Radio Opole » To oni tworzą Radio Opole! » To oni tworzą Radio Opole

To oni tworzą Radio Opole

2022-08-12, 18:06

Nasz radiowy figlarz! [Poznaj pracowników Radia Opole]

Krzysztof Łabaza [fot. Paweł Stauffer]
Krzysztof Łabaza [fot. Paweł Stauffer]
Po raz kolejny nasi słuchacze będą mogli poznać pracownika Radia Opole, którego nazwisko jest przedstawiane po kilkanaście razy dziennie, ale jego głos praktycznie nie pojawia się w głośnikach. Jest członkiem Międzynarodowej Federacji Jazzu, pracuje w rozgłośni od kilkudziesięciu lat i uwielbia sprawiać psikusy swoim kolegom. I to dosyć mocne! Chodzi o realizatora dźwięku Krzysztofa Łabazę.
2022-08-09, 20:00

Witek Sułek o muzyce, książkach i swojej wielkiej przygodzie z radiem [Poznaj pracowników Radia Opole]

Witold Sułek [fot. Rafał Nosal]
Witold Sułek [fot. Rafał Nosal]
Sam nigdy tego nie policzył, ale przeczytał z pewnością kilka tysięcy książek. Jeżeli chodzi o winyle, to również przesłuchał kilka tysięcy takich płyt, ponieważ na półkach w swoim domu ma ich ponad tysiąc. Został stworzony do tego, żeby o swoich pasjach opowiadać w Radiu Opole i tak od 5 lat już jest. Chodzi o Witka Sułka.
2022-08-08, 20:00

Agnieszka Kurenda-Szmit śpiewa od kołyski, nie bez powodu pracuje w redakcji muzycznej [Poznaj pracowników Radia Opole]

Agnieszka Kurenda-Szmit [fot. Paweł Stauffer]
Agnieszka Kurenda-Szmit [fot. Paweł Stauffer]
Prawda jest taka, że bardziej komfortowo by się czuła, gdyby całą rozmowę mogła wyśpiewać. W roli artysty na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu była blisko 20 razy. Śpiewu uczyła się w Opolskim Studiu Piosenki, współtworzyła Opole Gospel Choir, a w Radiu Opole - rzecz jasna i oczywista - zajmuje się muzyką. Ale nie zawsze tak było. Mowa o Agnieszce Kurendzie-Szmit.
2022-08-05, 20:03

Człowiek, który w Radiu Opole jest od... zawsze

Krzysztof Dobrowolski [fot. Paweł Stauffer]
Krzysztof Dobrowolski [fot. Paweł Stauffer]
Tym razem człowiek, który w Radiu Opole jest od zawsze. Nie ma takiego miejsca, w które nie wsadziłby swojego mikrofonu. Nie ma takiego pytania, jakiego by nie zadał. Nie ma takiego rozmówcy, który by go zagiął. A anegdot ma masę, dlatego moje pytania ograniczały się do zwrotów: opowiadaj. Chodzi o Krzysztofa Dobrowolskiego.
2022-08-03, 20:07

Czas na prawdziwego człowieka orkiestrę! [Poznaj pracowników Radia Opole]

Sławomir Kieler [fot. Paweł Stauffer]
Sławomir Kieler [fot. Paweł Stauffer]
Przyszedł czas na człowieka orkiestrę. W swoim życiu malował już kominy zakładów w Kędzierzynie-Koźlu, składał samochody w Czechach, prowadził kilkaset imprez i koncertów oraz poznał niezliczone grono gwiazd show biznesu. Słuchacze Radia Opole znają go z prowadzenia serwisów drogowych czy wielu różnych programów. Chodzi oczywiście o Sławka Kielera.
2022-08-01, 20:00

Kasia Doros-Stachoń. Kocha góry a jeszcze bardziej kocha pomagać

Kasia Doros-Stachoń [fot. Archiwum prywatne]
Kasia Doros-Stachoń [fot. Archiwum prywatne]
Zaliczyła koronę gór polskich, ale nie ma wszystkich pieczątek to potwierdzających. Jednak podkreśla, że ostatni szczyt jaki jej pozostał - Rysy - które zaliczyła już od strony słowackiej, w niedługiej przyszłości zaliczy również od strony polskiej. Poza tym była na kilkudziesięciu polskich szczytach. Dziś poznamy kolejnego pracownika Radia Opole, który pokochał góry, ale kocha również pomagać, jako wolontariusz szlachetnej paczki. Mowa o Kasi Doros-Stachoń.
2022-07-30, 09:23

Maciej Dudek - odpowiedzialny za to, żeby czerwona lampa się zaświeciła

Maciej Dudek [fot. Paweł Stauffer]
Maciej Dudek [fot. Paweł Stauffer]
Jest jedną z najczęściej przedstawianych osób w radiu, a jednocześnie jego głosu słuchacze praktycznie nie znają, bo przesiaduje z drugiej strony mikrofonu i do tego za szybą. On jest odpowiedzialny za to, żeby czerwona lampa się zaświeciła, to on klika guzik, po którym lecą reklamy czy muzyka w Radiu Opole. Wreszcie to on dzisiaj realizuje program i musiał znaleźć zastępstwo, aby ktoś inny przez najbliższą godzinę zajmował się wspomnianymi rzeczami. Chodzi o Macieja Dudka.
2022-07-27, 19:51

Przyszedł czas na naszego rajdowca radiowego

Tomasz Cichoń [fot. Paweł Stauffer]
Tomasz Cichoń [fot. Paweł Stauffer]
W Radiu Opole zajmował się już wszystkim. Był reporterem, wydawcą, prowadził serwisy drogowe, miał audycję o różnej tematyce, ale od ostatnich kilku lat czyta wiadomości, czyli jest edytorem. Natomiast zanim zaczął pracę w radiu to był w zespole rajdowca Pawła Dytki i sam podłapał sporo umiejętności w szybkim prowadzeniu pojazdów. Chodzi o Cichego, czyli Tomasza Cichonia.
123

Zobacz także

2022-08-12, godz. 18:06 Nasz radiowy figlarz! [Poznaj pracowników Radia Opole] Po raz kolejny nasi słuchacze będą mogli poznać pracownika Radia Opole, którego nazwisko jest przedstawiane po kilkanaście razy dziennie, ale jego głos… » więcej 2022-08-11, godz. 18:17 Agnieszka Stefaniak o kulisach dziennikarskiego fachu [Poznaj pracowników Radia Opole] Gdy Jerzy Szteliga wychodził z aresztu, ona była tam ze swoim mikrofonem. W obecności na rozprawach sądowych nie przeszkodził jej nawet brzuch ciążowy… » więcej 2022-08-09, godz. 20:00 Witek Sułek o muzyce, książkach i swojej wielkiej przygodzie z radiem [Poznaj pracowników Radia Opole] Sam nigdy tego nie policzył, ale przeczytał z pewnością kilka tysięcy książek. Jeżeli chodzi o winyle, to również przesłuchał kilka tysięcy takich… » więcej 2022-08-08, godz. 20:00 Agnieszka Kurenda-Szmit śpiewa od kołyski, nie bez powodu pracuje w redakcji muzycznej [Poznaj pracowników Radia Op… Prawda jest taka, że bardziej komfortowo by się czuła, gdyby całą rozmowę mogła wyśpiewać. W roli artysty na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu… » więcej 2022-08-05, godz. 20:03 Człowiek, który w Radiu Opole jest od... zawsze Tym razem człowiek, który w Radiu Opole jest od zawsze. Nie ma takiego miejsca, w które nie wsadziłby swojego mikrofonu. Nie ma takiego pytania, jakiego by… » więcej 2022-08-03, godz. 20:07 Czas na prawdziwego człowieka orkiestrę! [Poznaj pracowników Radia Opole] Przyszedł czas na człowieka orkiestrę. W swoim życiu malował już kominy zakładów w Kędzierzynie-Koźlu, składał samochody w Czechach, prowadził kilkaset… » więcej 2022-08-03, godz. 10:03 Pierwszy kontakt ze skrzypcami miała w wieku... 3 lat [Poznaj pracowników Radia Opole] Tym razem osoba, która pierwszy kontakt ze skrzypcami miała w wieku... 3 lat. Stanęła wtedy przed komisją i na swój sposób pokazała jak się powinno grać… » więcej 2022-08-01, godz. 20:00 Kasia Doros-Stachoń. Kocha góry a jeszcze bardziej kocha pomagać Zaliczyła koronę gór polskich, ale nie ma wszystkich pieczątek to potwierdzających. Jednak podkreśla, że ostatni szczyt jaki jej pozostał - Rysy - które… » więcej 2022-07-30, godz. 09:23 Maciej Dudek - odpowiedzialny za to, żeby czerwona lampa się zaświeciła Jest jedną z najczęściej przedstawianych osób w radiu, a jednocześnie jego głosu słuchacze praktycznie nie znają, bo przesiaduje z drugiej strony mikrofonu… » więcej 2022-07-27, godz. 19:51 Przyszedł czas na naszego rajdowca radiowego W Radiu Opole zajmował się już wszystkim. Był reporterem, wydawcą, prowadził serwisy drogowe, miał audycję o różnej tematyce, ale od ostatnich kilku… » więcej
123
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »