Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) na sobotę, 25 maja 2019 roku

7:00 MAMY WEEKEND
W przyszłym tygodniu będziemy obchodzili Międzynarodowy Dzień Dziecka. Na kilka dni przed tym świętem warto pamiętać, że nie wszystkie dzieci mogą liczyć na beztroskie dzieciństwo. Jak wygląda ono u tych, którzy od najmłodszych lat są w sposób szczególny pokrzywdzone przez los? O to zapytamy Ewę Famułę, zastępcę dyrektora Domu Dziecka w Namysłowie.

W programie powiemy też o zbliżającym się pikniku w Grodkowie, podczas którego będzie można skosztować niezwykłych specjałów przygotowywanych przez mistrzów kuchni i wspomóc przy tym miejscowych strażaków.

Po 11:00 nasze studio odwiedzą członkowie Klubu Podróżników Soliści, którzy od 5 lat spełniają marzenia o egzotycznych podróżach. Czym proponowane przez nich sposoby odkrywania świata różnią się od oferty większości biur podróży i dlaczego zamiast 4-gwiazdkowego kurortu lepiej wybrać mały hostel? Odpowiedzi na te pytania z pewnością padną w sobotnim programie, który - wyjątkowo - będzie wydłużony o godzinę.

W programie także stałe cykle:

07:40 O polskość Śląska Opolskiego - Wiktor Krzewicki
08:04 W cztery oczy – Ewa Skrabacz
  • W sobotni poranek zaprosimy Państwa na opolską Senioradę (25.05). Po raz kolejny organizatorzy będą inspirować zarówno seniorów, jak i całe rodziny, do aktywnego spędzania czasu wolnego. O szczegółach imprezy opowie Justyna Wicińska ze stowarzyszenia ESPAR 50+.
09:10 MOST - polsko-czeska audycja UE
  • Czy E-bike to nowoczesna turystyka? W sobotniej audycji MOST po 9.10 porozmawiamy z partnerami realizującymi projekt popularyzacji rowerów elektrycznych na polsko-czeskim pograniczu. Po zakończeniu audycji, jak co tydzień, okazja w wygrania atrakcyjnych nagród w naszym konkursie edukacyjnym.
10:15 Polonijne Radio Opole - Halina Nabrdalik

Zaprasza od 7:05 do 12:00 Daniel Klimczak. Do autora można napisać tu::
daniel.klimczak@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »