Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2022-01-24, 16:12 Autor: Marzena Śmierciak

Polski Ład - jak policzyć podatek? Konsultacje w ZUS i KAS

Pracownicy ZUS i KAS radzili jak radzić sobie z Polskim Ładem [fot.P.Wójtowicz]
Pracownicy ZUS i KAS radzili jak radzić sobie z Polskim Ładem [fot.P.Wójtowicz]
Pracownicy ZUS i KAS radzili jak radzić sobie z Polskim Ładem [fot.P.Wójtowicz]
Pracownicy ZUS i KAS radzili jak radzić sobie z Polskim Ładem [fot.P.Wójtowicz]
Pracownicy skarbówki i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wyjaśniają przepisy Polskiego Ładu. Dzisiaj (24.01) taką akcję zorganizowano w placówkach ZUS w Nysie, Brzegu, Strzelcach Opolskich i Opolu.
W głównym oddziale - czyli w Opolu - eksperci najczęściej byli pytani o sposób ustalenia wysokości składki zdrowotnej. Na miejscu z mikrofonem był Piotr Wójtowicz.

Dodajmy, dzisiaj (24.01) porady były udzielane do godziny 14:00, natomiast jeśli ktoś nie zdążył, może skorzystać z wiedzy ekspertów w środę (26.01). Wówczas dyżury zaplanowano w tych samych miejscowościach między 09:00 a 14:00

Po licznych pytaniach dotyczących sposobu obliczania składki zdrowotnej, ZUS na swojej stronie internetowej przygotował specjalny kalkulator. To aplikacja, która ma ułatwić przedsiębiorcom ustalenie podstawy wymiaru składki na ubezpieczenie zdrowotne oraz obliczenie należności do ZUS-u.
Posłuchaj - autor Piotr Wójtowicz

Zobacz także

2022-05-18, godz. 16:12, RTT - artykuły Kwietne dywany zostaną poddane naukowym analizom. Skąd wzięła się ta tradycja? Po wpisaniu tradycji tworzenia kwietnych dywanów przed procesją Bożego Ciała na Opolszczyźnie na listę światowego dziedzictwa UNESCO, przyszedł czas na projekt badawczy. » więcej 2022-05-17, godz. 16:22, RTT - artykuły Mural Andrzeja Nowaka powstaje w Opolu Kolejna gwiazda polskiej sceny muzycznej będzie miała swój mural w stolicy regionu. Tym razem na jednej ze ścian przy ulicy Ściegiennego w Opolu pojawi się wizerunek Andrzeja Nowaka, założyciela zespołów TSA i Złe Psy. » więcej 2022-05-16, godz. 18:00, RTT - artykuły Kiedy tylko słyszą syreny, rzucają wszystko i biegną ratować ludzkie życie. Strażacy OSP przygotowali filmiki o swojej działalności Są zazwyczaj pierwsi na miejscu wypadku czy pożaru, działają na rzecz lokalnej społeczności, pomagają jej w trudnych sytuacjach, jak powódź, wichury, nawałnice. Mowa o strażakach ochotnikach, którzy mogli w konkursowych filmikach… » więcej 2022-05-16, godz. 16:08, RTT - artykuły Od dziś w Polsce nie ma już stanu epidemii. Obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego Po ponad dwóch latach obowiązującego w Polsce stanu stan epidemii koronawirusa dziś (16.05) został wprowadzony stan zagrożenia epidemicznego. » więcej 2022-05-13, godz. 16:00, RTT - artykuły Opolskie na rowery. Turystyka rowerowa może zwiększyć dochody gmin Rowerzyści z Opolszczyzny czekają na konkretne i szybkie inwestycje związane z rozwojem turystyki rowerowej. Mija dokładnie rok, od kiedy wybrana firma z Małopolski przejechała region i miała zaproponować, w ramach programu 'Opolskie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »