Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2021-12-08, 16:00 Autor: Agnieszka Stefaniak

WF z rakietami. Do łask wraca badminton

Badminton
Badminton
Bardzo dobry występ badmintonistów z Głubczyc na zawodach na Łotwie - [fot: Technik Głubczyce]
Bardzo dobry występ badmintonistów z Głubczyc na zawodach na Łotwie - [fot: Technik Głubczyce]
Badminton w Polsce staje się coraz bardziej popularny, zwłaszcza uprawiany amatorsko zyskuje coraz większą liczbę zwolenników. Jest dyscypliną, która poprawia wydolność i kształtuje mięśnie całego ciała. Zaczynają grać już pięciolatki, a najstarsi zawodnicy mają grubo po siedemdziesiątce.
Przez wiele lat najlepszym klubem w Polsce był Technik Głubczyce, który dzisiaj stara się popularyzować badminton głównie wśród najmłodszych. Kultowy klub w Głubczycach odwiedził Grzegorz Frankowski.

Badminton to same plusy. Pozwala poprawić wydolność, koordynację, refleks, eliminuje wady postawy. Pozwala także spalić ogromną ilość kalorii, a przy okazji można się przy tym świetnie bawić. 
WF z rakietami. Do łask wraca badminton [autor: Grzegorz Frankowski]

Zobacz także

2022-05-13, godz. 10:15, RTT - artykuły W Nysie łatwiej zdać egzamin na prawo jazdy Zamiejscowy Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Nysie funkcjonuje od 4 lat. Statystyczne dane pokazują, że w tym mieście egzamin na prawo jazdy zdaje się łatwiej, niż w stolicy województwa czy Kędzierzynie-Koźlu. Z czego to wynika?… » więcej 2022-05-12, godz. 16:00, RTT - artykuły Nieobyczajny wybryk, zajęcia pasa drogowego. Artysta z Falmirowic uniewinniony Opolski rzeźbiarz, który ustawił przed swoim domem w Falmirowicach instalacje przedstawiające narządy płciowe, został uniewinniony. Sąd nie uwierzył urzędnikom z Chrząstowic, którzy twierdzili, że instalacje stanowiły nieobyczajny… » więcej 2022-05-11, godz. 16:00, RTT - artykuły Kajakiem z Krapkowic do Świnoujścia. Chcą pokazać piękno Odry i leżących przy niej miejscowości Trzeba mieć odwagę i fantazję. Dwóch miłośników przygód postanowiło przepłynąć kajakiem Odrę od Krapkowic aż po Świnoujście. Na szlak o długości 750 kilometrów wyruszą za nieco ponad miesiąc - 24 czerwca. Do Bałtyku planują… » więcej 2022-05-11, godz. 16:00, RTT - artykuły 77. dzień rosyjskiej inwazji na Ukrainie. Opolanie pomagają uchodźcom Uchodźcy, którzy teraz trafiają do Opola, to osoby doświadczone wojenną traumą. Codziennie do Centrum Aktywizacji przy ul. Krakowskiej zgłaszają się obywatele Ukrainy, którzy stracili bliskich i nie mają już do czego wracać. Z… » więcej 2022-05-10, godz. 16:00, RTT - artykuły WOPR w Brzegu rozwiązany. W tle zarzuty o fałszowanie dokumentacji, kradzież sprzętu Konflikt w Wodnym Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym. Zarząd wojewódzki podjął decyzję o rozwiązaniu brzeskich struktur powiatowych. Szef WOPR w regionie Zbigniew Szorc mówi o działaniach mających znamiona przestępstwa, w tym o włamaniu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »