Most
Radio Opole » Most » Posłuchaj audycji Most » INTERREG bez tajemnic / INTERREG bez tajemství
2020-03-21, 09:30 Autor: Rafał Nosal, Paweł Konieczny (oprac. Jacek Łuczak tł. Ewa Małachowicz)

INTERREG bez tajemnic / INTERREG bez tajemství

Interreg bez tajemnic [fot. Interreg Opolskie]
Interreg bez tajemnic [fot. Interreg Opolskie]
Program INTERREG pozwolił przez ostatnie lata na spore zmiany na pograniczu polsko-czeskim. Kto bierze w nim udział? Jak pozyskać zagranicznego partnera? Co w związku z nim szykuje się w najbliższym czasie na Opolszczyźnie, ale i tuż za południową granicą? O tym opowie Jacek Partyka, z-ca dyrektora Departamentu Koordynacji Programów Operacyjnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego. Opowiemy również o międzynarodowej Pszczółce Zosi, która rozpoczyna swoją karierę, a także wielkim wydarzeniu, które zagości we wrześniu do Paczkowa, ale i czeskiego Javornika. Podsumujemy także najciekawsze projekty, które zostały zrealizowane na pograniczu.
Posłuchaj audycji MOST z 21.03.2020
Poslouchej pořad MOST z 21.03.2020
INTERREG bez tajemství
Program INTERREG umožnil během posledních let velké změny na polsko-českém pohraničí. Kdo se na něm účastní? Jak získat zahraničního partnera? Co v souvislosti s programem se chystá v nejbližší době v Opolském vojvodství? O tom řekne Jacek Partyka, zástupce ředitele Departmentu pro koordinaci operačních programů Maršálkovského úřadu Opolského vojvodství. Řekněme i o mezinárodní Včelce Zošce, která zahajuje svou kariéru, a také o velké akci, která se bude konat v září jak v polském v Paczkowu, tak v českém Javorníku. Shrneme i nejzajímavější projekty, které byly realizované v pohraničí.

Zobacz także

2020-04-04, godz. 09:30 Myszy i ludzie / Myši a lidé Zespół Na Bani wpisał się wielkimi literami w historię polskiej piosenki turystycznej. Jego następca czyli grupa Myszy i Ludzie może zapisać nawet jej międzynarodową… » więcej 2020-03-28, godz. 09:30 Morawska Brama według Kuby Blokesza / Moravská brána dle Kuby Blokesze Jest laureatem kilkunastu festiwali piosenki (m.in. Studencki Festiwal Piosenki, Pamiętajmy o Osieckiej, Spotkania Zamkowe, Festiwal Twórczości „Korowód”, Festiwal… » więcej 2020-03-14, godz. 09:30 Czeskie pieśni według Antoniego Murackiego / České písničky dle Antoniého Murackého Antoni Muracki to warszawski bard, poeta, pieśniarz i tłumacz. Jest odpowiedzialny za album pt. „Świat wg Nohavicy” z którego tak często prezentujemy Państwu nagrania… » więcej 2020-03-07, godz. 09:30 Język czeski na Uniwersytecie Opolskim / Čeština na Opolské univerzitě Uniwersytet Opolski oferuje swoim studentom szerokie spektrum możliwości rozwijania doświadczenia zawodowego. Jedną z ciekawszych form takiej edukacji jest forma… » więcej 2020-02-29, godz. 09:30 Z wizytą w Euroregionie Pradziad / Návštěva Euroregionu Praděd 2 lipca 1997 roku w Jeseniku podpisano umowę ramową o utworzeniu czesko-polskiego Euroregionu o nazwie "Pradziad". Od tego czasu minęło blisko 23 lata, a efekty… » więcej 2020-02-22, godz. 09:30 Z uśmiechem nam do twarzy, czyli Czechy okiem czechofila – rozmowa z Jarosławem Radimerskim / Úsměv nám sluší, aneb Česko… Być może słyszeli Państwo, że w Czechach nie należy szukać, czerstwy chleb dla naszego sąsiada jest świeży, a truskawki to po czesku jagody? Język czeski kryje… » więcej 2020-02-15, godz. 09:30 Z Bieszczad do Czech, czyli artystyczna podróż Artura Andrusa / Z Bieszczad do Česka, čili umělecká cesta Artura Andru… Artur Andrus jest dziennikarzem i kabareciarzem, którego twórczość znają i podziwiają fani w każdym wieku. Artysta przez wiele lat prowadził program "Powtórka… » więcej 2020-02-08, godz. 09:30 Czeski film… czyli rozmowa z Darkiem Romanowskim / Český film... čili rozhovor z Darkem Romanowským Czeska kinematografia należała do pionierów X Muzy na świecie, zaś w latach 30. XX wieku dysponowała jednym z najnowocześniejszych studiów filmowych w Europie… » więcej 2020-02-01, godz. 09:30 Jindřich Štreit w Muzeum Śląska Opolskiego / Jindřich Štreit v Muzeu Opolského Slezska Do 5 kwietnia w Muzeum Śląska Opolskiego można oglądać dwie niezwykłe wystawy, które łączy postać profesora Jindřicha Štreita. "Poza miastem. Sowiniec jako nieoficjalne… » więcej 2020-01-25, godz. 09:30 Tańczymy z gwiazdami / Tancujeme s hvězdami Jan Kliment to jeden z najbardziej znanych Czechów w Polsce. Zasłynął zwycięstwami w „Tańcu z gwiazdami”, choć jego miłość do poruszania się na parkiecie zrodziła… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »