Radio Opole » Wybory samorządowe 2018 » Rozmowy wyborcze

Rozmowy wyborcze

2018-08-10, 09:47 Autor: Marek Świercz (oprac. Justyna Krzyżanowska)

Rozmowa z Krzysztofem Dryndą i komentarz Małgorzaty Rabiegi

Krzysztof Drynda o pilnej potrzebie dokonania inwentaryzacji miejskiej zieleni w Opolu
Krzysztof Drynda, przewodniczący klubu radnych Razem dla Opola
– Uważamy, że jest pilna potrzeba dokonania inwentaryzacji miejskiej zieleni. Kontrola komisji rewizyjnej w MZD ustaliła, że w tej chwili mamy zinwentaryzowane drzewa rosnące przy 60 kilometrach dróg, tymczasem mamy w Opolu 700 km dróg. Warto też stworzyć jak najbardziej interaktywny portal, dzięki któremu wszyscy mieliby dostęp do informacji na temat stanu zieleni miejskiej, mogliby śledzić postępowania administracyjne w sprawie wycinki drzew a także składać własne wnioski, na przykład o nasadzenia – mówił w rozmowie „W cztery oczy” Krzysztof Drynda, przewodniczący klubu radnych Razem dla Opola.

Naszego gościa zapytaliśmy o to, czy RdO wystawi własnego kandydata na prezydenta Opola i czy to on będzie tym kandydatem. Drynda odpowiedział, że z deklaracjami środowisko RdO chce poczekać na ogłoszenie terminu wyborów a decyzja o ewentualnym kandydacie na prezydenta powinna zapaść w ciągu 2-3 tygodni. – Jeszcze nic nie jest przesadzone – zapewnia.
Małgorzata Rabiega o tym, że inwentaryzacja zieleni miejskiej w Opolu ruszyła już w czerwcu
Małgorzata Rabiega, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa w opolskim magistracie
– To, o co postulują radni z RdO, już się dzieje. Docelowo zielenią miejską będzie się zajmował Zakład Komunalny – zatrudniona przez nas specjalistka, pani Anna Konowalczuk-Żołud, tworzy tam specjalną komórkę. Inwentaryzacja zieleni ruszyła już w czerwcu. Jeśli chodzi o możliwość śledzenia postępowań w sprawie wycinki czy składania wniosków, to jest to możliwe już teraz za pośrednictwem ekoportalu i mapy potrzeb – stwierdziła w „Poglądach i osądach” Małgorzata Rabiega, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa w opolskim magistracie. Nasz gość zapewnił też, że wszystkie decyzje o wycince drzew, te interwencyjne i te związane z inwestycjami, są podejmowane po przeprowadzeniu skomplikowanej procedury administracyjnej z udziałem ekspertów. – Pamiętajmy i o tym, że jeśli drzewo się przewróci i spowoduje jakieś szkody, to odpowiedzialność spada na zarządcę terenu i organ wydające decyzję o ewentualnej wycince – dodaje Rabiega.

Zobacz także

20212223242526
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »