Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » 'W cztery oczy' (rozmowy w latach 2010 - 2021) » Piotr Mielec i Tomasz Ganczarek o certyfikatach Opolskiej…
2019-07-26, 10:16 Autor: Marek Świercz

Piotr Mielec i Tomasz Ganczarek o certyfikatach Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej

Piotr Mielec o certyfikatach turystycznych województwa opolskiego
Piotr Mielec, dyrektor biura Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej
- Tu potrzebna jest polityczna decyzja naszych trzech województw, dolnośląskiego, opolskiego oraz śląskiego, a także czeskich odpowiedników, w sprawie złożenia wniosku o unijne pieniądze w ramach programu Interreg. I tu mówimy o naprawdę ogromnych pieniądzach, kwotach poza zasięgiem samorządów, tylko po polskiej stronie to może być około 400 milionów złotych. Cała nadzieja w tym, że taki projekt zostanie zaakceptowany i dostanie pozakonkursowe wsparcie w następnym okresie unijnego programowania - mówił w rozmowie "W cztery oczy" Piotr Mielec, dyrektor biura Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, po czwartkowym spotkaniu w czeskim Nachodzie na temat rozwoju transgranicznej sieci ścieżek rowerowych na polsko-czeskim pograniczu. Nasz gość przypomniał też, że do 23 sierpnia OROT zbiera zgłoszenia w ramach konkursu o przyznanie certyfikatu OROT-u dla najlepszego produktu turystycznego. To już 11 edycja tego konkursu, do tej pory certyfikaty otrzymało kilkudziesięciu opolskich przedsiębiorców z branży turystycznej. Niektórzy z nich zdobyli także certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej, w tym jeden, JuraPark w Krasiejowie, najwyższy Złoty Certyfikat POT. Mielec mówił także o innych formach promocji. Trwa rywalizacja blogerów turystycznych, niedawno Opolszczyznę odwiedziła grupa instagramerów ze Stanów Zjednoczonych (byli zachwyceni Opolem) i dziennikarzy z Ukrainy (ukraińska telewizja właśnie zaczyna emisję programów na temat atrakcji turystycznych Śląska Opolskiego).
Tomasz Ganczarek o remontach i atrakcjach na zamku w Mosznej
Tomasz Ganczarek, prezes spółki prowadzącej zamek w Mosznej
- W tym roku uznaliśmy, że z powodu trwających remontów nie będziemy zabiegali o certyfikat OROT-u. Dodam, że mamy ich już kilka od czasu, gdy Moszna całkowicie przestawiła się na działalność turystyczną. Te remonty będą trwały, najważniejszy jest dla nas wart około 20 milionów złotych projekt realizowany z dwiema czeskimi gminami w ramach programu Interreg, który pozwoli na kompletną rewitalizację pałacu w Mosznej - mówił w "Poglądach i osądach" Tomasz Ganczarek, prezes spółki prowadzącej zamek w Mosznej (jego właścicielem pozostaje samorząd województwa). Bajkowy pałac, ostatnio mocno kojarzony z imprezami fantasy osadzonymi w świecie Harry'ego Pottera czy wiedźmina Geralta, odwiedziło w minionym roku około 250 tysięcy turystów. W tym sezonie nowością są weekendowe kursy PKS z Opola do Mosznej oraz Fabryka Robotów w danym kinie, która przeniosła się do Mosznej z pobliskiego Łącznika.

Zobacz także

2021-11-14, godz. 08:30 Bogdan Zwoliński o boomie związanym z branżą budowlaną Mimo rosnących cen materiałów budowlanych, również na Opolszczyźnie trwa boom związany z tą branżą. Zmieniają się przepisy dotyczące tej działalności… » więcej 2021-11-13, godz. 08:30 Wacław Bortnik o brakach kadrowych w inspekcji weterynaryjnej Nie tylko w przychodniach zdrowia znaczącym problemem zaczyna być deficyt młodych lekarzy. Kłopoty kadrowe ma też inspekcja weterynaryjna. Jej działalność… » więcej 2021-11-11, godz. 08:30 Jerzy Wrębiak o zachowaniu spuścizny i polskiej obecności na Kresach Wschodnich W Narodowe Święto Niepodległości rozmowa „W cztery oczy” poświęcona była zachowaniu spuścizny i polskiej obecności na Kresach Wschodnich. O związane… » więcej 2021-11-07, godz. 08:30 Tadeusz Piątkowski o 25-leciu działalności Środowiskowego Domu Samopomocy w Prudniku 25-lecie działalności obchodzi Środowiskowy Dom Samopomocy w Prudniku. Był pierwszy na Opolszczyźnie. Tego typu placówki dziennego pobytu są ośrodkami… » więcej 2021-11-06, godz. 08:30 Adriana Dziaczyszyn o różnych aspektach funkcjonowania i realizowania projektów przez Lokalne Grupy Działania Od 15 lat funkcjonują Lokalne Grupy Działania. Zrzeszają przedstawicieli sektora publicznego, prywatnego oraz pozarządowego. Za pośrednictwem LGD samorządy… » więcej 2021-11-01, godz. 08:30 Marcin Żukowski o poszukiwaniu miejsc spoczynku osób poległych w walkach o niepodległość i zjednoczenie Polski Początek listopada to czas zadumy, kiedy w szczególny sposób wspominamy tych, którzy walczyli o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny. Ich mogiły są… » więcej 2021-10-31, godz. 08:30 Elżbieta Oficjalska o tym, że obok tradycji katolickiej przez wieki funkcjonowały wierzenia ludowe i gusła Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny mają wyjątkowe miejsce w naszym kalendarzu. W tym czasie szczególnie odwiedzamy mogiły bliskich, zapalamy znicze, kładziemy… » więcej 2021-10-30, godz. 08:30 Prof. Jan Żaryn m.in. o postawie opolskich hierarchów w komunistycznych czasach W sobotni poranek zapraszamy do wysłuchania wywiadu z prof. Janem Żarynem, znanym historykiem, znawcą historii Kościoła Katolickiego w Polsce XX wieku. Był… » więcej 2021-10-24, godz. 08:30 Katarzyna Czochara o aktywności sejmowej oraz protestach lekarzy i nauczycieli O aktywność sejmową oraz protesty lekarzy i nauczycieli zapytaliśmy w niedzielny poranek Katarzynę Czocharę, posłankę Prawa i Sprawiedliwości. Pokieruje… » więcej 2021-10-23, godz. 08:35 Piotr Bujak o tematyce ekologicznej i dotyczącej ochrony zabytków w gminie Głogówek Tematyka ekologiczna i dotycząca ochrony zabytków zdominowała poranną rozmowę „W cztery oczy” z Piotrem Bujakiem, burmistrzem Głogówka. Władze gminy… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »