Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Grażyną Sokołowską o ofercie eukacyjnej…
2019-05-18, 09:15 Autor: Ewa Skrabacz

Rozmowa z Grażyną Sokołowską o ofercie eukacyjnej Katolickiej Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Biadaczu

Grażyna Sokołowska o ofercie eukacyjnej Katolickiej Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Biadaczu
Katolicka Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Biadaczu działa od września zeszłego roku, ale w sobotę, 18 maja br. oficjalnie otworzyła swoją nową siedzibę. O ofercie edukacyjnej szkoły, a także o misji placówki opowiadała Grażyna Sokołowska, prezes Fundacji Artem Silesiam Promovere.
- Organizujemy Dzień Otwarty dla wszystkich zainteresowanych ofertą naszej placówki, a także zapraszamy na otwarcie budynku, który po remoncie będzie siedzibą szkoły. Szkołę uruchomiliśmy we wrześniu ubiegłego roku, wówczas ruszyła VII klasa. Nieco przedłużyły się jednak procedury związane ze zdobywanymi przez nas funduszami, co spowodowało opóźnienie remontu docelowego budynku. Do tej pory wynajmowaliśmy pomieszczenia w szkole podstawowej w Kluczborku – informowała Grażyna Sokołowska.

- W nowym roku szkolnym chcemy ruszyć z klasą I, by od początku kształcić dzieci naszymi metodami, by kształtować pożądane przez nas nawyki. Będziemy również prowadzić nabór do klasy IV i prawdopodobnie VII. Nie chcemy mieć od razu wszystkich oddziałów, chcemy powoli wprowadzać nasze metody, uzupełniać skład nauczycielski. To jest proces – mówiła prezes Fundacji Artem Silesiam Promovere.

- Odbywaliśmy różne rozmowy, wizyty studyjne, odwiedzaliśmy szkoły, w których w zupełnie inny sposób są prowadzone zajęcia, w których inaczej pracują nauczyciele, a także rodzice inaczej uczestniczą w życiu szkoły i wiemy, że różne rzeczy są możliwe. Chodzi m.in. o odejście od podręczników, które są grupą tematów zamkniętą na określonych stronach. Wiedza zaś jest dużo szersza, jest dużo więcej wartościowych źródeł. Chcemy uczyć dzieci korzystania z tych źródeł, wykorzystania ich w procesie zdobywania wiedzy – zaznaczyła Sokołowska.

- Szkoła to efekt spotkania grupy osób, którym bliskie są określone wartości, moralność katolicka. Otrzymaliśmy zgodę ks. bpa Andrzeja Czai, który bardzo się cieszył, że jest to inicjatywa oddolna. W codziennym życiu szkoły jest obecna poranna modlitwa i raz w miesiącu Msza Święta. Organizujemy także dla nauczycieli dzień skupienia – informowała Grażyna Sokołowska.

Dzień Otwarty w Katolickiej Niepublicznej Szkole Podstawowej w Badaczu patronatem medialnym objęło Radio Opole

Zobacz także

2020-07-07, godz. 09:47 Tomasz Kostuś o wizycie Rafała Trzaskowskiego w Kędzierzynie-Koźlu i programie kandydata Koalicji Obywatelskiej Porannym gościem Radia Opole we wtorek (7.07) był Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej, z którym rozmawialiśmy o wizycie Rafała Trzaskowskiego w… » więcej 2020-07-06, godz. 10:03 Rafał Tkacz o ułatwieniach dla niektórych grup głosujących planowanych przez Ministerstwo Zdrowia podczas II tury… - Te osoby, które zaniedbały moment na dopisanie się do spisu wyborców czy wzięcia zaświadczenia mają teraz na to czas. Ci pierwsi mają czas do jutra… » więcej 2020-07-05, godz. 08:30 Violetta Porowska o przebiegu kampanii wyborczej i programie Andrzeja Dudy - To rzeczywiście bardzo intensywna kampania – przyznała posłanka Prawa i Sprawiedliwości Violetta Porowska. Naszego gościa spytaliśmy, w jaki sposób… » więcej 2020-07-04, godz. 08:30 Joanna Wawrzyniak o tym, jak czuć się młodo mimo podeszłego wieku - Nie jest to jednoznaczne - powiedziała dr Joanna Wawrzyniak z Wyższej Szkoły Bankowej o definicji starości. Osoba fizycznie podeszła może być zupełnie… » więcej 2020-07-03, godz. 09:09 Szymon Ogłaza o wynikach 1 tury wyborów prezydenckich oraz o ostatnich dniach kampanii Gościem porannej rozmowy "W cztery oczy" był Szymon Ogłaza, członek opolskiego sztabu Rafała Trzaskowskiego, z którym omówiliśmy wyniki I tury wyborów… » więcej 2020-07-02, godz. 09:46 Mjr Wojciech Bakalarz o starcie letniej kampanii „Zostań żołnierzem Rzeczpospolitej” - W całym kraju są rozmieszczone mobilne punkty informacyjne, takie punkty pojawią się w sobotę w JuraParku w Krasiejowie oraz w niedzielę w parku w Mosznej… » więcej 2020-07-01, godz. 08:42 Dr Tomasz Greniuch o szczegółach wystawy pt. „Tu rodziła się Solidarność” Dr Tomasz Greniuch, naczelnik IPN w Opolu - Wystawę odsłaniamy wspólnie z wicedyrektor wrocławskiego IPN-u - mówił w porannej rozmowie „W cztery oczy”… » więcej 2020-06-30, godz. 09:02 Tomasz Kostuś o tym, dlaczego jest dumny z wyniku Rafała Trzaskowskiego – Jestem dumny z tego wyniku, bo Rafał Trzaskowski zdeklasował Andrzeja Dudę niemal dwukrotnie – mówił w porannej rozmowie Tomasz Kostuś, poseł PO i… » więcej 2020-06-29, godz. 09:21 Violetta Porowska o wynikach 1 tury wyborów prezydenckich i kampanijnych emocjach – W drugiej turze Andrzej Duda skorzysta w znacznie większym stopniu z przepływu elektoratów. Rafał Trzaskowski może poprzeć jedynie część elektoratu… » więcej 2020-06-28, godz. 08:30 Łukasz Szuba o tym, czy nauka muzyki przeszkadza w nauce w konwencjonalnej szkole, nowych trendach w muzyce - Nie wiązałbym tego z wiekiem - powiedział o predyspozycjach do muzykowania Łukasz Szuba, muzyk i nauczyciel muzyki. – Większe znaczenie ma tutaj chyba… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***