Radio Opole » Radio Opole w powiecie brzeskim (DAB+) » Informacje z powiatu brzeskiego

Informacje z powiatu brzeskiego

2018-10-05, 17:00 Autor: Maciej Stępień

„Zyski w miejskich spółkach powinny w nich zostać”. Kandydat na burmistrza Brzegu chce obniżyć ceny wody oraz ciepła

Grzegorz Chrzanowski (w środku) nie chce, aby z miejskich spółek burmistrz zabierał pieniądze [fot. Maciej Stępień]
Grzegorz Chrzanowski (w środku) nie chce, aby z miejskich spółek burmistrz zabierał pieniądze [fot. Maciej Stępień]
Grzegorz Chrzanowski z komitetu „NIE dla więzienia, TAK dla połączenia” przedstawił dziś (05.10) plan i możliwości funkcjonowania spółek komunalnych w Brzegu. Jego zdaniem obecne władze miasta pobrały blisko 8 mln złotych dywidend w ciągu ostatnich czterech lat. Chrzanowski uważa, że pieniądze te powinny zostać w brzeskich wodociągach i przedsiębiorstwie produkującym ciepło.
- Można je wykorzystać na co najmniej trzy sposoby – uważa kandydat KWW „NIE dla więzienia, TAK dla połączenia”. – Po pierwsze, pieniądze powinny być przeznaczone na bezpieczny wzrost dla pracowników, bo to oni przecież wypracowali zysk dla spółki. Po drugie, powinny być wpłacane na kapitał zapasowy, który pozwali na zapewnienie bezpieczeństwa w trudnych sytuacjach, jak również na niezbędne inwestycje. I po trzecie, pieniądze pozwolą zapewnić niższą cenę wody, ścieków i miejskiego ciepła dla mieszkańców.

Kandydat na radnego Grzegorz Surdyka dodaje, że te blisko 8 mln złotych trafiło do kasy urzędu miasta i zostało „przejedzone”.

- Na różne imprezy czy np. na reklamę w jednej z gazet na osiem stron teraz w okresie wyborczym. Pieniądze były wydawane wedle uznania pana burmistrza. Te miliony powinny zostać w spółkach miejskich, po to aby przedsiębiorstwa te z tych pieniędzy korzystały, a co za tym idzie zyskali by sami brzeżanie, jeśli chodzi o cenę wody czy ciepła – wyjaśnia Surdyka.

Przypomnijmy, że dziś na terenie miasta funkcjonuje kilka miejskich spółek. Dwie z nich, najbardziej dochodowe, to Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji oraz Brzeskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.
Grzegorz Chrzanowski i Grzegorz Surdyka

Zobacz także

2018-05-10, godz. 20:30, Wiadomości z regionu Liczenie głosów trwa, Brzeg czeka na decyzję ws. referendum. Najpierw będzie jednak sesja nadzwyczajna Grupa radnych wciąż sprawdza poprawność głosów zgromadzonych na listach referendalnych. Przed południem w Urzędzie Miejskim w Brzegu pojawili się po raz kolejny samorządowcy, którzy weryfikują pesele, adresy, a także poprawność… » więcej 2018-05-10, godz. 20:30, Wiadomości z regionu Przemierzają setki kilometrów na rowerach, by uczcić żołnierzy poległych w Iraku Kpr. Maciej Kot z 1. Brzeskiego Pułku Saperów oraz sierż. Sebastian Grodzicki z 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie w nietypowy sposób postanowili upamiętnić wojskowych, którzy zginęli na Bliskim Wschodzie. W niedzielę na… » więcej 2018-05-09, godz. 18:00, Wiadomości z regionu W Pępicach znaleźli sposób na kierowców ciężarówek. Kamery rejestrują, czy łamane są przepisy Nowoczesny system monitorowania drogi został zamontowany w Pępicach w gminie Skarbimierz. Mieszkańcy tego sołectwa od lat narzekali na kierowców aut ciężarowych, którzy pomimo ograniczeń tonażowych, skracali sobie dojazd do autostrady… » więcej 2018-05-09, godz. 15:00, Wiadomości z regionu Ruszyła przebudowa niebezpiecznego skrzyżowania pod Brzegiem Kilka dni temu bariery ochronne pojawiły się na brzeskiej obwodnicy na wysokości Żłobizny. Na skrzyżowaniu krajowej „94” z wojewódzką „401” powstaje sygnalizacja świetlna. Inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo w tym newralgicznym… » więcej 2018-05-07, godz. 16:00, Kultura i rozrywka Po 30 latach ponownie otworzą cenną wystawę. Zamek Piastów Śląskich szykuje nowe atrakcje [ZDJĘCIA] Trzy dekady temu w brzeskim muzeum otwarto ekspozycję śląskich artystów żyjących i tworzących między XV, a XVIII wiekiem. Dzięki współpracy z Muzeum Narodowym we Wrocławiu, do Brzegu przyjechały cenne obrazy, rzeźby, a także… » więcej
65666768697071
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »