Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Strzelec ...
2018-10-09, 14:09 Autor: Marek Świercz

Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Strzelec Opolskich

Debata kandydatów na burmistrza Strzelec Opolskich
Problemy komunikacyjne, demograficzne, mieszkaniowe i ekologiczne - na tych czterech głównych tematach skupiła się debata trzech kandydatów na burmistrza Strzelec Opolskich.
Wątek komunikacyjny od lat budzi w Strzelcach Opolskich wielkie emocje. Zjazd z autostrady w Olszowej sprawia, że ruch z kierunku Kędzierzyna-Koźla wpada prosto do śródmieścia a każdy wypadek na A4 blokuje miasto. Urzędujący burmistrz Tadeusz Goc, kandydat KWW Ziemia Strzelecka, twierdzi, że nie było politycznej woli budowy obwodnicy południowej, więc samorząd stara się tak remontować drogi i budować ronda, by rozładować ruch w mieście. Jan Chabraszewski, kandydat PiS, przekonywał, że wreszcie jest rządowa zgoda na budowę obwodnicy południowej i w budżecie państwa na rok 2019 pojawią się pieniądze na prace przygotowawcze. Henryk Rudner, radny i kandydat Mniejszości Niemieckiej, przekonywał, że budowę obwodnicy należy skorelować z nowym węzłem komunikacyjnym w samym mieście. Dodał, że przyzwolenie rządu nie dziwi, bo jest dobra koniunktura gospodarcza, w samych Strzelcach Opolskich bezrobocie spadło poniżej 5 procent i nowym firmom trzeba zapewnić dobry dojazd.

Kandydaci spierali się o pomysły na budownictwo mieszkaniowe. Chabraszewski chwalił rządowy program Mieszkanie Plus, jego rywale twierdzili, że program ten, choć w założeniu dobry, jeszcze nie wystartował, dlatego trzeba wspierać lokalny program Twoje M, w ramach którego budowany jest już pierwszy blok.

Kolejnym tematem był fetor, który roztacza się czasem wokół Kronospanu, ale debata szybko skupiła się na metodach walki z niską emisją. Goc i Rudner narzekali, że rządowego programu Czyste Powietrze nie można łączyć z programami lokalnymi.

Gośćmi Ringu Wyborczego byli:

Tadeusz Goc - KWW Ziemia Strzelecka
Jan Chabraszewski - Prawo i Sprawiedliwość
Henryk Rudner - Mniejszość Niemiecka

Zobacz także

2018-10-19, godz. 13:53 Ring Wyborczy - kandydaci do sejmiku województwa o transporcie w regionie Walka z tak zwanym wykluczeniem komunikacyjnym powinna być jednym z głównych zadań nowego samorządu województwa - stwierdzili uczestnicy ostatniego przed cisz ... » więcej 2018-10-18, godz. 14:36 Ring Wyborczy - kandydaci do sejmiku województwa o służbie zdrowia Opolskiej służbie zdrowia brakuje od 120 do nawet 180 mln zł, wzrost nakładów na leczenie będzie w naszym regionie niższy niż w kraju, mamy za to za dużo szpi ... » więcej 2018-10-17, godz. 14:43 Ring Wyborczy - kandydaci do sejmiku województwa o infrastrukturze regionu Infrastruktura województwa opolskiego była tematem środowej Loży Radiowej. W "Ringu Wyborczym" zmierzyli się przedstawiciele dziewięciu komitetów. » więcej 2018-10-16, godz. 13:45 Ring Wyborczy - kandydaci o depopulacji Opolszczyzna to region, który wyludnia się i starzeje najszybciej w kraju, dlatego też – na ostatnie kampanijnej prostej – cykl tematycznych debat z przedstaw ... » więcej 2018-10-15, godz. 14:34 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Ozimka Huta Małapanew wciąż jest ważna dla Ozimka, miasteczka, w którym ludziom dobrze się żyje - to opinia urzędującego burmistrza Jana Labusa, który walczy o reele ... » więcej 2018-10-12, godz. 13:27 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Krapkowic Zaczęło się od deklaracji dobrej woli i chęci współpracy, skończyło, tradycyjnie, na wzajemnych złośliwościach. W Ringu Wyborczym spotkali się dwaj kandydaci ... » więcej 2018-10-11, godz. 14:01 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Kluczborka Kluczbork to jedno z najlepiej zarządzanych miast w Polsce czy zadłużony po uszy samorząd, któremu grozi finansowa katastrofa? Pierwszą opinię wygłosił w Ring ... » więcej 2018-10-10, godz. 15:06 Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Namysłowa Wszyscy kandydaci na burmistrza Namysłowa apelowali o to, by ogólnopolskie spory polityczne nie zatruwały atmosfery polityki samorządowej, ale przebieg debaty ... » więcej 2018-10-08, godz. 14:03 Ring wyborczy - kandydaci na burmistrza Brzegu Sytuacja finansowa miasta, inwestycje, problemy demograficzne, wizja połączenia ze Skarbimierzem a także budowa nowego zakładu karnego – o tym debatowali w Ri ... » więcej 2018-10-05, godz. 14:30 Ring wyborczy - kandydaci na burmistrza Głubczyc W piątkowym Ringu Wyborczym udział wzięli kandydaci na burmistrza Głubczyc: Adam Krupa – Komitet Wyborczy Wyborców Obywatelski Komitet Głubczyc, Elżbieta Słod ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »