Radio Opole » Audycje z powiatów
2018-04-30, 15:37 Autor: Dorota Kłonowska

Długi, majowy weekend bogaty w muzealne wydarzenia

Adrianna Zalewska-Wąsowicz [Fot.Dorota Kłonowska]
Adrianna Zalewska-Wąsowicz [Fot.Dorota Kłonowska]
„Józef Piłsudski na łamach prasy międzywojennej”, Artyści z Laval”, czy „Painting Exhibition” – to tylko skromna część wystaw, jakie proponuje odwiedzającym nyski Pałac Biskupi. Są także warsztaty i konkursy dla najmłodszych, a rodziny wielodzietne płacą tylko ¼ ceny biletu.
- Obowiązuje u nas Karta Dużej Rodziny. To spora ulga dla rodzin wielodzietnych, które chciałyby zwiedzić nasze muzeum. Zapraszamy też na plenerowe, bezpłatne koncerty, jakie już wkrótce rozpoczną się na muzealnym dziedzińcu. Pracujemy zarówno w długi, majowy weekend, jak i w nadchodzące wakacje – mówi historyk sztuki Adrianna Zalewska-Wąsowicz, która jest szefową działu promocji, edukacji i wydawnictw.
W sobotę (28.04) muzeum udostępniło wystawę „Józef Piłsudski na łamach prasy międzywojennej”, która będzie czynna do 10 czerwca. Z kolei 12 maja prelekcja Teresy Aranowicz otworzy wystawę „Obrazy świata minionego” – tworzenie nowej rzeczywistości. Wspomnienia mieszkańców Nysy”. Dzień później „Afiszujmy się!” – rodzinne warsztaty na wystawie Sebastiana Huczyńskiego „Painting Exhibition”, podczas których uczestnicy zajęć zostaną zaproszeni do udziału w konkursie plastycznym „Moja przygoda w muzeum”.
- Osobny temat, to oczywiście Noc Muzeów, na jaką zapraszamy 19 maja. Jak zwykle nie zabraknie niespodzianek i atrakcji – zapowiada Adrianna Zalewska-Wąsowicz.
Adriana Zalewska-Wąsowicz w rozmowie z Dorotą Kłonowską

Audycje z powiatów

2018-08-15, godz. 18:59 Schodzimy do kopalni. Legenda o tym, jak diabeł złotem sypał po pograniczu Krystyna Dubiel - przewodnik sudecki i autorka książek o historii pogranicza, zaprasza na wycieczki do kopalni złota w Złotym Stoku, oraz do Rejviz, nad Mecho ... » więcej 2018-08-15, godz. 18:45 Nowy basen, kajaki, szlak wodny. Powiat nyski kusi Czechów Mieszkańcy Opolszczyzny zimą wybierają czeskie góry, z kolei Czesi lubią latem skorzystać z polskich akwenów. Tego lata polska strona pogranicza przygotowała ... » więcej 2018-08-15, godz. 18:44 Trudno zostać przewodnikiem po polsko – czeskich górach. Na ośmiu zdaje jeden Zaledwie kilka osób na południu Opolszczyzny posiada uprawnienia przewodnika górskiego. Egzaminacyjne sito jest nieubłagane. Trzeba znać historię Polski, Czec ... » więcej 2018-06-11, godz. 16:12 Firma Kapica jest liderem w kraju, chce być w pierwszej trójce w Europie Zaczynali od małego zakładu ciesielskiego, obecnie zatrudniają prawie 200 osób i są potentatem na rynku krajowym i w pierwszej dziesiątce na rynku europejskim ... » więcej 2018-06-04, godz. 09:21 Czy opieka społeczna w Polsce powinna zostać zreorganizowana? Leszek Krzyżanowski, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Praszce, mówi o funkcjonowaniu programu Rodzina 500 Plus i sytuacjach, kiedy do rodziny trafia wspa ... » więcej 2018-06-04, godz. 09:21 Kapsuła czasu wróci na kościół w Gorzowie Śląskim, ale wieże wymagają remontu Rozmowa z księdzem Józefem Dziukiem, proboszczem Parafii Trójcy Świętej w Gorzowie Śląskim, dotyczy odnalezionej kapsuły czasu, specyfiki parafii i niezbędneg ... » więcej 2018-06-02, godz. 21:49 Ponad 400 tysięcy euro dla bibliotek i samorządów Nysy i Jesenika „Centrum Działań Wspólnych - sieć kooperacyjna samorządów i NGO Miast Partnerskich” w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska - Polska 2014-2020, który ... » więcej 2018-06-02, godz. 19:35 Polsko – czeskie rozpoczęcie sezonu wodnego na pograniczu Trzydniowe ćwiczenia „Bezpieczny sezon wodny na obszarach wodnych pogranicza polsko - czeskiego” zainaugurowały rozpoczęcie wakacji nad akwenami po polskiej i ... » więcej 2018-05-30, godz. 10:56 Klub odkrywców z Ciska szuka historii lokalnej Młodzież Klubu Odkrywców Historii Lokalnej w Cisku nagrywa wspomnienia starszych mieszkańców wsi - babć, dziadków, ale też proboszcza czy kowala. Młodzież zeb ... » więcej 2018-05-29, godz. 17:12 Gogolin nagrodzony za redukcję niskiej emisji i inne działania proekologiczne Joachim Wojtala, burmistrz Gogolina, wyjaśnia motywy współpracy z samorządem krapkowickim w sprawie ubiegania się o pieniądze z programu Mosty Plus. Rozmowa d ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »