Radio Opole » Reporterski Obraz Dnia » W magazynie Reporterski Obraz Dnia

W magazynie Reporterski Obraz Dnia

2023-12-08, 17:26 Autor: Wiesław Kolbusz

Mają zarabiać mniej, bo... zdobyły wyższe wykształcenie? Pielęgniarki protestują.

Konferencja prasowa 08.12 [fot. Agnieszka Stefaniak]
Konferencja prasowa 08.12 [fot. Agnieszka Stefaniak]
Albo się zgodzą na zmianę warunków pracy i płacy, albo... no właśnie... Co dalej? Pytają pielęgniarki ze szpitala w Nysie. Do miejscowego urzędu pracy trafiło pismo o zwolnieniach grupowych w SP ZOZ Nysa.
Chodzi o pielęgniarki z wyższym wykształceniem i specjalizacją, których wysokość zarobków reguluje od pewnego czasu ustawa. Ustawa reguluje, ale inne spojrzenie na temat i inny plan zarobkowy widzi pełniący obowiązki dyrektora szpitala. Agnieszka Stefaniak.
pielęgniarki Nysa

Zobacz także

2024-03-14, godz. 18:45, ROD - artykuły Konfiskata auta za jazdę po pijanemu. Przepisy weszły w życie Pijany kierowca, który ma w organizmie powyżej 1,5 promila straci samochód. Takie przepisy weszły dziś w życie dziś (14.03). » więcej 2024-03-14, godz. 16:21, ROD - artykuły Nie będzie składowiska popiołów przy ul. Wschodniej w Opolu. Inwestor zrezygnował Wygląda na to, że protesty mieszkańców przyniosły skutek. Inwestor, który chciał wybudować magazyn odpadów w Kolonii Gosławickiej w Opolu, wycofał się. » więcej 2024-03-13, godz. 19:15, ROD - artykuły Tour de Pologne przejedzie przez ziemię prudnicką. "Żebyśmy uczcili pamięć Stasia Szozdy" Wyścig kolarski Tour de Pologne zawita do Prudnika. Będzie to wielkie sportowe święto dla miasta, które ma bogate tradycje związane z tą dyscypliną sportu. » więcej 2024-03-13, godz. 16:14, ROD - artykuły Mieszkańcy sceptyczni wobec planów budowy ronda i estakady przy CUP w Opolu 'Najpierw się dba o istniejącą infrastrukturę i potem reszta', 'najbardziej potrzebna inwestycja od lat to most na Odrze', czy 'kiedy obwodnica'? - to tylko kilka komentarzy, jakie pojawiły się w internecie pod informacją o planowanej… » więcej 2024-03-12, godz. 19:00, ROD - artykuły Głubczyce: spór rodziców z gminą o kwestię organizacji transportu dzieci do szkoły Rodzice dzieci niepełnosprawnych z Głubczyc, które są dowożone do Zespołu Szkół Specjalnych w Kędzierzynie-Koźlu apelują do gminy o przydział dodatkowego, wykwalifikowanego opiekuna w trakcie codziennych przejazdów. » więcej
45678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »