Radio Opole » Audycje z powiatów
2018-04-30, 15:37 Autor: Dorota Kłonowska

Długi, majowy weekend bogaty w muzealne wydarzenia

Adrianna Zalewska-Wąsowicz [Fot.Dorota Kłonowska]
Adrianna Zalewska-Wąsowicz [Fot.Dorota Kłonowska]
„Józef Piłsudski na łamach prasy międzywojennej”, Artyści z Laval”, czy „Painting Exhibition” – to tylko skromna część wystaw, jakie proponuje odwiedzającym nyski Pałac Biskupi. Są także warsztaty i konkursy dla najmłodszych, a rodziny wielodzietne płacą tylko ¼ ceny biletu.
- Obowiązuje u nas Karta Dużej Rodziny. To spora ulga dla rodzin wielodzietnych, które chciałyby zwiedzić nasze muzeum. Zapraszamy też na plenerowe, bezpłatne koncerty, jakie już wkrótce rozpoczną się na muzealnym dziedzińcu. Pracujemy zarówno w długi, majowy weekend, jak i w nadchodzące wakacje – mówi historyk sztuki Adrianna Zalewska-Wąsowicz, która jest szefową działu promocji, edukacji i wydawnictw.
W sobotę (28.04) muzeum udostępniło wystawę „Józef Piłsudski na łamach prasy międzywojennej”, która będzie czynna do 10 czerwca. Z kolei 12 maja prelekcja Teresy Aranowicz otworzy wystawę „Obrazy świata minionego” – tworzenie nowej rzeczywistości. Wspomnienia mieszkańców Nysy”. Dzień później „Afiszujmy się!” – rodzinne warsztaty na wystawie Sebastiana Huczyńskiego „Painting Exhibition”, podczas których uczestnicy zajęć zostaną zaproszeni do udziału w konkursie plastycznym „Moja przygoda w muzeum”.
- Osobny temat, to oczywiście Noc Muzeów, na jaką zapraszamy 19 maja. Jak zwykle nie zabraknie niespodzianek i atrakcji – zapowiada Adrianna Zalewska-Wąsowicz.
Adriana Zalewska-Wąsowicz w rozmowie z Dorotą Kłonowską

Audycje z powiatów

2018-10-18, godz. 11:04 Cykl spotkań nawiązujących do Narodowego Święta Niepodległości organizuje prudnickie muzeum Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, współpraca z Czechami oraz książki poświęcone lokalnej historii to tematy, które zdominowały program „R ... » więcej 2018-10-18, godz. 08:42 Nastolatkowie równiez powinni zainteresować się ubezpieczeniami społecznymi Wzięliśmy udział w Wojewódzkiej Inauguracji Projektu Edukacyjnego „Lekcje z ZUS”, która miała miejsce w oleskim Zespole Szkół im. Lotników Polskich. » więcej 2018-10-17, godz. 17:19 Jak powiat kędzierzyńsko-kozielski zmienił się przez ostatnie 4 lata Jak Kędzierzyn-Koźle zmienił się przez ostatnie cztery lata? Które posunięcia władz miejskich oraz poszczególnych gmin mieszkańcy uznali za strzał w dziesiątk ... » więcej 2018-10-17, godz. 16:49 Są jako wojowie z X wieku... Przenosimy się w czasy mrocznego średniowiecza. Sprawdzamy, czy wojowanie mieczem i toporem przydaje się w dzisiejszym świecie » więcej 2018-10-16, godz. 16:34 Krapkowiccy policjanci o aktualnej sytuacji na drogach powiatu Rozmowa z aspirantem sztabowym Jarosławem Waligórą, rzecznikiem prasowym Komendy Powiatowej Policji w Krapkowicach i aspirantem sztabowym Eugeniuszem Adamkiew ... » więcej 2018-10-16, godz. 16:34 Będą wspominać Ryśka Riedla w Krapkowicach. Poza tym dom kultury jest w remoncie Aleksander Bernat, dyrektor Krapkowickiego Domu Kultury, mówi o zbliżającym się koncercie-wspomnieniu Ryszarda Riedla. Pytamy też o trwający remont w domu kul ... » więcej 2018-10-16, godz. 13:37 Jak przetrwają zimę? Brzeskie Centrum Kultury w remoncie, a w kalendarzu sporo imprez artystycznych Dyrekcja największej brzeskiej placówki kulturalnej ma spory ból głowy. Wciąż modernizowany jest tamtejszy amfiteatr wraz z pełnym zapleczem, a w głównej sied ... » więcej 2018-10-16, godz. 13:28 1,5 mln złotych namysłowski szpital przeznaczy na podwyżki dla personelu medycznego. Pytanie skąd wziąć taką kwotę? Podwyżki dla pracowników uderzą po kieszeni dyrekcję Namysłowskiego Centrum Zdrowia. Spółka do końca roku musi znaleźć 1,5 mln złotych, by podnieść wynagrodze ... » więcej 2018-10-15, godz. 17:07 O przedsiębiorczości, zarządzaniu firmą, organizacji KOOPERACJI i... lataniu ultralekkimi samolotami Gościliśmy na X Forum Ekonomicznym KOOPERACJA 2018 w Świerczach obok Olesna. Podczas biznesowego spotkania wręczono pięć Pereł Powiatu Oleskiego. » więcej 2018-10-15, godz. 16:02 Tkać każdy może - przekonują mieszkanki Sieroniowic Seniorki z Sieroniowic od kilku miesięcy oddają się nowej pasji. Popołudniami spotykają się w świetlicy, rozstawiają krosna i tkają dywaniki, bieżniki i inne ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »