Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » 'W cztery oczy' (rozmowy w latach 2010 - 2021) » Rozmowa z Szymonem Wolfem oraz komentarz red. Tomasza…
2017-03-16, 08:29 Autor: Marek Świercz (oprac. MS)

Rozmowa z Szymonem Wolfem oraz komentarz red. Tomasza Bazana

Szymon Wolf o programie 27. edycji Zimowej Giełdy Piosenki
Szymon Wolf, organizator tegorocznej 27. edycji Zimowej Giełdy Piosenki

- Trudno powiedzieć, czym dziś jest piosenka studencka, która kiedyś kojarzyła się z twórczością Wojciecha Młynarskiego czy Jonasza Kofty. Wtedy najważniejszy był tekst, muzyka była tylko oprawą. Uczciwie powiem, że nie wiem, czy dziś Młynarski czy Grechuta mieliby szansę wygrać studencki festiwal - mówił w rozmowie "W cztery oczy" Szymon Wolf, organizator 27. Zimowej Giełdy Piosenki. Jak dodaje nasz gość, wśród 10 finalistów tegorocznej imprezy są także zespoły hołdujące tradycyjnej poezji śpiewanej, ale są także zespoły reggae czy miłośnicy soulu. - Każdy słuchacz znajdzie coś dla siebie - zapewnia Wolf. - W tym roku finaliści muszą zaśpiewać także jedną piosenkę Janis Joplin, co jest bardzo dyżury wyzwaniem. Na finał koncert Natalii Przybysz, zasiadającej w jury, która wykona piosenki swoje i Janis Joplin - dodaje nasz gość.
Red. Tomasz Bazan o ewolucji i znaczeniu Zimowej Giełdy Piosenki
Red. Tomasz Bazan, kierownik muzyczny Radia Opole

- Piosenka studencka czy piosenka turystyczna to był czysto polski fenomen. Mam prywatną teorię, że w jakimś stopniu był to efekt działania ówczesnych animatorów kultury. Na całym świecie muzyka młodych podsycała bunt, u nas kreowała klimaty łagodności, jakiejś idylli - mówił w "Poglądach i osądach" Tomasz Bazan, kierownik muzyczny Radia Opole. Dziś, czego dowodem jest także stylistyczna różnorodność zespołów biorących udział w Zimowej Giełdzie Piosenki, gusty muzyczne studentów są bardziej zróżnicowane, tak jak gusty młodych ludzi na całym świecie. - Co do poziomu zespołów biorących udział w giełdzie, to jest on coraz wyższy, także dlatego, że młodzi ludzie mają dziś dostęp do wszelkich odmian muzyki i po prostu są na bieżąco ze światowymi trendami - dodaje.

Zobacz także

2020-10-27, godz. 08:39 Marcin Ociepa o politycznej sytuacji po wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji z powodów eugenicznych Marcin Ociepa, wiceprezes zarządu krajowego Porozumienia -Te sprawy są bardzo trudne i te wybory są trudne, na jednej szali mamy bowiem oczekiwania wolności… » więcej 2020-10-26, godz. 09:03 Mariusz Grochowski o rehabilitacji pacjentów pocovidowych – Trafiają do nas pacjenci np. z osłabieniem albo z płytszym oddechem. Rehabilitacja ma poprawić wydolność wysiłkową i krążeniową, sprawność oddechową… » więcej 2020-10-25, godz. 08:31 Prof. Marek Gierlotka o przyczynach chorób cywilizacyjnych Jakie są przyczyny chorób cywilizacyjnych, z czego wynikają i jak się przed nimi chronić? Na te pytania odpowiadał prof. Marek Gierlotka, kierownik oddziału… » więcej 2020-10-24, godz. 08:26 Maciej Róg o tym, czym jest test Coopera i jak się do niego przygotować - Test Coopera to test sprawności fizycznej i służy temu, by określić czy dana osoba jest w dobrej kondycji czy powinna rozpocząć jakąś głębszą analizę… » więcej 2020-10-23, godz. 10:49 Sylwia Daniłowska o sytuacji na rynku pracy osób niepełnosprawnych - Tak naprawdę zrealizowaliśmy dwa badania, bo pierwsze mieliśmy w kwietniu tego roku, a więc około 3 tygodnie po tym jak koronawirus zagościł na dobre… » więcej 2020-10-22, godz. 08:40 Marek Froelich o sytuacji rolników w kontekście zalanych gospodarstw i upraw - Mamy w tym roku wszystkie możliwe klęski żywiołowe prócz suszy - powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” Marek Froelich, prezes Izby Rolniczej… » więcej 2020-10-21, godz. 08:43 Konrad Gęsiarz o alarmującej sytuacji w Namysłowskim Centrum Zdrowia - Wcześniej mówiło się już o tym, że szpitale powiatowe, będą miały obowiązek obsługiwania pacjentów covidowych, ale trochę jesteśmy zaskoczeni rozmiarem… » więcej 2020-10-19, godz. 08:46 Violetta Porowska o najbliższym zjeździe okręgowym PiS – Zjazd okręgowy to zawsze duże wydarzenie dla struktury partyjnej, ale z powodu pandemii został on rozłożony na trzy dni – mówiła w porannej rozmowie… » więcej 2020-10-18, godz. 08:30 Hubert Kołodziej o korzyściach ze współpracy regionu opolskiego z partnerami z Węgier - W 1999 roku powstały sejmiki województw i naturalną sprawą było szukanie partnerów do współpracy. Kierunek węgierski był czymś naturalnym – mówił… » więcej 2020-10-17, godz. 08:35 Jan Burniak o tym, jak wielu ludzi wciąż korzysta z Banku Żywności - Te dwa dni się ze sobą wiążą - powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy Jan Burniak, prezes Banku Żywności w Opolu. Rozmawialiśmy bowiem o Światowym… » więcej
1617181920
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »