Radio Opole » O Radiu » Radio Opole poleca » „Muzyka to tylko narzędzie do zupełnie większych…
2024-03-18, 17:07 Autor: Marzena Mielcarek, Jacek Mielcarek

„Muzyka to tylko narzędzie do zupełnie większych rzeczy niż nam się wydaje” - ARTur Moon

Dotyk ciemności jako terapia psychologiczna za pomocą muzyki. Posłuchaj rozmowy z ARTurem Moonem
Pianista ARTur Moon (Artur Sychowski) zajmuje się medytacją, wizualizacją, efektami dźwiękowymi i wzrokowymi - wszystko to można przeżyć uczestnicząc w jego "Koncertach w Ciemności".

ARTur Moon gościem audycji Marzeny i Jacka Mielcarków Ten sposób słuchania pozwala lepiej skoncentrować się, co pozwala - wg artysty -osiągnąć równowagę pomiędzy sercem a umysłem, a to z kolei - jest kluczem do rozwiązania problemów wynikających z emocjonalnych traum.

Kiedy gasimy światło, docieramy do wnętrza, zagłębiamy się w sobie - to w dzisiejszych czasach trudne, ale wyłączenie zmysłu wzroku pozwala lepiej osiągnąć ten stan. "Koncert w Ciemności" to swego rodzaju terapia, która ma pozwolić odblokować trudne emocje.

ARTur Moon podczas koncertów prezentuje swobodę poruszania się pomiędzy różnymi gatunkami, wykraczając poza przyjęte ramy. Każdy jego występ stanowi unikatowe połączenie autorskich kompozycji, klasyki, improwizacji utworów klasycznych oraz improwizacji jazzowych, bowiem prawdziwą muzykę tworzy się przede wszystkim z intuicji oraz serca.

Z artystą w audycji Słuchać i słyszeć rozmawiali Marzena i Jacek Mielcarkowie. Rozmowa jest do posłuchania poniżej.

Zobacz także

2024-06-01, godz. 16:42 Pobierz film z Festiwalowej Fotobudki Radia Opole! Radio Opole bawi się w rytmie festiwalu. Na opolskim rynku trafić mogliście Państwo na nasz radiowy namiot. A tam oprócz ramki do zdjęć, pysznych krówek… » więcej 2024-05-09, godz. 10:10 Radio Opole dołącza do akcji #20LatPLwUE! Od 20 lat jesteśmy częścią zachodniej demokracji, korzystamy ze wspólnego europejskiego rynku, członkostwo w Unii zwiększa nasze bezpieczeństwo, a brak… » więcej 2024-04-01, godz. 07:00 Proboszcz parafii ewangelicko-augsubrskiej w Opolu na audiencji u papieża Franciszka Przed świętami ksiądz Wojciech Pracki wraz z grupą 25 osób był w Watykanie i tam miał możliwość rozmawiać z głową Kościoła katolickiego. Rozmowa… » więcej 2024-03-13, godz. 16:16 Debaty wyborcze Radia Opole. Sprawdź, kiedy będziemy w Twoim powiecie Jakie pomysły na rozwój miasta mają kandydaci w tegorocznych wyborach na burmistrza? W jaki sposób chcą poprawić stan dróg, przyciągać inwestorów, zatrzymać… » więcej 2024-02-12, godz. 12:50 "Z czterech stron świata z Radiem Opole" - akcja w Światowy Dzień Radia. Dowiedz się więcej! Światowy Dzień Radia postanowiliśmy w tym roku uczcić akcją pod hasłem "Z czterech stron świata z Radiem Opole". Skąd takie hasło? Otóż planujemy przejazd… » więcej 2024-02-07, godz. 12:30 Ależ akcja nam się szykuje! Zapraszamy na (Pół)Tłusty Czwartek na Plac Wolności w Opolu Pączków w tłusty czwartek nigdy dość, jak każe tradycja, choć wiadomo, że są kaloryczne, tłuste, słodkie i w nadmiarze po prostu - niezdrowe. Postanowiliśmy… » więcej 2024-01-20, godz. 20:03 Radio Opole na stokach Zieleńca! [ZDJĘCIA + RAMKA] Zapraszamy do świata zimowej magii z Radiem Opole na stokach w Zieleńcu! Odkryjcie niezapomniane chwile i pełne śnieżnych atrakcji wydarzenia. Przejrzyjcie… » więcej 2024-01-17, godz. 13:40 Radio Opole na stokach narciarskich w Zieleńcu! Będziemy tam już w sobotę i szykujemy mnóstwo atrakcji Radio Opole powraca na stoki narciarskie w Zieleńcu! Podobnie jak w poprzednich latach, radiowa ekipa będzie towarzyszyć Wam w białym szaleństwie! Już w… » więcej 2023-12-21, godz. 19:54 Święty Mikołaj odwiedził Radio Opole! [ZDJĘCIA, FILM] Święty Mikołaj trochę pobłądził i w swojej wędrówce dotarł do Opola dopiero dzisiaj... Jednak nic straconego, ponieważ w swoich saniach przywiózł… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »