Radio Opole » Wybory samorządowe 2018 » Rozmowy wyborcze

Rozmowy wyborcze

2018-08-22, 15:14 Autor: Łukasz Fura

Barbara Kamińska o tym, że była kandydatem na prezydenta Opola zanim jeszcze Kazimierz Ożóg zrezygnował

Barbara Kamińska w audycji "Loża Radiowa"
- Nie jest tak, że zostałam kandydatką w ostatniej chwili, bo od początku byłam kandydatką Platformy Obywatelskiej. Jednak po zawarciu umowy z Nowoczesną i utworzeniu Koalicji Obywatelskiej zapadła decyzja, że wspólnym kandydatem będzie jednak osoba bezpartyjna - tłumaczyła w Loży Radiowej Barbara Kamińska, która - jak ogłoszono we wtorek - zastąpi prof. Kazimierza Ożoga w roli kandydata zjednoczonej opozycji na prezydenta Opola. - Gdy nasz kandydat musiał zrezygnować z powodów osobistych, moja osoba była naturalnym wyborem - dodała.
Kamińska podkreślała, że choć pochodzi z Murowa, ma tam dom rodzinny i jako młoda dyrektorka wybudowała tam nowoczesną szkołę (po tym, jak poprzednią zniszczył wybuch instalacji w kuchni), od lat związana jest z Opolem. Tu chodziła do II LO, studiowała i znalazła życiowego partnera, od lat mieszka na Zaodrzu.

- Dobrze znam Opole - zapewnia. - Na tym etapie nie chcę ujawniać szczegółów programu dla Opola, nad którym pracowaliśmy od dawna, bo to będziemy robili stopniowo, pierwsza taka programowa konferencja już w najbliższy piątek.

Kamińska mówi jednak, że postrzega stolicę jako naturalną lokomotywę rozwoju dla całego regionu, apeluje także o to, by patrzeć na Opole przez perspektywę powiększonego miasta.

- Planowanie rozwoju, kolejnych inwestycji, musi uwzględniać to, jak Opole będzie się zmieniać. Potrzebujemy rozwiązań komunikacyjnych, potrzebujemy pakietów dla ludzi młodych i dla seniorów, po prostu nowej polityki społecznej, która sprawi, że młodzi ludzie nie będą stąd wyjeżdżać - wylicza.

Nasz gość mówi też o tym, że kluczowych inwestycji nie należy realizować wbrew ludziom. I tu jako przykład podaje trasę średnicową, która skonfliktowała mieszkańców Pasieki z ratuszem i resztą opolan. Jaką widzi alternatywę?

- W najbliższej przyszłości przedstawimy nasz plan - zapewnia.

Zobacz także

2018-08-30, godz. 10:31, Poranna rozmowa Radia Opole Rozmowa z Pawłem Grabowskim i komentarz Marcina Gambca - To, że nie jestem z Opola, jest jednym z moich największych atutów. Mogę popatrzeć na sprawy z zewnątrz, bez faworyzowania którejkolwiek z dzielnic. Przede wszystkim jednak nie jestem częścią opolskiego układu zależności i mogę… » więcej 2018-08-30, godz. 10:08, Publicystyka w Radiu Opole Rafał Tkacz o wyborach, czyli wszystko, co chcielibyście wiedzieć o kampanii, a nie wiecie, kogo zapytać - W opolskiej delegaturze zarejestrowało się 207 komitetów wyborczych, do których trzeba doliczyć te 26, które zarejestrowały się w Warszawie. To te, którą chcą wystawić kandydatów w większej licznie województw, duże partie… » więcej 2018-08-29, godz. 12:55, Poranna rozmowa Radia Opole Rozmowa z Janem Strzeżkiem i komentarz Wojciecha Krzemińskiego Jan Strzeżek, ogólnopolski lider Młodej Prawicy - Mój konserwatyzm to efekt wychowania, wartości wyniesionych z rodzinnego domu. Moja rodzina była zaangażowana w podziemie w czasie II wojny i w działalność antykomunistyczną pod… » więcej 2018-08-28, godz. 07:26, Publicystyka w Radiu Opole Marcin Ociepa o tym, że Opolszczyzna koniecznie potrzebuje zmiany ekipy rządzącej regionem - Zwłaszcza z perspektywy Warszawy widać, że Opolszczyzna znalazła się na rozwojowym zakręcie. ma gigantyczne problemy, z którymi obecna ekipa rządząca regionem po prostu sobie nie radzi. Po kilkunastu latach rządów tej koalicji… » więcej 2018-08-28, godz. 07:14, Publicystyka w Radiu Opole Henryk Kroll o szyldzie mniejszości, niewymuszonej asymilacji i o tym, że opolscy Niemcy coraz częściej głosują na PiS - Pojawiło się wśród samorządowców takie niebezpieczne zjawisko, wstyd przed startem pod szyldem Mniejszości Niemieckiej. Samorządowcy zakładają własne komitety a obecne władze TSKN niepotrzebnie godzą się na to, by nie wystawiać… » więcej
11121314151617
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »