Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 20 czerwca 2022 roku

20:00 STUDIO FESTIWALOWE
Wywiady i relacje, a przede wszystkim transmisje koncertów! Radio Opole nadaje prosto z opolskiego amfiteatru.

O 20:15 rozpoczniemy transmisję wyjątkowego koncertu „Tych lat nie odda nikt – 70 lat Telewizji
  • Przez wiele lat Telewizja Polska była oknem na świat dla większości Polaków. Kreowała nie tylko gwiazdy i przeboje ale też mody, trendy, zwyczaje, często słowa ale też całe powiedzenia, które później wchodziły do języka codziennego. Do tych sentymentów będzie nawiązywał koncert z okazji siedemdziesięciolecia TVP, która swój pierwszy program nadała 25 października 1952 roku.
Wystąpią m.in.: Maryla Rodowicz, Krzysztof Cugowski, Partita, Jan Pietrzak, Pectus, Viki Gabor, Feel, Felicjan Andrzejczak, Halina Mlynkova, Helena Vondrackova, Renata Zarębska, Anna Wyszkoni, Sound'n Grace, Rafał Brzozowski, Janusz Radek, Natasza Urbańska, Maciej Miecznikowski. Koncert w reżyserii Konrada Smugi poprowadzą Karolina Pajączkowska i Tomasz Kammel oraz Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski

O 22:30 rozpocznie się koncert „To już lato! Czyli wakacyjne, opolskie przeboje"
  • Ten koncert wprowadzi widzów w letni, wakacyjny nastrój. Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu wylansował niejeden letni przebój. To znakomita okazja by przypomnieć zarówno energetyczne jak i sentymentalne piosenki, utwory, które znają i kochają wszyscy.
Wystąpią m.in.: Sławek Uniatowski, Pectus, Katarzyna Cerekwicka, Łukasz Zagrobelny, Jacek Lenartowicz, Kabaret OT.TO, Rafał Brzozowski, Krzysztof Iwaneczko, Olga Bończyk, Ania Rusowicz, Janek Traczyk, Filip Gurłacz, Krzysztof Szczepaniak, Jurek Grzechnik, Olga Szomańska, Anna Wyszkoni, Michalina Sosna, Harlem. Reżyseria: Beata Szymańska, prowadzenie: Katarzyna Żak i Robert Rozmus.

Do słuchania od 20:05 do 1:00 w nocy zapraszają Mariusz Majeran i Sławomir Kieler. Z autorami można kontaktować się mailowo:
mariusz.majeran@radio.opole.pl
sławomir.kieler@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »