Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » 'W cztery oczy' (rozmowy w latach 2010 - 2021) » Rozmowa z Szymonem Wolfem oraz komentarz red. Tomasza…
2017-03-16, 08:29 Autor: Marek Świercz (oprac. MS)

Rozmowa z Szymonem Wolfem oraz komentarz red. Tomasza Bazana

Szymon Wolf o programie 27. edycji Zimowej Giełdy Piosenki
Szymon Wolf, organizator tegorocznej 27. edycji Zimowej Giełdy Piosenki

- Trudno powiedzieć, czym dziś jest piosenka studencka, która kiedyś kojarzyła się z twórczością Wojciecha Młynarskiego czy Jonasza Kofty. Wtedy najważniejszy był tekst, muzyka była tylko oprawą. Uczciwie powiem, że nie wiem, czy dziś Młynarski czy Grechuta mieliby szansę wygrać studencki festiwal - mówił w rozmowie "W cztery oczy" Szymon Wolf, organizator 27. Zimowej Giełdy Piosenki. Jak dodaje nasz gość, wśród 10 finalistów tegorocznej imprezy są także zespoły hołdujące tradycyjnej poezji śpiewanej, ale są także zespoły reggae czy miłośnicy soulu. - Każdy słuchacz znajdzie coś dla siebie - zapewnia Wolf. - W tym roku finaliści muszą zaśpiewać także jedną piosenkę Janis Joplin, co jest bardzo dyżury wyzwaniem. Na finał koncert Natalii Przybysz, zasiadającej w jury, która wykona piosenki swoje i Janis Joplin - dodaje nasz gość.
Red. Tomasz Bazan o ewolucji i znaczeniu Zimowej Giełdy Piosenki
Red. Tomasz Bazan, kierownik muzyczny Radia Opole

- Piosenka studencka czy piosenka turystyczna to był czysto polski fenomen. Mam prywatną teorię, że w jakimś stopniu był to efekt działania ówczesnych animatorów kultury. Na całym świecie muzyka młodych podsycała bunt, u nas kreowała klimaty łagodności, jakiejś idylli - mówił w "Poglądach i osądach" Tomasz Bazan, kierownik muzyczny Radia Opole. Dziś, czego dowodem jest także stylistyczna różnorodność zespołów biorących udział w Zimowej Giełdzie Piosenki, gusty muzyczne studentów są bardziej zróżnicowane, tak jak gusty młodych ludzi na całym świecie. - Co do poziomu zespołów biorących udział w giełdzie, to jest on coraz wyższy, także dlatego, że młodzi ludzie mają dziś dostęp do wszelkich odmian muzyki i po prostu są na bieżąco ze światowymi trendami - dodaje.

Zobacz także

2020-11-28, godz. 08:15 Marek Trejda o zagrożeniach i prawach konsumenta Jak się nie naciąć, na co uważać podczas szału zakupów? Otwarcie galerii, a także Black Week może prowokować do szybkich, ale i nieprzemyślanych zakupów…… » więcej 2020-11-27, godz. 09:14 Tomasz Zawadzki o zmianach w rozkładach jazdy autobusów Porannym gościem Radia Opole był Tomasz Zawadzki, naczelnik Wydziału Komunikacji w opolskim ratuszu. Rozmawialiśmy o zmianach w rozkładach jazdy autobusów… » więcej 2020-11-26, godz. 08:40 Zbigniew Kubalańca o kondycji finansowej opolskich instytucji kulturalnych O kondycji finansowej opolskich instytucji kulturalnych i konkursie na dyrektora Muzeum Śląska Opolskiego rozmawialiśmy o poranku z wicemarszałkiem regionu… » więcej 2020-11-25, godz. 09:10 Tomasz Kostuś o "Czarnej Księdze PiS" – Stawię się na debacie, jestem do dyspozycji wojewody i tych, którzy chcieliby się zmierzyć z rozliczeniem Zjednoczonej Prawicy, ale uważam, że to nie… » więcej 2020-11-24, godz. 08:42 Grzegorz Adamczyk o zakazie handlu w niedzielę Powoli przyzwyczajamy się, że niedziela jest dniem wolnym. Chcemy, by praca w ten dzień była dopuszczalna tylko tam, gdzie jest to konieczne. Handel można… » więcej 2020-11-23, godz. 09:15 Violetta Porowska o ostatnich obradach sejmu oraz o „Czarnej Księdze PiS” – To było jasne i oczywiste, kara zawieszenia ma ten atrybut, że kiedyś się kończy – mówiła w porannej rozmowie „W cztery oczy” Violetta Porowska… » więcej 2020-11-20, godz. 09:12 Roman Kolek o sytuacji w centrum rehabilitacji w Korfantowie Z wielkim zaskoczeniem przyjąłem tę informację - powiedział w porannej rozmowie Roman Kolek, wicemarszałek województwa, zapytany o to jak przyjął informację… » więcej 2020-11-19, godz. 11:45 Grzegorz Czapla z OIP w Opolu o pracy w trakcie pandemii – Obecnie bardzo dużo pracy mamy w związku z napływającymi pytaniami dotyczącymi np. pracy zdalnej podczas kwarantanny – powiedział w porannej rozmowie… » więcej 2020-11-18, godz. 09:27 Ks. Arnold Dreschler o trudnej sytuacji w jakiej znaleźli się podopieczni Caritas jak i pielęgniarki środowiskowe – Dysponujemy 140 pielęgniarkami dyplomowanymi, 10% z nich jest na kwarantannie. Pielęgniarek nam stale brakuje, ale epidemia na nas specjalnie nie odcisnęła… » więcej 2020-11-17, godz. 08:52 Sabina Nowosielska o projektach budżetowych na kolejny rok w czasach koronawirusa Co roku jest trudno przewidzieć, co będzie w przyszłym roku. Dlatego co roku zmienia się budżet. Trudno powiedzieć co będzie w 2021 roku, bo nie wiemy jak… » więcej
1314151617
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »