Radio Opole » Audycje z powiatów
2018-05-21, 10:20 Autor: Dorota Kłonowska

W NDK będą spektakle Teatru Polska

Marek Kędzierski [Fot.Dorota Kłonowska]
Marek Kędzierski [Fot.Dorota Kłonowska]
Premierowe sztuki w wykonaniu najlepszych teatrów będzie można oglądać w Nyskim Domu Kultury i to po przystępnych cenach biletów. Dyrektor NDK Marek Kędzierski właśnie wrócił z Warszawy, gdzie odbywało się spotkanie, które określa mianem „teatralnych targów”.
- Kilka takich premier zagości w tym sezonie w NDK. Apetyty były większe, ale musieliśmy także brać pod uwagę nasze możliwości, np. w zakresie wielkości i warunków technicznych sceny. A chodzi w tym projekcie o to, aby także w niewielkich miastach, jak Nysa, były wystawiane premierowe sztuki w wykonaniu uznanych teatrów i to na kieszeń każdego widza – mówi Marek Kędzierski.
Z dyrektorem Nyskiego Domu Kultury rozmawiamy też o utalentowanej, nyskiej młodzieży, która zajmuje czołowe miejsca niemal we wszystkich konkursach, a także o amatorskim ruchu artystycznym, skupiającym kilkaset osób.
Natłoku imprez można się spodziewać już teraz. Ostatni weekend maja, to Dni Nysy z udziałem m.in. takich gwiazd, jak Beata Kozidrak z zespołem Bajm, Maryla Rodowicz, czy Sylwia Grzeszczak. NDK przygotowuje się też do koncertu Michała Bajora, „Wieczoru w krainie operetki”, V Nyskiej Senioriady, spotkania z Wojciechem Cejrowskim, czy imprezy „Nasze Najlepsze”, gdzie prezentują swoje osiągnięcia artystyczne dzieci i młodzież skupiona przy NDK.
- To wszystko już w najbliższych dniach, a na wakacjach dopiero będzie się działo - zapowiada Kędzierski.
Marek Kędzierski w rozmowie z Dorotą Kłonowską

Audycje z powiatów

2019-01-02, godz. 08:28 Włodarze Krapkowic i Gogolina podsumowują 2018 rok Andrzeja Kasiurę oraz Joachima Wojtalę pytamy o ocenę i podsumowanie minionego roku. Po wygranej w wyborach samorządowych obaj będą rządzić w swoich gminach p ... » więcej 2019-01-01, godz. 21:32 Odkrywa historię zamków, pałaców i szlacheckich rezydencji Czy ruiny w strzeleckim parku to pozostałości zamku, czy pałacu? Kto w nim mieszkał? Jakie słynne osobistości się tu pojawiały? Jak balowano, które magnackie ... » więcej 2019-01-01, godz. 12:28 Strażacy podsumowali rok i zakończyli go dwoma dużymi prezentami W studiu zagościli Piotr Zdziechowski i Damian Glik z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich. Rozmawiamy m.in. o tym, jak szybko ... » więcej 2018-12-31, godz. 12:06 Kędzierzyn-Koźle to miasto pełne kultury Czy Kędzierzyn-Koźle jest miastem pełnym wydarzeń kulturalnych? - na to pytanie odpowiada Piotr Gabrysz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury 'Chemik'. Rozmawi ... » więcej 2018-12-31, godz. 11:50 O przyrodę w Kędzierzynie-Koźlu warto powalczyć Gościem programu jest Lidia Kryś, prezes oddziału Kędzierzyn-Koźle Ligi Ochrony Przyrody i wiceprezes okręgu Opole LOP. To dzięki jej działaniom już prawie ro ... » więcej 2018-12-31, godz. 11:38 Złote prosię i „Jezisek”, czyli święta po czesku O świątecznych zwyczajach u czeskich sąsiadów opowiada w programie Pogranicze Zdzisław Baran. To sekretarz powiatu nyskiego, zarazem mieszkaniec Głuchołaz, by ... » więcej 2018-12-31, godz. 11:38 Jubileuszowy rok na pograniczu świętuje Towarzystwo Przyjaciół Głuchołaz Jubileusz 30 - lecia obchodzi głuchołaskie Towarzystwo Przyjaciół Głuchołaz, a także w grudniu, minęło 70 lat od przejazdu pierwszego pociągu z Czechosłowacji ... » więcej 2018-12-24, godz. 11:24 Chcę wydobyć z każdego piękno i magię W radiowym studiu zrobiło się baśniowo za sprawą niezwykłych zdjęć, których autorką jest Kasia Michalska - strzelecka fotografka i pedagożka pracująca z niepe ... » więcej 2018-12-24, godz. 11:17 Kolekcjoner rowerów z historią W swojej kolekcji ma ich ponad 170. Najstarszy ma grubo ponad 130 lat. Marian Marek z Dziewkowic pod Strzelcami Opolskimi jest posiadaczem jednej z największy ... » więcej 2018-12-22, godz. 16:32 Niepokojące tendencje demograficzne w gminie Prudnik Nie przybywa ubogich, jednak nadal problemem jest dziedziczenie biedy oraz życie na koszt pomocy społecznej. Kolejnym negatywnym zjawiskiem w gminie Prudnik j ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »