Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Strzelec ...
2018-10-09, 14:09 Autor: Marek Świercz

Ring Wyborczy - kandydaci na burmistrza Strzelec Opolskich

Debata kandydatów na burmistrza Strzelec Opolskich
Problemy komunikacyjne, demograficzne, mieszkaniowe i ekologiczne - na tych czterech głównych tematach skupiła się debata trzech kandydatów na burmistrza Strzelec Opolskich.
Wątek komunikacyjny od lat budzi w Strzelcach Opolskich wielkie emocje. Zjazd z autostrady w Olszowej sprawia, że ruch z kierunku Kędzierzyna-Koźla wpada prosto do śródmieścia a każdy wypadek na A4 blokuje miasto. Urzędujący burmistrz Tadeusz Goc, kandydat KWW Ziemia Strzelecka, twierdzi, że nie było politycznej woli budowy obwodnicy południowej, więc samorząd stara się tak remontować drogi i budować ronda, by rozładować ruch w mieście. Jan Chabraszewski, kandydat PiS, przekonywał, że wreszcie jest rządowa zgoda na budowę obwodnicy południowej i w budżecie państwa na rok 2019 pojawią się pieniądze na prace przygotowawcze. Henryk Rudner, radny i kandydat Mniejszości Niemieckiej, przekonywał, że budowę obwodnicy należy skorelować z nowym węzłem komunikacyjnym w samym mieście. Dodał, że przyzwolenie rządu nie dziwi, bo jest dobra koniunktura gospodarcza, w samych Strzelcach Opolskich bezrobocie spadło poniżej 5 procent i nowym firmom trzeba zapewnić dobry dojazd.

Kandydaci spierali się o pomysły na budownictwo mieszkaniowe. Chabraszewski chwalił rządowy program Mieszkanie Plus, jego rywale twierdzili, że program ten, choć w założeniu dobry, jeszcze nie wystartował, dlatego trzeba wspierać lokalny program Twoje M, w ramach którego budowany jest już pierwszy blok.

Kolejnym tematem był fetor, który roztacza się czasem wokół Kronospanu, ale debata szybko skupiła się na metodach walki z niską emisją. Goc i Rudner narzekali, że rządowego programu Czyste Powietrze nie można łączyć z programami lokalnymi.

Gośćmi Ringu Wyborczego byli:

Tadeusz Goc - KWW Ziemia Strzelecka
Jan Chabraszewski - Prawo i Sprawiedliwość
Henryk Rudner - Mniejszość Niemiecka

Zobacz także

2018-12-14, godz. 15:09 Płk Edward Łakomy o filmie opowiadającym o tragicznych wydarzeniach podczas misji ONZ w Kambodży - Misje nie mają wymiaru wyłącznie wojskowego, ale także polityczny, warto brać w nich udział - mówił w Loży Radiowej płk. Edward Łakomy, prezes Koła nr 25 St ... » więcej 2018-12-13, godz. 15:41 Podinsp. Maciej Milewski o korytarzu życia i bezpieczeństwie na drogach - Obserwujemy zatrważające obrazki, kiedy to kierowcy nie wiedzą jak się zachować, a część z nich ignoruje sygnały pojazdów uprzywilejowanych - powiedział w L ... » więcej 2018-12-13, godz. 15:38 Bartosz Kuświk o 37. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce - Są takie rzeczy, których wciąż nie wiemy o stanie wojennym. Na przykład nie wiadomo, ile osób zginęło. Mówimy o około setce ludzi - wyjaśnił gość Loży Radio ... » więcej 2018-12-12, godz. 15:36 Bartłomiej Stawiarski o potrzebie bilansu otwarcia i o nowym budżecie Namysłowa - Burmistrzem jestem dopiero trzeci tydzień, więc to jeszcze zbyt krótki czas, by przyjrzeć się wszystkim instytucjom i osobom, które nimi zarządzają – mówił ... » więcej 2018-12-12, godz. 15:28 Barbara Radecka o tym, dlaczego Opolskie Centrum Onkologii stara się o uzyskanie certyfikatu SIS - Prowadzimy od kilku lat system skoordynowanej opieki nad pacjentami z rakiem piersi. Żeby spełnić najwyższe standardy, jakie wymagane są normami europejskim ... » więcej 2018-12-11, godz. 15:23 Barbara Łabędzka o byciu ambasadorem UO, globalnej polityce i studiach w Moskwie - Jestem humanistką i mam umiejętności językowe, dlatego muszę powiedzieć, że uczę się siedmiu języków: oprócz polskiego to angielski, niemiecki, rosyjski, mó ... » więcej 2018-12-11, godz. 15:22 Arkadiusz Kapuścik o handlu w niedzielę, cudzoziemcach i atomowych uprawieniach PiP - Śledzimy debaty na temat przyznania nam uprawnień do administracyjnej zmiany umowy zlecenia na umowę o pracę w sytuacjach, gdy taka prawa faktycznie ma miej ... » więcej 2018-12-10, godz. 14:30 Prof. Piotr Wach o tym, jak powoli podbijamy Kosmos, a także o tym, że PO nie chciała rozbijać Nowoczesnej - Bez technologii kosmicznych nie ma rozwoju nauki. To w projektach kosmicznych powstają nowoczesne rozwiązania, które potem trafiają do zwykłego przemysłu. P ... » więcej 2018-12-10, godz. 14:13 Kamil Bortniczuk o swoich parlamentarnych planach, sądowym kokonie i rozbitej opozycji - Nie miałem żadnych wątpliwości, czy zrezygnować z pracy w zarządzie ZAK i przyjąć poselski mandat po Bartku Stawiarskim. To kwestia lojalności, odpowiedzial ... » więcej 2018-12-07, godz. 11:12 Loża Radiowa na konferencji naukowej pt. "Społeczeństwo internautów a kultura globalna. Nowe media w edukacji wyzwanie ... O rosnącej roli internetu w naszym życiu i o związanych z tym wyzwaniach rozmawiali uczestnicy Ogólnopolskiej Konferencji naukowej pt. "Społeczeństwo internau ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »