Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2021-05-14, 18:00 Autor: Marzena Śmierciak

Od soboty bez maseczek na świeżym powietrzu. Co jeszcze się zmieni w związku z luzowaniem pandemicznych obostrzeń?

Zdjęcie poglądowe [źródło: Obraz Gerd Altmann z Pixabay]
Zdjęcie poglądowe [źródło: Obraz Gerd Altmann z Pixabay]
Rusza kolejny etap luzowania obostrzeń. Od soboty (15.05) zniesiony zostanie obowiązek zasłania ust i nosa na świeżym powietrzu. Warunkiem jest jednak zachowany dystans - półtora metra.
Obowiązek noszenia maseczek pozostaje natomiast w przestrzeniach zamkniętych, w tym w autobusach, gdzie obowiązywać będzie już nowy limit zajętości 50% wszystkich miejsc siedzących i stojących. Od jutra wybierzemy się także do kina czy teatru na świeżym powietrzu i do restauracyjnych ogródków.

Dodajmy, że w ramach tego etapu luzowania obostrzeń od poniedziałku do szkół wracają w systemie hybrydowym uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych i starsze roczniki.
Posłuchaj relacji Katarzyny Doros

Zobacz także

2021-06-14, godz. 16:30, RTT - artykuły Śluzy wyremontowane. "Mamy nowoczesną drogę wodną" Spacer po śluzie, projekcja filmu oraz rejs pasażerskim statkiem - takie atrakcje przygotowano dzisiaj w Sławięcicach. Gospodarz - czyli RZGW w Gliwicach - zaprezentował efekty modernizacji odrzańskich śluz. » więcej 2021-06-14, godz. 16:15, RTT - artykuły Jedzie pociąg z daleka... i w końcu się zatrzymał w Goszczowicach Przez lata nie mogli wsiąść do pociągu. Ale się doczekali. Na stacji Goszczowice dzisiaj zatrzymał się długo wyczekiwany skład osobowy. » więcej 2021-06-11, godz. 19:45, RTT - artykuły Opolska "Szansa" po gruntownym remoncie Zakończył się remont Ośrodka Readaptacji Społecznej „Szansa” w Opolu. Dzięki inwestycji za 770 tysięcy złotych budynek nie odstrasza swoim wyglądem z zewnątrz, a prace, jakie zostały wykonane wewnątrz pozwalają około 50 rodzinom… » więcej 2021-06-11, godz. 17:00, RTT - artykuły Kibice doczekali się EURO 2020. Wieczorem inauguracja piłkarskich mistrzostw Europy. Sportowych emocji nie zabraknie też w regionie Rok później, niż planowano, ze względu na pandemię, ale najważniejsze, że startują mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Ten turniej będzie wyjątkowy. Po raz pierwszy nie odbędzie się w jednym, czy dwóch państwach, ale aż w … » więcej 2021-06-11, godz. 15:29, RTT - artykuły Kolejny etap modernizacji nyskiego rynku. "Ma zachęcać, żeby tam przyjść, odpocząć" Jeszcze w tym miesiącu powinny rozpocząć się prace związane z drugim etapem przebudowy nyskiego rynku. Za ponad 11 milionów złotych serce miasta ma się stać bezpieczniejszym i bardziej estetycznym miejscem przeznaczonym do spotkań… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »