Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 13 czerwca 2022 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Sonor Urbis (z łac. dźwięki miasta) – taką nazwę nosi nietypowy projekt znanej sopranistki Aleksandry Klimczak. To pierwsza muzyczna mapa Ursynowa, dzięki której uwieczniono m.in. odgłosy zlikwidowanego „Bazarku na Dołku”. Aleksandra Klimczak jest wokalistką operową, mieszkanką Ursynowa, na co dzień solistką Filharmonii Narodowej. Lokalnej publiczności znana m.in. z występów z Chórem Iuvenis. W swojej pracy rozwija poszerzone techniki wokalne, pasjonują ją intuicyjna improwizacja i szukanie nowych środków wyrazu przy wykorzystaniu warsztatu wykształcenia klasycznego. Efektem tych poszukiwań jest właśnie Sonor Urbis – połączenie muzyki miasta z muzyką jej mieszkańców. To prawdopodobnie pierwsza taka mapa na świecie!


Vitold Rek – kontrabasista, kompozytor i nauczyciel. Jego gra łączy wpływy jazzowe z elementami muzyki klasycznej i wschodnioeuropejskiej muzyki ludowej.


Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek. Z autorem można kontaktować się mailowo, pisząc na adres żony tu: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »