Most
Radio Opole » Most » Posłuchaj audycji Most » INTERREG bez tajemnic / INTERREG bez tajemství
2020-03-21, 09:30 Autor: Rafał Nosal, Paweł Konieczny (oprac. Jacek Łuczak tł. Ewa Małachowicz)

INTERREG bez tajemnic / INTERREG bez tajemství

Interreg bez tajemnic [fot. Interreg Opolskie]
Interreg bez tajemnic [fot. Interreg Opolskie]
Program INTERREG pozwolił przez ostatnie lata na spore zmiany na pograniczu polsko-czeskim. Kto bierze w nim udział? Jak pozyskać zagranicznego partnera? Co w związku z nim szykuje się w najbliższym czasie na Opolszczyźnie, ale i tuż za południową granicą? O tym opowie Jacek Partyka, z-ca dyrektora Departamentu Koordynacji Programów Operacyjnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego. Opowiemy również o międzynarodowej Pszczółce Zosi, która rozpoczyna swoją karierę, a także wielkim wydarzeniu, które zagości we wrześniu do Paczkowa, ale i czeskiego Javornika. Podsumujemy także najciekawsze projekty, które zostały zrealizowane na pograniczu.
Posłuchaj audycji MOST z 21.03.2020
Poslouchej pořad MOST z 21.03.2020
INTERREG bez tajemství
Program INTERREG umožnil během posledních let velké změny na polsko-českém pohraničí. Kdo se na něm účastní? Jak získat zahraničního partnera? Co v souvislosti s programem se chystá v nejbližší době v Opolském vojvodství? O tom řekne Jacek Partyka, zástupce ředitele Departmentu pro koordinaci operačních programů Maršálkovského úřadu Opolského vojvodství. Řekněme i o mezinárodní Včelce Zošce, která zahajuje svou kariéru, a také o velké akci, která se bude konat v září jak v polském v Paczkowu, tak v českém Javorníku. Shrneme i nejzajímavější projekty, které byly realizované v pohraničí.

Zobacz także

2020-08-08, godz. 09:30 Czeski nie gryzie… Czyli o języku słów kilka / Četina nekouše... čili několik slov o českém jazyceš Dlaczego język czeski śmieszy Polaków? Powody najpewniej są trzy: podobieństwo do języka polskiego, następnie niepodobieństwo do języka polskiego i wreszcie… » więcej 2020-08-01, godz. 09:30 Zwyczaje i obrzędy doroczne na Śląsku Opolskim i Rýmařovsku / Každoroční zvyky a obřady na Opolském Slezsku a… W Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu otwarto wspólną, polsko-czeską wystawę prezentującą zwyczaje i obrzędy doroczne na Śląsku Opolskim i Rýmařovsku. Wystawa… » więcej 2020-07-25, godz. 09:30 Kino na Granicy… / Kino na hranici "Kino na Granicy" to największy przegląd filmów z Polski, Czech i Słowacji. To jedyne wydarzenie filmowe, które już od ponad dwóch dekad odbywa się w jednym… » więcej 2020-07-18, godz. 09:30 Wspólne dziedzictwo / Společné dědictví Projekt Dziedzictwo Kulturowe i Przyrodnicze Pogranicza Polsko-Czeskiego „Wspólne dziedzictwo” otrzymał niedawno nagrodę w konkursie organizowanym przez… » więcej 2020-07-11, godz. 09:30 Odwiedzamy obiekty sakralne / Navštěvujeme sakrální památky Transgraniczny program pod nazwą „Turystyka sakralna” powstał w Czechach, a w Polsce realizowany jest przez Diecezję opolską. Promuje obiekty sakralne… » więcej 2020-07-04, godz. 09:30 Na wakacje do Czech / O prázdninách do česka Czechy często traktowane są jako kraj tranzytowy w naszej wakacyjnej drodze np. do Chorwacji. Warto jednak zatrzymać się za naszą południową granicą nie… » więcej 2020-06-27, godz. 09:30 Jak Czech o Czechu, czyli rozmowa z Martyną Czech / Czech mluví o Čechu, čili rozhovor s Martinou Czech Chwila Nieuwagi to zespół, który zwyczajnie tworzy piosenki i gra niezwyczajne koncerty. Mieszanka stylistyczna jakiej dopuszcza się grupa wprawia w zakłopotanie… » więcej 2020-06-20, godz. 09:30 Od "Saturnina" po "Babcie" / "Saturninem" začínaje "Babičkami" konče Co jest wyjątkowego w czeskim humorze? Dlaczego mógłby on podobać się Brytyjczykom? Których czeskich autorów warto poznać dokładnie, szczególnie w czasie… » więcej 2020-06-13, godz. 09:30 Twarzą w twarz / Tváří v tvář Dla Polaka Republika Czeska stereotypowo kojarzona jest z Karel Gott, Heleną Vondraćkovą i dechovką, czyli orkiestra dętą grającą marsze i polki. Wśród… » więcej 2020-06-06, godz. 09:30 Czesi w Polsce / Češi v Polsku Tym razem zagościmy w województwie łódzkim, w niewielkiej miejscowości Zelów. To tu siedzibę ma Stowarzyszenie Czechów w Polsce. To organizacja, która… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***