Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » 'W cztery oczy' (rozmowy w latach 2010 - 2021) » Rozmowa z Szymonem Wolfem oraz komentarz red. Tomasza…
2017-03-16, 08:29 Autor: Marek Świercz (oprac. MS)

Rozmowa z Szymonem Wolfem oraz komentarz red. Tomasza Bazana

Szymon Wolf o programie 27. edycji Zimowej Giełdy Piosenki
Szymon Wolf, organizator tegorocznej 27. edycji Zimowej Giełdy Piosenki

- Trudno powiedzieć, czym dziś jest piosenka studencka, która kiedyś kojarzyła się z twórczością Wojciecha Młynarskiego czy Jonasza Kofty. Wtedy najważniejszy był tekst, muzyka była tylko oprawą. Uczciwie powiem, że nie wiem, czy dziś Młynarski czy Grechuta mieliby szansę wygrać studencki festiwal - mówił w rozmowie "W cztery oczy" Szymon Wolf, organizator 27. Zimowej Giełdy Piosenki. Jak dodaje nasz gość, wśród 10 finalistów tegorocznej imprezy są także zespoły hołdujące tradycyjnej poezji śpiewanej, ale są także zespoły reggae czy miłośnicy soulu. - Każdy słuchacz znajdzie coś dla siebie - zapewnia Wolf. - W tym roku finaliści muszą zaśpiewać także jedną piosenkę Janis Joplin, co jest bardzo dyżury wyzwaniem. Na finał koncert Natalii Przybysz, zasiadającej w jury, która wykona piosenki swoje i Janis Joplin - dodaje nasz gość.
Red. Tomasz Bazan o ewolucji i znaczeniu Zimowej Giełdy Piosenki
Red. Tomasz Bazan, kierownik muzyczny Radia Opole

- Piosenka studencka czy piosenka turystyczna to był czysto polski fenomen. Mam prywatną teorię, że w jakimś stopniu był to efekt działania ówczesnych animatorów kultury. Na całym świecie muzyka młodych podsycała bunt, u nas kreowała klimaty łagodności, jakiejś idylli - mówił w "Poglądach i osądach" Tomasz Bazan, kierownik muzyczny Radia Opole. Dziś, czego dowodem jest także stylistyczna różnorodność zespołów biorących udział w Zimowej Giełdzie Piosenki, gusty muzyczne studentów są bardziej zróżnicowane, tak jak gusty młodych ludzi na całym świecie. - Co do poziomu zespołów biorących udział w giełdzie, to jest on coraz wyższy, także dlatego, że młodzi ludzie mają dziś dostęp do wszelkich odmian muzyki i po prostu są na bieżąco ze światowymi trendami - dodaje.

Zobacz także

2020-10-16, godz. 10:01 Dawid Ozimek o tym, czy Opolanie powinni obawiać się wysokiego stanu wody w Odrze Dawid Ozimek, zastępca naczelnika Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Urzędzie Miasta Opola - Dziś oczekujemy fali, która od godziny 9.00 będzie przechodzić… » więcej 2020-10-15, godz. 08:32 Grzegorz Fuławka o Grzegorz Fuławka, przedstawiciel powodzian z rejonu Kędzierzyna Koźla z 2010 roku - Satysfakcja jest na pewno, aż ciężko o tym mówić, bo człowiek niedowierza… » więcej 2020-10-14, godz. 08:39 Jerzy Czerwiński o tym, jakie jego zdaniem będą dalsze losy tzw. „Piątki dla zwierząt” – W przypadku tej ustawy, interesy, zapatrywania i poglądy idą w poprzek ugrupowań politycznych – mówił w porannej rozmowie „W cztery oczy” Jerzy… » więcej 2020-10-13, godz. 08:32 Dorota Piechowicz–Witoń o budżecie obywatelskim na rok 2021 - Głosujemy za pośrednictwem strony internetowej www.bo.opole.pl, to ważne i bezpieczne w czasie epidemii. Klikamy opcję głosuj, system pyta nas o dane i… » więcej 2020-10-12, godz. 11:28 Aleksander Iszczuk o koronawirusie w opolskich szkołach i możliwościach przejścia na naukę zdalną - Sytuacja na pewno jest napięta - powiedział w porannej rozmowie „W cztery Oczy” Aleksander Iszczuk, naczelnik wydziału oświaty Urzędu Miasta Opola… » więcej 2020-10-11, godz. 09:01 Joanna Hassa o najnowszym projekcie językowym Mniejszości Niemieckiej - Naszym celem jest to, by członkowie Mniejszości Niemieckiej poprawiali swoje umiejętności językowe, pielęgnowali tradycję i kulturę - powiedziała w… » więcej 2020-10-10, godz. 08:20 Anna Tarka o Światowym Dniu Zdrowia Psychicznego - Przede wszystkim bardzo się cieszę, że w ogóle rozmawiamy o zdrowiu psychicznym, że ludzie zaczynają się skupiać na sobie, na tym co się dzieje dookoła… » więcej 2020-10-09, godz. 09:17 Arkadiusz Wiśniewski o inwestycjach, które przesądziły o sukcesie stolicy regionu – To wielkie wyróżnienie, że miasto Opole zajęło pierwsze miejsce w rankingu wydatków inwestycyjnych samorządów 2017-2019. To ciężka praca całej rzeszy… » więcej 2020-10-08, godz. 11:00 Prof. Marcin Lorenc o nowym roku akademickim podczas pandemii - Mamy 2 tys. nowych studentów, w tym 1400 na studiach stacjonarnych i 600 na niestacjonarnych. To są studenci z Opola, Kędzierzyna Koźla, w ogóle z województwa… » więcej 2020-10-07, godz. 08:42 Dr Bartłomiej Machnik o zaprzysiężeniu rządu – Chyba każdy cieszy się, że ten cały proces – czy też "telenowelę" – mamy za sobą, ale chyba nikt nie cieszy się z tego, co przed nami. Tu już… » więcej
1718192021
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »