Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2021-12-08, 16:00 Autor: Agnieszka Stefaniak

WF z rakietami. Do łask wraca badminton

Badminton
Badminton
Bardzo dobry występ badmintonistów z Głubczyc na zawodach na Łotwie - [fot: Technik Głubczyce]
Bardzo dobry występ badmintonistów z Głubczyc na zawodach na Łotwie - [fot: Technik Głubczyce]
Badminton w Polsce staje się coraz bardziej popularny, zwłaszcza uprawiany amatorsko zyskuje coraz większą liczbę zwolenników. Jest dyscypliną, która poprawia wydolność i kształtuje mięśnie całego ciała. Zaczynają grać już pięciolatki, a najstarsi zawodnicy mają grubo po siedemdziesiątce.
Przez wiele lat najlepszym klubem w Polsce był Technik Głubczyce, który dzisiaj stara się popularyzować badminton głównie wśród najmłodszych. Kultowy klub w Głubczycach odwiedził Grzegorz Frankowski.

Badminton to same plusy. Pozwala poprawić wydolność, koordynację, refleks, eliminuje wady postawy. Pozwala także spalić ogromną ilość kalorii, a przy okazji można się przy tym świetnie bawić. 
WF z rakietami. Do łask wraca badminton [autor: Grzegorz Frankowski]

Zobacz także

2022-04-15, godz. 16:00, RTT - artykuły Drogie święta wielkanocne. Inflacja i ceny rosną, opolanie oszczędzają To będą najdroższe święta wielkanocne w XXI wieku. Inflacja wynosi już 11 procent, ale ceny żywności, w porównaniu do ubiegłego roku, są wyższe o 20 - 30 procent. Wielu mieszkańców naszego regionu, którzy jeszcze dzisiaj (15.04)… » więcej 2022-04-14, godz. 16:00, RTT - artykuły Startuje ogólnopolska akcja "Czysta Odra". Warto się przyłączyć W Kędzierzynie-Koźlu zainaugurowano dzisiaj (14.04) opolską część ogólnopolskiej akcji 'Czysta Odra'. Sprzątaniem rzeki oraz jej dopływów zajmą się wolontariusze, którym partnerują samorządy, stowarzyszenia, firmy i organizacje… » więcej 2022-04-14, godz. 08:58, RTT - artykuły Obwodnica Praszki rośnie w oczach, jest jednak opóźnienie Na 60 procent oceniane jest zaawansowanie prac przy budowie obwodnicy Praszki i Gorzowa Śląskiego. Dzisiaj (13.04) opolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zorganizował wizytę studyjną na placu budowy. Choć przed… » więcej 2022-04-13, godz. 16:00, RTT - artykuły Olbrzymie pisanki przed starostwem w Krapkowicach Polsko-ukraińskie olbrzymie 1,5-metrowe kroszonki stanęły przed Starostwem Powiatowym w Krapkowicach. Jedno jajo jest białe, drugie czarne. Polska kroszonka nawiązuje do opolskiej porcelany, a drugie jajo to tradycyjna pisanka ukrai… » więcej 2022-04-12, godz. 16:00, RTT - artykuły Protest ekip remontujących A4. Wykonawcy chcą więcej pieniędzy Ekipy remontowe wstrzymały prace na opolskim odcinku autostrady A4. Wykonawca domaga się większych pieniędzy za remont, a jest to spowodowane większymi kosztami między innymi materiałów budowlanych. Kilka firm, które pracują na drogach… » więcej
45678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »