Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Grażyną Sokołowską o ofercie eukacyjnej…
2019-05-18, 09:15 Autor: Ewa Skrabacz

Rozmowa z Grażyną Sokołowską o ofercie eukacyjnej Katolickiej Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Biadaczu

Grażyna Sokołowska o ofercie eukacyjnej Katolickiej Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Biadaczu
Katolicka Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Biadaczu działa od września zeszłego roku, ale w sobotę, 18 maja br. oficjalnie otworzyła swoją nową siedzibę. O ofercie edukacyjnej szkoły, a także o misji placówki opowiadała Grażyna Sokołowska, prezes Fundacji Artem Silesiam Promovere.
- Organizujemy Dzień Otwarty dla wszystkich zainteresowanych ofertą naszej placówki, a także zapraszamy na otwarcie budynku, który po remoncie będzie siedzibą szkoły. Szkołę uruchomiliśmy we wrześniu ubiegłego roku, wówczas ruszyła VII klasa. Nieco przedłużyły się jednak procedury związane ze zdobywanymi przez nas funduszami, co spowodowało opóźnienie remontu docelowego budynku. Do tej pory wynajmowaliśmy pomieszczenia w szkole podstawowej w Kluczborku – informowała Grażyna Sokołowska.

- W nowym roku szkolnym chcemy ruszyć z klasą I, by od początku kształcić dzieci naszymi metodami, by kształtować pożądane przez nas nawyki. Będziemy również prowadzić nabór do klasy IV i prawdopodobnie VII. Nie chcemy mieć od razu wszystkich oddziałów, chcemy powoli wprowadzać nasze metody, uzupełniać skład nauczycielski. To jest proces – mówiła prezes Fundacji Artem Silesiam Promovere.

- Odbywaliśmy różne rozmowy, wizyty studyjne, odwiedzaliśmy szkoły, w których w zupełnie inny sposób są prowadzone zajęcia, w których inaczej pracują nauczyciele, a także rodzice inaczej uczestniczą w życiu szkoły i wiemy, że różne rzeczy są możliwe. Chodzi m.in. o odejście od podręczników, które są grupą tematów zamkniętą na określonych stronach. Wiedza zaś jest dużo szersza, jest dużo więcej wartościowych źródeł. Chcemy uczyć dzieci korzystania z tych źródeł, wykorzystania ich w procesie zdobywania wiedzy – zaznaczyła Sokołowska.

- Szkoła to efekt spotkania grupy osób, którym bliskie są określone wartości, moralność katolicka. Otrzymaliśmy zgodę ks. bpa Andrzeja Czai, który bardzo się cieszył, że jest to inicjatywa oddolna. W codziennym życiu szkoły jest obecna poranna modlitwa i raz w miesiącu Msza Święta. Organizujemy także dla nauczycieli dzień skupienia – informowała Grażyna Sokołowska.

Dzień Otwarty w Katolickiej Niepublicznej Szkole Podstawowej w Badaczu patronatem medialnym objęło Radio Opole

Zobacz także

2020-08-04, godz. 08:49 Grzegorz Krukowski o Forum Młodych PiS w ostatniej kampanii wyborczej i w najbliższej przyszłości - Okres wyborczy zawsze jest bardziej sprzyjający dla młodzieżówek, ponieważ jest co robić, wokół czego się skupiać – przyznał Grzegorz Krukowski… » więcej 2020-08-03, godz. 08:38 Paweł Kampa o zarzutach prokuratorskich dla marszałka województwa i Konwencji Stambulskiej Jaki jest stosunek Lewicy do afery z zarzutem prokuratorskim dla marszałka województwa? Czy Konwencję Stambulską należy wypowiedzieć? Między innymi te pytania… » więcej 2020-08-02, godz. 08:35 Justyna Merz i Sławomir Gierymski o sprzęcie, jaki marzy się ratownikom – Od paru lat działam w opolskim WODRz-e, z czego bardzo się cieszę – przyznał Sławomir Gierymski, wielokrotny reprezentant Polski w siatkówce, który… » więcej 2020-08-01, godz. 08:35 Dr Tomasz Greniuch o heroizmie powstańców i okolicznościach wybuchu Powstania Warszawskiego – Na pewno wielkie emocje, na pewno adrenalina na wysokim poziomie. Wszyscy czekali na godzinę „W” – powiedział o atmosferze w dniu wybuchu Powstania… » więcej 2020-07-31, godz. 09:10 Dawid Drożdż o jubileuszu, sukcesach i działalności Polskiego Czerwonego Krzyża - Jak każde stowarzyszenie co cztery lata mamy zjazd sprawozdawczo – wyborczy, który podsumowuje działalność, wybiera nowe władzy i wytycza kierunki działania… » więcej 2020-07-30, godz. 08:52 Manfred Grabelus o programach wymiany pieców na węgiel – W latach 60., 70. zaczęliśmy montować na potęgę piece opalane węglem, a teraz ponosimy tego skutki – powiedział Manfred Grabelus, dyrektor Departamentu… » więcej 2020-07-29, godz. 09:31 Marek Froelich o przebiegu żniw na Opolszczyźnie - Do wczoraj byliśmy optymistami, jeśli chodzi o żniwa - powiedział Marek Froelich, prezes Izby Rolniczej w Opolu. Wszystko bowiem wskazywało na to, że… » więcej 2020-07-28, godz. 08:48 Piotr Bujak o tym, że wystarczyła jedna weselna impreza i gmina Głogówek znalazła się w tarapatach. Pięć zakażeń… - Informacja o zakażeniach dotarła do nas w piątek rano i postawiła nas w stan pełnej gotowości. Urząd na dziś funkcjonuje w tym trybie, który znamy z… » więcej 2020-07-27, godz. 09:16 Janusz Kowalski o zamiarze pozbawienia stanowiska marszałka województwa – W najbliższych dniach złożymy wniosek o odwołanie marszałka Andrzeja Buły i mam nadzieję, że przestanie być marszałkiem województwa opolskiego –… » więcej 2020-07-25, godz. 08:30 Mjr Jarosław Timoszuk i sierż. Grzegorz Kowalski o rajdzie rowerowym na rzecz chorych na nowotwory - Minutę po północy 26 lipca wyruszamy do Gdańska na rowerach. Grupa składa się z 3 osób, w tym dwóch funkcjonariuszy z Zakładu Karnego nr 2 w Strzelcach… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »