Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Barbara Kamińska o tym, że była kandydatem na pr ...
2018-08-22, 15:14 Autor: Łukasz Fura

Barbara Kamińska o tym, że była kandydatem na prezydenta Opola zanim jeszcze Kazimierz Ożóg zrezygnował

Barbara Kamińska w audycji "Loża Radiowa"
- Nie jest tak, że zostałam kandydatką w ostatniej chwili, bo od początku byłam kandydatką Platformy Obywatelskiej. Jednak po zawarciu umowy z Nowoczesną i utworzeniu Koalicji Obywatelskiej zapadła decyzja, że wspólnym kandydatem będzie jednak osoba bezpartyjna - tłumaczyła w Loży Radiowej Barbara Kamińska, która - jak ogłoszono we wtorek - zastąpi prof. Kazimierza Ożoga w roli kandydata zjednoczonej opozycji na prezydenta Opola. - Gdy nasz kandydat musiał zrezygnować z powodów osobistych, moja osoba była naturalnym wyborem - dodała.
Kamińska podkreślała, że choć pochodzi z Murowa, ma tam dom rodzinny i jako młoda dyrektorka wybudowała tam nowoczesną szkołę (po tym, jak poprzednią zniszczył wybuch instalacji w kuchni), od lat związana jest z Opolem. Tu chodziła do II LO, studiowała i znalazła życiowego partnera, od lat mieszka na Zaodrzu.

- Dobrze znam Opole - zapewnia. - Na tym etapie nie chcę ujawniać szczegółów programu dla Opola, nad którym pracowaliśmy od dawna, bo to będziemy robili stopniowo, pierwsza taka programowa konferencja już w najbliższy piątek.

Kamińska mówi jednak, że postrzega stolicę jako naturalną lokomotywę rozwoju dla całego regionu, apeluje także o to, by patrzeć na Opole przez perspektywę powiększonego miasta.

- Planowanie rozwoju, kolejnych inwestycji, musi uwzględniać to, jak Opole będzie się zmieniać. Potrzebujemy rozwiązań komunikacyjnych, potrzebujemy pakietów dla ludzi młodych i dla seniorów, po prostu nowej polityki społecznej, która sprawi, że młodzi ludzie nie będą stąd wyjeżdżać - wylicza.

Nasz gość mówi też o tym, że kluczowych inwestycji nie należy realizować wbrew ludziom. I tu jako przykład podaje trasę średnicową, która skonfliktowała mieszkańców Pasieki z ratuszem i resztą opolan. Jaką widzi alternatywę?

- W najbliższej przyszłości przedstawimy nasz plan - zapewnia.

Zobacz także

2019-10-17, godz. 15:17 WSPÓLNA SPRAWA Krajobraz gospodarczy po wyborach. Mamy powody do optymizmu czy raczej winniśmy się martwić? Jak wygląda krajobraz gospodarczy po wyborach? Komentarze są różne. Agencja ratingowa Moody's stwierdziła, że przy takiej polityce gospodarczej obniży się zdo ... » więcej 2019-10-17, godz. 15:05 Dariusz Gieroń o cichym zabójcy, instalacjach przesyłu gazu i gaszeniu samochodów elektrycznych - Jak zawsze o tej porze roku ostrzegamy przed czadem. Od początku sezonu grzewczego mieliśmy już w kraju 162 incydenty związane z tlenkiem węgla, poszkodowan ... » więcej 2019-10-16, godz. 15:51 Daniel Szkarupski o tym, kto jest kim w Konfederacji i czym różni się ona od Zjednoczonej Prawicy - Prawica wytoczy najcięższe armaty i lewica wytoczy najcięższe armaty. Jak się idzie na wojnę, to nie z szablami na czołgi - mówił w Loży Radiowej Daniel Szk ... » więcej 2019-10-16, godz. 15:54 Stanisław Rakoczy o tym, że ludowcy dawno zdjęli buty agronoma i z nowymi sojusznikami wybierają się do miasta - Oczywiście, że jestem zadowolony z wyniku wyborów. Nawet jeśli dostaliśmy o kilkaset tysięcy głosów mniej niż PSL i Kukiz '15 cztery lata temu, to proszę pa ... » więcej 2019-10-15, godz. 14:19 Henryk Kroll o wyborach, koniecznej zmianie pokoleniowej w Mniejszości Niemieckiej i niedopuszczalnej - jego zdaniem - ... - Nie rozumiem, dlaczego na czele listy kandydatów do Sejmu byli kandydaci, którzy po niemiecku nie mówią albo mówią słabo! Listę powinien otwierać lider Towa ... » więcej 2019-10-15, godz. 14:05 Marcelina Zawisza i Paweł Kampa o tym, że nowa lewica dopiero się rozpędza i za chwile ruszy po władzę - To są trzy kroki. Najpierw lewica była poza Sejmem, teraz już jest w Sejmie a w następnym etapie przejmie władzę - odgrażali się w Loży Radiowej politycy no ... » więcej 2019-10-14, godz. 14:47 Andrzej Buła o wynikach Koalicji Obywatelskiej w wyborach i tym, że „nadszedł czas na mądrość liderów” - Jestem zadowolony z wyników zarówno swojego ugrupowania jak i opozycji, która osiągnęła bardzo dobre rezultaty, zarówno w województwie jak i w całym kraju. ... » więcej 2019-10-14, godz. 14:40 Violetta Porowska o zwycięstwie PiS w wyborach parlamentarnych, wynikach w regionie i tym że zbliżająca się kadencja b ... - Jestem bardzo zadowolona z naszego wyniku. To absolutnie historyczny wynik dla PiS na Opolszczyźnie, wynik który smakuje nieprawdopodobnie dobrze, bo wiemy ... » więcej 2019-10-14, godz. 00:23 Wieczór Wyborczy Radia Opole. Część druga W drugiej części Wieczoru Wyborczego Radia Opole o sondażowych wynikach wyborów dyskutowali politycy: Katarzyna Czochara z PiS, Jerzy Przystajko z Lewicy Raze ... » więcej 2019-10-14, godz. 00:36 Wieczór wyborczy Radia Opole. Część pierwsza W pierwszej części Wieczoru Wyborczego Radia Opole sondażowe wyniki wyborów komentowali naukowcy z uniwersytetu opolskiego: politolodzy Adam Drosik, Błażej Ch ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »