Radio Opole » Rozmowy o kulturze (DAB+)

Rozmowy o kulturze (DAB+)

2022-05-27, 19:00

Dariusz Kowcun i Krzysztof Żylińskim o zbliżającej się w opolskim MDK-u Biesiadzie Teatralnej z Grotowskim, spektaklach, prelekcjach

Siedziba Radia Opole [fot. Łukasz Fura]
Siedziba Radia Opole [fot. Łukasz Fura]
Dariusz Kowcun [fot. Łukasz Fura]
Dariusz Kowcun [fot. Łukasz Fura]
O zbliżającej się w opolskim MDK-u Biesiadzie Teatralnej z Grotowskim, spektaklach, prelekcjach, ale nade wszystko o samej postaci i znaczeniu wybitnego reżysera i twórcy rozmawialiśmy z jej organizatorami, Dariuszem Kowcuniem i Krzysztofem Żylińskim.
2022-05-25, 19:02

Halina Oster o dialogu międzypokoleniowym i międzynarodowym

Halina Oster [fot. Katarzyna Zawadzka]
Halina Oster [fot. Katarzyna Zawadzka]
Porozmawiamy o dialogu międzypokoleniowym i międzynarodowym. Jak go budować wykorzystując pedagogikę zabawy? O tym na naszej antenie opowiedziała Halina Oster. Było także o tym, jak można zdobyć fundusze na ciekawe projekty. Nasza rozmówczyni jest latarnią w ramach programu "Latarnie Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży" oraz pełnomocniczką Burmistrza Ozimka ds. polityki senioralnej.
2022-05-23, 19:05

Goście programu o zbliżającym się XV Spotkaniu Znajomych Podróżników w Głogówku

Zdjęcie ilustracyjne, spotkanie Znajomych Podróżników w Głogówku [fot. Piotr Wrona]
Zdjęcie ilustracyjne, spotkanie Znajomych Podróżników w Głogówku [fot. Piotr Wrona]
Zdjęcie ilustracyjne, spotkanie Znajomych Podróżników w Głogówku [fot. Piotr Wrona]
Zdjęcie ilustracyjne, spotkanie Znajomych Podróżników w Głogówku [fot. Piotr Wrona]
W Głogówku 27-28.05. 22 odbędzie się po raz XV Spotkanie Znajomych Podróżników. To kolejny ciekawy festiwal, który ściąga z całego regionu miłośników drogi. Co pcha nas do poznawania nowych miejsc? Ciekawość, wyzwania, spotkania? W audycji przemierzymy różne czasoprzestrzenie - zaczniemy od Papui Nowej Gwinei - o tym, czy wciąż mieszkają tam ludożercy opowiedzą Alicja Kubiak i Jan Kurzela. Adam Kwaśny pokaże Kubę, jako miejsce spotkań. Arkady Paweł Fiedler zabierze nas w drogę przez Afrykę, z Jakubem Rybickim przejedziemy Bajkał rowerem, będziemy także w Indonezji z Anną Jaklewicz.
2022-05-18, 19:00

Patryk Szymański o swojej wyprawie na Ukrainę

Ukraina [fot. Patryk Szymański]
Ukraina [fot. Patryk Szymański]
Patryk Szymański wrócił właśnie z Ukrainy. Odwiedził Kijów, a po drodze zatrzymał się we Lwowie. W tę drogę wyruszył z misją fotografowania tego, co dzieje się za naszą wschodnią granicą. O tym, co widział i z kim rozmawiał opowiedział w programie.
2022-05-17, 19:05

Danuta Łuczak o tegorocznym Festiwalu Książki w Opolu

Danuta Łuczak [fot. Justyna Krzyżanowska]
Danuta Łuczak [fot. Justyna Krzyżanowska]
W dzisiejszym programie rozmawialiśmy z Danutą Łuczak - wicedyrektorką Miejskiej Biblioteki Publicznej o tegorocznym Festiwalu Książki w Opolu. Było także o spotkaniach autorskich w bibliotece i o konkursie na esej.
1234567

Zobacz także

2022-05-27, godz. 19:00 Dariusz Kowcun i Krzysztof Żylińskim o zbliżającej się w opolskim MDK-u Biesiadzie Teatralnej z Grotowskim, spektaklach… O zbliżającej się w opolskim MDK-u Biesiadzie Teatralnej z Grotowskim, spektaklach, prelekcjach, ale nade wszystko o samej postaci i znaczeniu wybitnego reżysera… » więcej 2022-05-26, godz. 19:05 Dr Marek Kudra o inicjatywach kulturalnych i planach oleskiego Domu Kultury Tym razem gościem w "Rozmowach o kulturze" był dr Marek Kudra, dyrygent, ale także dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Oleśnie. Porozmawiamy m.in. o inicjatywach… » więcej 2022-05-25, godz. 19:02 Halina Oster o dialogu międzypokoleniowym i międzynarodowym Porozmawiamy o dialogu międzypokoleniowym i międzynarodowym. Jak go budować wykorzystując pedagogikę zabawy? O tym na naszej antenie opowiedziała Halina… » więcej 2022-05-24, godz. 19:05 Marcin Sawicki czy komiksy cieszą się w Opolu zainteresowaniem W dzisiejszym programie rozmawialiśmy o komiksach. Czy tak forma czytelnicza cieszy się w Opolu zainteresowanie? Opowiedział o tym specjalista od komiksów… » więcej 2022-05-23, godz. 19:05 Goście programu o zbliżającym się XV Spotkaniu Znajomych Podróżników w Głogówku W Głogówku 27-28.05. 22 odbędzie się po raz XV Spotkanie Znajomych Podróżników. To kolejny ciekawy festiwal, który ściąga z całego regionu miłośników… » więcej 2022-05-20, godz. 19:05 Joanna Filipczyk m.in. o pojęciu sztuki współczesnej, jej historii, teraźniejszości oraz o jej edukacyjnym i lokalnym… O najnowszych wystawach, o pojęciu sztuki współczesnej, jej historii, teraźniejszości oraz o jej edukacyjnym i lokalnym wymiarze rozmawialiśmy w dzisiejszym… » więcej 2022-05-19, godz. 19:05 Barbara Sypko o zbliżającym się otwarciu wystawy poświęconej 50-leciu istnienia Diecezji Opolskiej Tym razem naszym gościem była Barbara Sypko, kierownik Oddziału Gromadzenia i Opracowywania Zbiorów z Archiwum Państwowego w Opolu. Rozmawialiśmy o zbliżającym… » więcej 2022-05-18, godz. 19:00 Patryk Szymański o swojej wyprawie na Ukrainę Patryk Szymański wrócił właśnie z Ukrainy. Odwiedził Kijów, a po drodze zatrzymał się we Lwowie. W tę drogę wyruszył z misją fotografowania tego… » więcej 2022-05-17, godz. 19:05 Danuta Łuczak o tegorocznym Festiwalu Książki w Opolu W dzisiejszym programie rozmawialiśmy z Danutą Łuczak - wicedyrektorką Miejskiej Biblioteki Publicznej o tegorocznym Festiwalu Książki w Opolu. Było także… » więcej 2022-05-16, godz. 19:05 Jacek Hołub o książce "Beze mnie jesteś nikim. Przemoc w polskich domach" - o mechanizmach przemocy Z Jackiem Hołubem, dziennikarzem i reportażystą, rozmawialiśmy o książce "Beze mnie jesteś nikim. Przemoc w polskich domach" - o mechanizmach przemocy. » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »