powiatu brzeskiego

2018-12-13, 17:00 Autor: Maciej Stępień

Mężczyzna, któremu żona wstrzyknęła insulinę jest w stanie wegetatywnym. Po tragedii w Lewinie Brzeskim

Zastrzyk © (fot. Michał Dróbka / AFRO)
Zastrzyk © (fot. Michał Dróbka / AFRO)
Wracamy do wydarzeń, jakie rozegrały się w miniony weekend w jednej z kamienic w Lewinie Brzeskim. 53-letnia kobieta wstrzyknęła swojemu mężowi insulinę, gdy ten spał. Poszkodowany mężczyzna w śpiączce hipoglikemicznej trafił do Brzeskiego Centrum Medycznego. Jest w stanie wegetatywnym, jest podłączony do specjalistycznej aparatury podtrzymującej funkcje życiowe. Lekarze specjaliści mówią wprost: takie działanie może doprowadzić do śmierci, zarówno chorego człowieka, jak również osoby zdrowej.
- Jeśli chodzi o funkcjonowanie naszego mózgu, to potrzebuje on bardziej glukozy niż tlenu, dlatego drastyczny spadek cukru może doprowadzić do śmierci – przestrzega dr Elżbieta Turcza-Jakubowska z brzeskiej poradni diabetologicznej. – Jeżeli chory w trakcie snu dostał jakąś dawkę insuliny, to mogło się to przyczynić do hipoglikemii oraz neuroglikopenii. Narządem, który najszybciej reaguje w przypadku niskiego cukru jest mózg i w tym przypadku mogło dojść do takiego uszkodzenia tego organu, że chory może być w stanie ciężkim i krytycznym. Może być tak również, że możliwości regeneracyjne nie są możliwe, bo przy tak dużym uszkodzeniu i przy tak dużym braku cukru.

Dodajmy, że 53-letnia kobieta, która podała mężowi insulinę, decyzją brzeskiego sądu trafiła do tymczasowego aresztu. Stan mężczyzny określany jest jako krytyczny. Jak nieoficjalnie ustaliło Radio Opole, płuca i mózg mężczyzny nie pracują. Kobieta usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa, za co grozi jej kara od 8 do 25 lat więzienia, a nawet dożywocie. Jeśli mężczyzna umrze, wówczas zmieniona zostanie kwalifikacja czynu na zabójstwo. Tutaj minimalna kara do odsiadki to 12 lat.
Elżbieta Turcza-Jakubowska

Zobacz także

2017-10-01, godz. 09:00, Wiadomości z regionu W piastowskim zamku nie będzie rewolucji. Nowy dyrektor chce jeszcze szerzej otworzyć bramy brzeskiego zabytku Dariusz Byczkowski, nowy dyrektor Muzeum Piastów Śląskich, od jutra (02.10) oficjalnie rozpoczyna pełnić swoją funkcję. Wczoraj uroczyście pożegnano Pawła Kozerskiego, który po 50 latach przeszedł na zasłużoną emeryturę. Byczkowski… » więcej 2017-09-30, godz. 19:00, Kultura i rozrywka Festiwal Drum Fest także w Brzegu. Szykują się kubańskie rytmy i mocne rockowe granie Po raz drugi w 26-letniej historii Międzynarodowego Festiwalu Perkusyjnego w Opolu część koncertów odbędzie w Brzegu. W tamtejszym domu kultury w ten weekend pierwsze muzyczne atrakcje. Na scenie Brzeskiego Centrum Kultury wystąpi najsłynniejszy… » więcej 2017-09-30, godz. 17:05, Wiadomości z regionu Brzeżanie żegnają Pawła Kozerskiego, pana na Zamku Piastów Śląskich. Po 50 latach odchodzi na emeryturę W piastowskim zamku o godzinie 17:00 rozpoczął się kolejny koncert w ramach trwającego w regionie 10. Festiwalu Piastów Śląskich. To idealna okazja, by w zabytkowych komnatach uroczyście pożegnać wieloletniego dyrektora „Śląskiego… » więcej 2017-09-30, godz. 13:00, Wiadomości z regionu Brzeg zainwestuje w miejską zieleń. Do wydania ponad 6 mln złotych Brzeskie parki, skwery i trawniki doczekają się gruntownej modernizacji. Samorząd otrzymał wsparcie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska na pielęgnację miejskiej zieleni. Dotacja wyniosła 5,5 mln złotych, a całość zadania będzie… » więcej 2017-09-29, godz. 22:00, Kultura i rozrywka W powiecie brzeskim ruszył Festiwal Piastów Śląskich Tegoroczna edycja imprezy będzie niezwykła, ponieważ organizatorzy zaplanowali aż pięć wydarzeń w czterech miejscowościach. Festiwal organizowany jest po raz 10. i koncertuje się głównie na muzyce dawnej. Sobotni koncert w Brzegu… » więcej
121122123124125126127
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »