Wybory Parlamentarne 2015
Radio Opole » Wybory Parlamentarne 2015 » Wybory Parlamentarne 2015

Wybory Parlamentarne 2015

2015-10-09, 23:29 Autor: Oprac. Adam Szostok

Druga debata wyborcza Radia Opole i TVP Opole [FILM, ZDJĘCIA]

Zobacz drugą debatę senacką
Za nami druga regionalna debata wyborcza Radia Opole i TVP Opole. Tym razem wzięli w niej udział kandydaci do Senatu z okręgu 53 obejmującego wschodnią część Opolszczyzny, czyli powiaty: oleski, strzelecki, kędzierzyńsko-kozielski, krapkowicki i głubczycki.

W debacie udział wzięli: Beniamin Godyla (Nowoczesna Ryszarda Petru), Grzegorz Peczkis (Prawo i Sprawiedliwość), Kazimierz Pietrzyk (Zjednoczona Lewica), Ewa Rurynkiewicz (Polskie Stronnictwo Ludowe), Józef Swaczyna (Mniejszość Niemiecka), Aleksander Świeykowski (Platforma Obywatelska) i Dariusz Urbaś (Kukiz'15).

Debata składała się z trzech części: regionalnej, ogólnopolskiej i konfrontacyjnej, w której kandydaci zadawali pytania wybranym rywalom.

W części regionalnej pytaliśmy o program dla Odry. To rzeka, która z jednej strony nadal stanowi zagrożenie dla terenów zalewowych, a z drugiej stanowi wielką gospodarczą szansę. Na zabezpieczenie przeciwpowodziowe nadal czeka Koźle, ostatnie badania pokazały, że zagrożone są także Krapkowice. Ważą się losy Bierawy, która domaga się wałów, choć analizy ryzyka powodziowego wskazują na to, że zalanie części gminy będzie bardziej opłacalne niż budowa wałów. Trwa też dyskusja o pozyskaniu środków na poprawę żeglowności Odry w kontekście budowy kanału Dunaj - Odra - Łaba. Inwestora pozyskał także port w Koźlu.

W części ogólnopolskiej rozmawialiśmy o przyszłości polskiej służby zdrowia. Tu ścierają się dwie przeciwstawne opcje. Prawica postuluje zatrzymanie procesów prywatyzacyjnych, likwidację Narodowego Funduszu Zdrowia i powrót do utrzymywania służby zdrowia z budżetu państwa. Inne formacje są za dalszym urynkowieniem służby zdrowia poprzez zwiększenie liczby ubezpieczycieli i dopuszczenie prywatnych inwestorów zainteresowanych świadczeniem usług medycznych.

Debatę prowadzili Katarzyna Oborska-Marciniak (TVP Opole) i Marek Świercz (Radio Opole).

Druga debata wyborcza (09.10.15)

Zobacz także

2015-10-26, godz. 16:30, Wiadomości z regionu Witold Zembaczyński jako poseł nie podniesie ręki za zmianą konstytucji Witold Zembaczyński - wygrany w wyborach do Sejmu z list Nowoczesnej przekonuje, że będzie forsował pomysły, które przedstawił w swojej kampanii wyborczej. Zagłosowało na niego 12 699 osób i dzięki temu zadebiutuje w roli parla… » więcej 2015-10-26, godz. 16:00, Wiadomości z regionu Rekordowe poparcie dla Czerwińskiego do Senatu, Okrągły w Sejmie nie będzie W kolejnej kadencji Prudnik nadal będzie miał parlamentarzystę. Po raz pierwszy będzie to jednak senator. Został nim Jerzy Czerwiński z Prawa i Sprawiedliwości. Do Sejmu nie dostała się natomiast zasiadająca tam przez dwie kadencje… » więcej 2015-10-26, godz. 15:40, Wiadomości z regionu Rajmund Miller nadal posłem PO. "Popełniliśmy błędy" 8.565 głosów - tylu wyborców zagłosowało na Rajmunda Millera (PO), co daje mu poselski mandat także w tej kadencji. W Radiu Opole powiedział, że nadal chce pracować dla rozwoju regionu. Buduje się już obwodnica Nysy, ale pozostała… » więcej 2015-10-26, godz. 14:45, Wiadomości z regionu Ludowcy zaskoczeni słabym wynikiem. Krajczy: Mogły decydować głosy nieważne Norbert Krajczy nie kryje zaskoczenia osiągniętym wynikiem w wyborach parlamentarnych. Kandydat walczył o głosy z drugiej pozycji do Sejmu z list Polskiego Stronnictwa Ludowego. » więcej 2015-10-26, godz. 11:52, Wiadomości z regionu Głosowanie w liczbach bezwzględnych [WYNIKI NIEOFICJALNE] Do urn poszło 338 248 uprawnionych do głosowania mieszkańców Opolszczyzny, frekwencja wyniosła więc 43,12%. Najwięcej - bo 27,77% - Opolan poparło Prawo i Sprawiedliwość. Platforma Obywatelska, która do tej pory wygrywała wybory… » więcej
567891011
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »