Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » 'W cztery oczy' (rozmowy w latach 2010 - 2021) » Rozmowa z Łukaszem Śmierciakiem i Dorotą Piec…
2017-05-18, 09:28 Autor: Paula Hołubowicz

Rozmowa z Łukaszem Śmierciakiem i Dorotą Piechowicz-Witoń

Łukasz Śmierciak o programie rozpoczynających się dziś Dni Opola
Łukasz Śmierciak, naczelnik Wydziału Promocji opolskiego Urzędu Miasta
- Tym razem organizujemy Dni Opola nie w kwietniu, ale w maju i to chyba był dobry pomysł, żeby ta impreza odbywała się w cieplejszym okresie. Zaczyna się wyjątkowo: od balonów, które wystartują o 18:00 z nadodrzańskich bulwarów. Miasteczko balonowe powstanie na placu przy teatrze dramatycznym, tam o 20:00 koncert zespołu Girls On Fire, a godzinę później uroczyste otwarcie Dni Opola - mówił w programie W cztery oczy Łukasz Śmierciak, naczelnik Wydziału Promocji opolskiego Urzędu Miasta. Program Dni Opola jest wyjątkowo bogaty. W piątek między innymi spotkanie "krawaciarzy" na błoniach Politechniki Opolskiej (w planach bicie rekordu Polski w licznie osób "pod krawatem"), wieczorem koncert Wojtka Mazolewskiego, na którym zaprezentuje utwór skomponowany z okazji 800-lecia Opola. W sobotę duża impreza współorganizowana z Tauronem, nastawiona na promocję supernowoczesnych technologii. Na finał dnia Noc Muzeów ukierunkowana na przypomnienie ośmiu wieków dziejów Opola. Niedziela to ostatni dzień imprezy, w programie między innymi wielka potańcówka, Opolska Prywatka, przy stawku na ulicy Barlickiego.
Dorota Piechowicz-Witoń o Forum Inicjatyw Obywatelskich
Dorota Piechowicz-Witoń, naczelnik Centrum Dialogu Obywatelskiego w Opolu
- Od tego roku częścią Dni Opola jest gala Forum Inicjatyw Pozarządowych połączona z wręczeniem nagród im. Jana Całki. Mamy dwie takie nagrody: w kategorii lider społeczny oraz pożytek roku, czyli najciekawszy projekt realizowany przez trzeci sektor z środków miejskich. Zwycięzcy otrzymają po 5 tysięcy złotych - mówiła w "Poglądach i osądach" Dorota Piechowicz-Witoń, naczelnik Centrum Dialogu Obywatelskiego. Jej zdaniem, zainteresowanie konkursem było duże: 21 zgłoszeń w kategorii lider społeczny i 14 w kategorii pożytek roku. - Opolski trzeci sektor przez wiele lat uchodził za słaby, bo mało było organizacji w przeliczeniu na 10 tysięcy mieszkańców, słaba była też aktywność, jeśli chodzi o pozyskiwanie grantów. Ostatnio to się zmienia, opolskie organizacje pozarządowa szybko się profesjonalizują i robią się coraz sprawniejsze - przekonuje gość Radia Opole.

Zobacz także

2021-05-01, godz. 08:30 Wojciech Rajchel o obchodach Święta Pracy Kiedyś wielkie pochody na ulicach miast, dziś musi wystarczyć złożenie kwiatów… Opolski OPZZ mimo pandemii chce przypominać o Święcie Pracy i planuje… » więcej 2021-04-24, godz. 09:00 Monika Bartel o stacjonarnych punktach do samospisu internetowego w Narodowym Spisie Ludności 1 kwietnia uruchomiliśmy punkt do samospisu internetowego w Opolu w Urzędzie statystycznym przy ul. Kołłątaja 5B. Cieszył się dużym zainteresowaniem, uruchomiliśmy… » więcej 2021-04-18, godz. 08:25 Monika Bartel o tym, dlaczego tak mało mieszkańców Opolszczyzny wzięło udział w Narodowym Spisie Ludności 6.56% mieszkańców Opolszczyzny spisało się w Narodowym Spisie Ludności i Mieszkań. Odsetek w kraju wynosi 8%, więc mamy trochę mniej osób spisanych niż… » więcej 2021-04-17, godz. 08:20 Violetta Porowska o Konkursie dla Kół Gospodyń Wiejskich, nad którym patronat ma Małżonka Prezydenta RP W niedzielę mija termin wysyłania zgłoszeń do o Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP. - Zarówno Pani Prezydentowa… » więcej 2021-04-11, godz. 08:30 Marek Witek o podejściu Polaków do cudzoziemców Czy się boimy, czy akceptujemy, czy jesteśmy otwarci wobec cudzoziemców? Odpowiedzi na te pytania znajdą się w badaniu, które będą realizować naukowcy… » więcej 2021-04-10, godz. 08:30 Magdalena Kalicka o katastrofie smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 roku To już 11 lat. 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem zginęło 96 osób: załoga TU-154 i polska delegacja z prezydentem Lechem Kaczyńskim na czele. O poranku… » więcej 2021-04-05, godz. 08:30 Bogdan Jasiński o staraniach, aby wielkanocne procesje konne wpisać na krajową listę niematerialnego dziedzictwa k… - Mamy przygotowane orzeczenia grup uczestniczących w wielkanocnych procesjach konnych, jesteśmy na etapie pisania wniosku - powiedział w poranne rozmowie "W… » więcej 2021-04-04, godz. 08:20 Ks. prof. Robert Skrzypczak o tym, gdzie szukać otuchy, gdy wokół tyle śmierci Wielkanoc to czas świętowania zwycięstwa życia nad śmiercią, lecz w dobie koronawirusa zaczynamy wątpić, bo śmierci dookoła jest zbyt dużo. Gdzie i… » więcej 2021-04-03, godz. 08:20 Marek Cholewa o planowanych wycinkach lasów Gościem porannej rozmowy był Marek Cholewa, nadleśniczy z Nadleśnictwa Opole, którego zapytaliśmy o krążącą po Internecie mapkę z planowanymi lub realizowanymi… » więcej 2021-03-28, godz. 08:40 Monika Bartel o ułatwieniach przy spisie powszechnym Już za kilka dni, bo 1 kwietnia rusza spis powszechny. Każdy ma obowiązek spisać się samemu, przez internet. - Przygotowaliśmy wsparcie dla osób ze szczególnymi… » więcej
678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »