Radio Opole » Radio Opole w powiecie oleskim (DAB+) » Informacje z powiatu oleskiego

Informacje z powiatu oleskiego

2021-02-18, 13:00 Autor: Witold Wośtak

Wiadomo, ile firm chce przebudować dworzec kolejowy w Oleśnie. Wszystkie oferty mieszczą się w przewidzianej kwocie

Wizualizacja dworca kolejowego w Oleśnie po przebudowie [fot. www.facebook.com/Urząd Miejski w Oleśnie]
Wizualizacja dworca kolejowego w Oleśnie po przebudowie [fot. www.facebook.com/Urząd Miejski w Oleśnie]
Wizualizacja dworca kolejowego w Oleśnie po przebudowie [fot. www.facebook.com/Urząd Miejski w Oleśnie]
Wizualizacja dworca kolejowego w Oleśnie po przebudowie [fot. www.facebook.com/Urząd Miejski w Oleśnie]
Dworzec kolejowy w Oleśnie [fot. Witold Wośtak]
Dworzec kolejowy w Oleśnie [fot. Witold Wośtak]
10 firm zadeklarowało chęć gruntownej modernizacji dworca kolejowego w Oleśnie. Polskie Koleje Państwowe ogłosiły przetarg, który miał trwać do 28 stycznia, ale finalnie przedłużono go o tydzień.
Najtańsza oferta opiewa na 10,7 miliona złotych, a najdroższa to 14,6 miliona. Jak mówi Jerzy Chęciński, wiceburmistrz Olesna, wszystkie oferty mieszczą się w kwocie, jaką PKP przewidziały na tę inwestycję. - Gmina jest żywo zainteresowana tematem jako udziałowiec i późniejszy najemca dworca - dodaje.

- Złożyliśmy propozycję, żeby podnająć część dworca po przebudowie, ponieważ on nie musi być w całości wykorzystywany dla celów PKP. Z tego względu jesteśmy bardzo zainteresowani. Z jednej strony w przyszłości będziemy najemcą, a z drugiej strony zależy nam na jak najszybszym wykonaniu remontu. Wówczas to miejsce w Oleśnie zyska wygląd ładny, estetyczny i będzie wygodne dla mieszkańców oraz pozostałych podróżnych.

Przypomnijmy, chodzi o dostosowanie dworca do potrzeb osób o ograniczonej mobilności oraz nadanie budynkowi zupełnie nowej estetyki. W budynku będzie mieścić się ośrodek pomocy społecznej i siedziba straży miejskiej, a w planie są też trzy mieszkania komunalne.

PKP ma do dwóch miesięcy na wybranie wykonawcy, natomiast rewitalizacja potrwa przeszło rok.
Jerzy Chęciński

Zobacz także

2018-12-11, godz. 06:37, Gospodarka Wiele pytań, mało odpowiedzi. Opolscy menadżerowie medyczni rozmawiali o perspektywie finansowej na 2019 O skutkach podwyżki cen prądu i wzroście płacy minimalnej rozmawiali w Borkach Małych menadżerowie medyczni. Podsumowali kończący się rok oraz analizowali rozwiązania i strategie funkcjonowania na najbliższe miesiące. » więcej 2018-12-10, godz. 16:30, Kultura i rozrywka 105 Pomników Historii na stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wśród nich dwie perły z Opolszczyzny Prezydent Andrzej Duda wpisał kolejne 14 zabytków na listę polskich Pomników Historii. Ten tytuł otrzymują wyjątkowe obiekty o najwyższych w skali kraju wartościach historycznych, architektonicznych, artystycznych i naukowych. Na… » więcej 2018-12-05, godz. 22:00, Kultura i rozrywka Wokół oleskiego kościoła świętej Anny krąży wiele legend. Lada chwila świątynia będzie oficjalnym Pomnikiem Historii Wiele legend dotyczy kościoła świętej Anny w Oleśnie. Jak już informowaliśmy, unikatowa budowla sakralna będzie na liście 100 Pomników Historii na Stulecie Odzyskania Niepodległości. » więcej 2018-11-09, godz. 19:30, Wiadomości z regionu Wojewoda opolski Adrian Czubak złożył kwiaty w sześciu miejscach upamiętniających bohaterów walk o niepodległość [FILM, ZDJĘCIA] W Gorzowie Śląskim, Praszce, Oleśnie, na Górze świętej Anny, w Obrowcu i Kamieniu Śląskim wojewoda opolski wraz z zaproszonymi gośćmi złożył kwiaty i zapalił znicze przy mogiłach powstańców śląskich i styczniowych. W związku… » więcej 2018-11-03, godz. 13:45, Wiadomości z regionu Leśnicy przygotowują sobie grunt pod wiosenne nasadzenia. Później mogłoby zabraknąć czasu Do wiosny szykuje się już Nadleśnictwo Olesno. Przygotowanie gleby jesienią jest niezbędne, aby po zimie móc sprawnie nasadzić drzewa na 150 hektarach. » więcej
111112113114115116117
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »