Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 24 grudnia 2022 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Warszawska Orkiestra Sentymentalna powstała z zamiłowania do repertuaru polskich scen i ekranów dwudziestolecia międzywojennego. Inspirują ich wykonania gwiazd z tamtych czasów, nawiązujemy do kawiarnianych, salonowych i dansingowych występów śpiewaczek i śpiewaków takich jak Adam Aston, Wiera Gran, Tadeusz Faliszewski czy Mieczysław Fogg. W repertuarze świątecznym zespołu znajdują się kolędy znane bardzo dobrze każdemu Polakowi od urodzenia oraz nieznane, wyszukane przez nich tradycyjne dawne melodie, a także autorskie melodie kolęd do starych tekstów ze śpiewnika pelplińskiego.

"Mroczne kolędy" to nietypowa płyta z kolędami - pełna sprzeczności i skrajnych zestawień. Tu mrok dziejów łączy się ze współczesnym brzmieniem. Archaiczne melodie z nowoczesną aranżacją.

Młodzieńczy temperament FRUMENTU z niespożytą energią PELASIEK. "Pastorałki i kolędy" - efekt współpracy Hulaków z regionu Kolbuszowej.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »