Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2022-06-29, 17:30 Autor: Agnieszka Stefaniak

Technologia i sport. Naukowcy zaglądają głęboko w oczy piłkarzy

Technologia i sport. Naukowcy zaglądają głęboko w oczy piłkarzy [fot. Politechnika Opolska]
Technologia i sport. Naukowcy zaglądają głęboko w oczy piłkarzy [fot. Politechnika Opolska]
Co to jest okulografia i jaki ma związek z piłką nożną? Na Politechnice Opolskiej przez trzy dni trwały specjalne badania, których celem jest śledzenie ruchów gałki ocznej, punktu skupienia wzroku i rozmiaru źrenicy zawodników.
Piłkarze w różnym wieku - bramkarze i napastnicy - zakładali specjalne okulary, do nóg mieli przypięte specjalne czujniki, a ich reakcje z gry rejestrowały komputery oraz kamera.

W hali przy ulicy Prószkowskiej w Opolu był Witold Wośtak.
Technologia i sport. Naukowcy zaglądają głęboko w oczy piłkarzy [autor: Witold Wośtak]

Zobacz także

2023-01-04, godz. 17:15, RTT - artykuły Walące się budynki dawnego "Froteksu" coraz większym zagrożeniem Do 2010 roku Zakłady Przemysłu Bawełnianego „Frotex” w Prudniku były największym pracodawcą w tej części regionu. Przedsiębiorstwo przez 165 lat zajmowało się produkcją wyrobów włókienniczych, a w latach świetności pracowało… » więcej 2023-01-04, godz. 17:15, RTT - artykuły Rosną ceny w obiektach turystycznych i sportowych w Opolu Rosną, rosną i raczej nie przestaną. Mowa oczywiście o cenach. Nie ma już chyba miejsca na mapie Opola, w którym nie byłoby widać podwyżek. Teraz pojawiła się ona w obiektach turystycznych i sportowych, które podlegają pod Miejski… » więcej 2023-01-03, godz. 17:24, RTT - artykuły Fala zachorowań na grypę, RSV i Covid-19 Ostatni tydzień grudnia był rekordowy pod względem zachorowań na grypę w naszym regionie. W całym kraju bilans ostatnich dziewięciu dni to 389 tysięcy zakażeń i podejrzeń zakażenia grypą. » więcej 2023-01-03, godz. 17:24, RTT - artykuły Droższe egzaminy na prawo jazdy? Nowy rok nie przynosi dobrych informacji dla przyszłych kierowców. Czekają ich spore podwyżki opłat za egzaminy na prawo jazdy. » więcej 2023-01-02, godz. 18:01, RTT - artykuły Niebezpieczne przejście dla pieszych w Ozimku Do redakcji Radia Opole zgłosili się zaniepokojeni mieszkańcy Ozimka. Zasygnalizowali, że przejście dla pieszych znajdujące się na ul. Warszawskiej jest niedoświetlone. » więcej
891011121314
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »