Wątek komunikacyjny od lat budzi w Strzelcach Opolskich wielkie emocje. Zjazd z autostrady w Olszowej sprawia, że ruch z kierunku Kędzierzyna-Koźla wpada prosto do śródmieścia a każdy wypadek na A4 blokuje miasto. Urzędujący burmistrz Tadeusz Goc, kandydat KWW Ziemia Strzelecka, twierdzi, że nie było politycznej woli budowy obwodnicy południowej, więc samorząd stara się tak remontować drogi i budować ronda, by rozładować ruch w mieście. Jan Chabraszewski, kandydat PiS, przekonywał, że wreszcie jest rządowa zgoda na budowę obwodnicy południowej i w budżecie państwa na rok 2019 pojawią się pieniądze na prace przygotowawcze. Henryk Rudner, radny i kandydat Mniejszości Niemieckiej, przekonywał, że budowę obwodnicy należy skorelować z nowym węzłem komunikacyjnym w samym mieście. Dodał, że przyzwolenie rządu nie dziwi, bo jest dobra koniunktura gospodarcza, w samych Strzelcach Opolskich bezrobocie spadło poniżej 5 procent i nowym firmom trzeba zapewnić dobry dojazd.
Kandydaci spierali się o pomysły na budownictwo mieszkaniowe. Chabraszewski chwalił rządowy program Mieszkanie Plus, jego rywale twierdzili, że program ten, choć w założeniu dobry, jeszcze nie wystartował, dlatego trzeba wspierać lokalny program Twoje M, w ramach którego budowany jest już pierwszy blok.
Kolejnym tematem był fetor, który roztacza się czasem wokół Kronospanu, ale debata szybko skupiła się na metodach walki z niską emisją. Goc i Rudner narzekali, że rządowego programu Czyste Powietrze nie można łączyć z programami lokalnymi.
Gośćmi Ringu Wyborczego byli:
Tadeusz Goc - KWW Ziemia Strzelecka
Jan Chabraszewski - Prawo i Sprawiedliwość
Henryk Rudner - Mniejszość Niemiecka