Radio Opole » Wybory samorządowe 2018 » Rozmowy wyborcze

Rozmowy wyborcze

2018-08-22, 15:14 Autor: Łukasz Fura

Barbara Kamińska o tym, że była kandydatem na prezydenta Opola zanim jeszcze Kazimierz Ożóg zrezygnował

Barbara Kamińska w audycji "Loża Radiowa"
- Nie jest tak, że zostałam kandydatką w ostatniej chwili, bo od początku byłam kandydatką Platformy Obywatelskiej. Jednak po zawarciu umowy z Nowoczesną i utworzeniu Koalicji Obywatelskiej zapadła decyzja, że wspólnym kandydatem będzie jednak osoba bezpartyjna - tłumaczyła w Loży Radiowej Barbara Kamińska, która - jak ogłoszono we wtorek - zastąpi prof. Kazimierza Ożoga w roli kandydata zjednoczonej opozycji na prezydenta Opola. - Gdy nasz kandydat musiał zrezygnować z powodów osobistych, moja osoba była naturalnym wyborem - dodała.
Kamińska podkreślała, że choć pochodzi z Murowa, ma tam dom rodzinny i jako młoda dyrektorka wybudowała tam nowoczesną szkołę (po tym, jak poprzednią zniszczył wybuch instalacji w kuchni), od lat związana jest z Opolem. Tu chodziła do II LO, studiowała i znalazła życiowego partnera, od lat mieszka na Zaodrzu.

- Dobrze znam Opole - zapewnia. - Na tym etapie nie chcę ujawniać szczegółów programu dla Opola, nad którym pracowaliśmy od dawna, bo to będziemy robili stopniowo, pierwsza taka programowa konferencja już w najbliższy piątek.

Kamińska mówi jednak, że postrzega stolicę jako naturalną lokomotywę rozwoju dla całego regionu, apeluje także o to, by patrzeć na Opole przez perspektywę powiększonego miasta.

- Planowanie rozwoju, kolejnych inwestycji, musi uwzględniać to, jak Opole będzie się zmieniać. Potrzebujemy rozwiązań komunikacyjnych, potrzebujemy pakietów dla ludzi młodych i dla seniorów, po prostu nowej polityki społecznej, która sprawi, że młodzi ludzie nie będą stąd wyjeżdżać - wylicza.

Nasz gość mówi też o tym, że kluczowych inwestycji nie należy realizować wbrew ludziom. I tu jako przykład podaje trasę średnicową, która skonfliktowała mieszkańców Pasieki z ratuszem i resztą opolan. Jaką widzi alternatywę?

- W najbliższej przyszłości przedstawimy nasz plan - zapewnia.

Zobacz także

2018-11-08, godz. 09:47, Publicystyka w Radiu Opole Łukasz Jastrzembski o tym, co zrobić, by nie w mieć w wyborach dosłownie żadnej konkurencji - Dlaczego nie miałem konkurencji? Tak się zdarzyło. Nie ma na to żadnego patentu czy przepisu - mówił w Loży Radiowej Łukasz Jastrzembski, który po raz trzeci został burmistrzem Leśnicy. W tym roku w Leśnicy w ogóle nie było… » więcej 2018-11-07, godz. 09:48, Poranna rozmowa Radia Opole Rozmowa z Piotrem Bujakiem i Krzysztofem Cebulą Piotr Bujak, burmistrz-elekt Głogówka - Przejęcie obowiązków burmistrza nie będzie łatwe. Są spore problemy komunikacyjne w relacjach z odchodzącym burmistrzem. Jako radny dowiedziałem się właśnie, że zwołano sesję nadzwyczajną… » więcej 2018-11-06, godz. 10:26, Poranna rozmowa Radia Opole Rozmowy z Hubertem Ibromem i Michałem Golenią Hubert Ibrom, burmistrz-elekt Ujazdu - Ile mam lat? To pytanie ostatnio słyszę najczęściej. Mam 27 lat i podobno jestem najmłodszym burmistrzem w Polsce. Z wieku zrobiono mi także zarzut w ulotce, którą przed drugą turą wyborów… » więcej 2018-11-06, godz. 06:13, Publicystyka w Radiu Opole Ryszard Galla o powyborczych koalicyjnych układankach i o tym, że szyld Mniejszości Niemieckiej to dziś za mało, bo ważna jest oferta dla wyborców - Jestem zadowolony z wyborczego wyniku, to zawsze rodzaj cenzurki, jaką wyborcy wystawiają politykom. Dla mnie ważne jest to, że - podobnie jak cztery lata temu - więcej osób zagłosowało na naszych kandydatów - mówił w Loży Radiowej… » więcej 2018-11-01, godz. 09:52, Publicystyka w Radiu Opole Ring wyborczy - Mariusz Nieckarz o swoim pomyśle na Niemodlin - Cztery lata temu popierałem obecną panią burmistrz, ale gdy zobaczyłem, że nie realizuje swoich obietnic, które powtórzyła zresztą w ulotce przed tymi wyborami, to musiałem się tłumaczyć przed mieszkańcami. Dlatego postanowiłem… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »