Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2022-08-23, 16:13 Autor: Marzena Śmierciak

Mieszkańcy regionu wciąż zmagają się ze skutkami ulewnych opadów deszczu i burz

Skutki podtopień w Falmirowicach [fot. Maciej Marciński]
Skutki podtopień w Falmirowicach [fot. Maciej Marciński]
Skutki podtopień w Falmirowicach [fot. Maciej Marciński]
Skutki podtopień w Falmirowicach [fot. Maciej Marciński]
Skutki podtopień w Falmirowicach [fot. Maciej Marciński]
Skutki podtopień w Falmirowicach [fot. Maciej Marciński]
Kilkanaście domów zalanych lub podtopionych. Falmirowice w gminie Chrząstowice to jedna z miejscowości, która najbardziej ucierpiała w czasie ostatnich nawałnic.
Trwa osuszanie budynków, mebli, piwnic. Cały czas na miejscu pracują również strażacy. Był tam nasz reporter Mariusz Chałupnik.

Strażacy są też wzywani na pomoc w innych miejscowościach. To nie była spokojna noc także dla mieszkańców Morowa pod Nysą. Przez kilka godzin mieszkańcy wspólnie ze strażą pożarną walczyli o to, aby na co dzień spokojna, przepływająca przez miejscowość rzeka Mora nie spowodowała ogromnych zniszczeń. Niewiele brakowało, a gwałtownie podnosząca się woda przelałaby się przez wały i spowodowała ogromne straty w wielu gospodarstwach.

Morów odwiedził reporter Jakub Biel.
Posłuchaj relacji Mariusza Chałupnika z Falmirowic
Posłuchaj relacji Jakuba Biela z Morowa

Zobacz także

2023-01-17, godz. 17:41, RTT - artykuły „Studzienina” z kresów wschodnich na Liście Produktów Tradycyjnych Kresowa potrawa „studzienina”, czyli galareta z nóżek wieprzowych jest kolejnym produktem z województwa opolskiego, który  trafił na Listę Produktów Tradycyjnych, prowadzoną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. » więcej 2023-01-17, godz. 17:33, RTT - artykuły Wciąż nie ma zgody co do przebiegu obwodnicy Nysy Trwa dyskusja na temat przebiegu południowej obwodnicy Nysy wzdłuż dróg wojewódzkich 411 i 489. Wczoraj po południu w urzędzie marszałkowskim miały miejsce kolejne konsultacje. » więcej 2023-01-17, godz. 17:28, RTT - artykuły Grypa wciąż atakuje Można odnieść wrażenie, że grypa zajęła miejsce koronawirusa. W szpitalach brakuje łóżek, a w przychodniach POZ ustawiają się długie kolejki do lekarzy. » więcej 2023-01-16, godz. 17:44, RTT - artykuły Ruszył proces zabójcy z Dzierżysławia O takiej zbrodni nie słyszeliśmy już dawno. W marcu ubiegłego roku w Dzierżysławiu, w powiecie głubczyckim 28-letni Bartłomiej T. miał ugodzić swojego sąsiada nożem. Według biegłych zrobił to około 55 razy. » więcej 2023-01-16, godz. 17:31, RTT - artykuły Przedszkolaki z Przeczy budują roboty Przedszkolaki z Przeczy (gmina Lewin Brzeski) od kilku miesięcy mogą poczuć się jak prawdziwi inżynierowie. Raz na dwa tygodnie w placówce organizowane są zajęcia z robotyki, które w formie zabawy pozwalają im rozwijać umiejętności… » więcej
78910111213
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »