Radio Opole » O kulturze - debata (DAB+) » Posłuchaj debaty » Z jakimi wyzwaniami mierzą się osoby o innym kolorze…
2019-12-05, 19:10 Autor: Katarzyna Zawadzka

Z jakimi wyzwaniami mierzą się osoby o innym kolorze skóry i jak wpływa na widzów teatr? Posłuchaj "Debaty o kulturze" (05.12.2019)! [FILM]

Z jakimi wyzwaniami mierzą się osoby o innym kolorze skóry i jaką moc na widzów ma teatr? Posłuchaj "Debaty o kulturze" (05.12.2019)!
Uprzedzenia, stereotypy, strach i agresja - to tematy, z którymi postanowili zmierzyć się twórcy spektaklu "Czarna skóra, białe maski" w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu.

Przedstawienie zrealizowano jako zwycięski projekt w konkursie Modelatornia, który dedykowany jest młodym i poszukującym nowych form wyrazu twórcom. Spektakl stał się pretekstem do debaty!

Gośćmi audycji byli reżyser Wiktor Bagiński oraz aktorzy Bonnie Sibonisiwe Ndlovou-Sucharska i Kornel Sadowski.

Z jakimi wyzwaniami mierzą się osoby o innym kolorze skóry? Jakie nieuświadomione stereotypy wciąż w nas drzemią? I jaką moc oddziaływania na widzów i jego twórców ma teatr? O tym rozmawiamy!
Bonnie Sibonisiwe Ndlovou-Sucharska i Kornel Sadowski gośćmi "Debaty o kulturze" [fot. Agnieszka Lubczańska]
Bonnie Sibonisiwe Ndlovou-Sucharska i Kornel Sadowski gośćmi "Debaty o kulturze" [fot. Agnieszka Lubczańska]
Wiktor Bagiński, Katarzyna Zawadzka, Bonnie Sibonisiwe Ndlovou-Sucharska i Kornel Sadowski [fot. Agnieszka Lubczańska]
Wiktor Bagiński, Katarzyna Zawadzka, Bonnie Sibonisiwe Ndlovou-Sucharska i Kornel Sadowski [fot. Agnieszka Lubczańska]
Audycja "Debata o kulturze" nadawana jest od poniedziałku do piątku, od 18:00 do 19:00 w Radiu Opole 2 KULTURA (DAB+). Kolejna debata, którą poprowadzi Katarzyna Zawadzka, w najbliższy czwartek (12.12).

Zobacz także

2020-01-08, godz. 19:10 Barbara Giedrojć o tym, jak można przechowywać wiedzę o przodkach i dlaczego warto Jakie znaczenie mają dziś dla nas rodzinne narracje? Jak współcześnie zmienia się kategoria pamięci? Jak można przechowywać wiedzę o przodkach i dlaczego warto?… » więcej 2020-01-07, godz. 19:10 Tomasz Antoni Żak o kondycji polskiej kultury Gościem audycji był Tomasz Antoni Żak. Z reżyserem, aktorem i publicystą rozmawialiśmy m.in. o jego spektaklach i o kondycji polskiej kultury. Wyjaśniliśmy także… » więcej 2020-01-03, godz. 19:10 O zmianie koncepcji funkcjonowania Muzeum Czynu Powstańczego na Górze Św. Anny W Muzeum Czynu Powstańczego na Górze Św. Anny szykują się zmiany. Na razie są personalne, ale przede wszystkim chodzi o zmianę koncepcji funkcjonowania tej placówki… » więcej 2020-01-02, godz. 19:10 Zespół Zaginione Archiwum m.in. o tym, co wspólnego z Opolszczyzną ma bractwo, któremu zawdzięczamy dziś istnienie musztardy… Jeden trzyosobowy zespół może dawać nie tylko bogactwo pomysłów twórczych, ale też trzy różne spojrzenia pozwalające odkryć tajemniczą kulturę herrnhutów. Co wspólnego… » więcej 2019-12-31, godz. 19:05 Ks. Przemysław Król i ks. Łukasz Libowski o tym, dlaczego przełom roku sprzyja noworocznym postanowieniom - posłuchaj "Debaty… Noworoczne postanowienia czyni większość ludzi. Czasami są to poważne, życiowe decyzje, a czasami rzeczy drobne. Co jednak sprawia, że akurat ten moment przełomu… » więcej 2019-12-30, godz. 19:00 Czytają, słuchają, oglądają - co tym razem polecają? Posłuchaj "Debaty o kulturze" (30.12.2019) W programie omawiamy nowości muzyczne, czytelnicze oraz filmowe. Tym razem omawialiśmy płytę FKA Twigs pt. „MAGDALENE”, książkę Błażeja Strzelczyka pt. "Moja… » więcej 2019-12-27, godz. 19:00 Maria Ołdak i Janusz Stasiak o tym, jak muzyka i medycyna przenikają się i są obecne w różnych dziedzinach życia - posłuchaj… Co może powstać, gdy spotkają się ludzie z pasją, choć uprawiają zupełnie odmienne zawody? Szukają takich rozwiązań, które pomogą im stworzyć wspólnie coś ciekawego… » więcej 2019-12-24, godz. 19:00 O kinie "świątecznym" z prof. Markiem Lisem w "Debacie o kulturze" (24.12.2019) rozmawiamy Święta, a więc od lat powtarzane pytanie: czy będzie "Kevin sam w domu?". Jednych to bawi, innych wzrusza, a my z naszym gościem, prof. Markiem Lisem, spróbujemy… » więcej 2019-12-23, godz. 19:00 Czytają, słuchają. oglądają - co tym razem polecają? Posłuchaj "Debaty o kulturze" (23.12.2019) W programie omawiamy nowości muzyczne, czytelnicze oraz filmowe. Tym razem rozmawiamy o płycie Harry’ego Stylesa pt. „Fine Line”, książce Filipa Springera- „Dwunaste:… » więcej 2019-12-20, godz. 19:00 O sztuce rozmowy w "Debacie o kulturze" dyskutujemy... O tym jak ważna jest umiejętność prowadzenia rozmowy, przekonujemy się, często boleśnie, właśnie przy takich okazjach jak święta, kiedy spotykamy się w większym… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »