Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2021-11-30, 18:00 Autor: Marzena Śmierciak

Dlaczego atak zimy sparaliżował w zeszłym roku Opole? Są wyniki kontroli RIO w tej sprawie

Archiwum: Zima w Opolu [fot. Łukasz Fura]
Archiwum: Zima w Opolu [fot. Łukasz Fura]
Zima w Opole [fot. M.Śmierciak]
Zima w Opole [fot. M.Śmierciak]
Zasypane ulice i chodniki i sparaliżowany ruch uliczny po intnesywnych opadach śniegu w Opolu - tak było w połowie lutego zeszłego roku. Sytuacja drogowa w stolicy regionu była tak trudna, że przez kilka dni na mniejszych ulicach czy na mostach kierowcy decydowali się na jazdę w systemie wahadłowym, jeśli w ogóle udało im się wyjechać.
Całej tej sytuacji postanowili przyjrzeć się kontrolerzy Regionalnej Izby Obrachunkowej w Opolu, którzy sprawdzali, czy winna była przyroda czy Miejski Zarząd Dróg w Opolu.

W tej sprawie powstał raport, a jego wnioski poznał Piotr Wójtowicz.
Posłuchaj - autor Piotr Wójtowicz

Zobacz także

2022-01-28, godz. 12:29, RTT - artykuły Parafia w Radoszowach odzyska zabytkowy dzwon skonfiskowany przez Niemców w czasie drugiej wojny światowej Po blisko 80 latach kościół pod wezwaniem św. Jadwigi w Radoszowach w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim odzyska skradziony przez Niemców w czasie II wojny światowej zabytkowy dzwon pochodzący z XVII wieku. » więcej 2022-01-28, godz. 12:22, RTT - artykuły W Starym Lesie koło Głuchołaz odsłonięto uroczyście tablice upamiętniające ofiary "Marszu Śmierci" Więźniów Auschwitz-Birkenau, ofiary „Marszu Śmierci”, upamiętniono w Starym Lesie, w gminie Głuchołazy. Odbyły się tam wojewódzkie obchody związane z rocznicą wyzwolenia tego niemieckiego obozu zagłady. » więcej 2022-01-26, godz. 19:00, RTT - artykuły Kontrole maseczek w miejskich autobusach w Opolu. Akcja MZK i policji. "Zdarzają się pasażerowie krnąbrni, a inni okazują skruchę" Kontrolerzy Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Opolu wspólnie z policjantami przypominali dziś (26.01) pasażerom autobusów o obowiązku zasłaniania ust i nosa. » więcej 2022-01-26, godz. 14:34, RTT - artykuły 26 stycznia obchodzimy Ogólnopolski Dzień Transplantacji. W USK w Opolu rocznie wykonywanych jest kilkanaście pobrań narządów do transplantacji 26 stycznia to Ogólnopolski Dzień Transplantacji. Według badań CBOS blisko 3/4 Polaków popiera ideę transplantacji narządów, ale niewielu ma wiedzę na temat przeszczepów. » więcej 2022-01-24, godz. 16:12, RTT - artykuły Polski Ład - jak policzyć podatek? Konsultacje w ZUS i KAS Pracownicy skarbówki i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wyjaśniają przepisy Polskiego Ładu. Dzisiaj (24.01) taką akcję zorganizowano w placówkach ZUS w Nysie, Brzegu, Strzelcach Opolskich i Opolu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »