Radio Opole » Audycje z powiatów
2018-04-30, 15:37 Autor: Dorota Kłonowska

Długi, majowy weekend bogaty w muzealne wydarzenia

Adrianna Zalewska-Wąsowicz [Fot.Dorota Kłonowska]
Adrianna Zalewska-Wąsowicz [Fot.Dorota Kłonowska]
„Józef Piłsudski na łamach prasy międzywojennej”, Artyści z Laval”, czy „Painting Exhibition” – to tylko skromna część wystaw, jakie proponuje odwiedzającym nyski Pałac Biskupi. Są także warsztaty i konkursy dla najmłodszych, a rodziny wielodzietne płacą tylko ¼ ceny biletu.
- Obowiązuje u nas Karta Dużej Rodziny. To spora ulga dla rodzin wielodzietnych, które chciałyby zwiedzić nasze muzeum. Zapraszamy też na plenerowe, bezpłatne koncerty, jakie już wkrótce rozpoczną się na muzealnym dziedzińcu. Pracujemy zarówno w długi, majowy weekend, jak i w nadchodzące wakacje – mówi historyk sztuki Adrianna Zalewska-Wąsowicz, która jest szefową działu promocji, edukacji i wydawnictw.
W sobotę (28.04) muzeum udostępniło wystawę „Józef Piłsudski na łamach prasy międzywojennej”, która będzie czynna do 10 czerwca. Z kolei 12 maja prelekcja Teresy Aranowicz otworzy wystawę „Obrazy świata minionego” – tworzenie nowej rzeczywistości. Wspomnienia mieszkańców Nysy”. Dzień później „Afiszujmy się!” – rodzinne warsztaty na wystawie Sebastiana Huczyńskiego „Painting Exhibition”, podczas których uczestnicy zajęć zostaną zaproszeni do udziału w konkursie plastycznym „Moja przygoda w muzeum”.
- Osobny temat, to oczywiście Noc Muzeów, na jaką zapraszamy 19 maja. Jak zwykle nie zabraknie niespodzianek i atrakcji – zapowiada Adrianna Zalewska-Wąsowicz.
Adriana Zalewska-Wąsowicz w rozmowie z Dorotą Kłonowską

Audycje z powiatów

2019-01-02, godz. 08:28 Włodarze Krapkowic i Gogolina podsumowują 2018 rok Andrzeja Kasiurę oraz Joachima Wojtalę pytamy o ocenę i podsumowanie minionego roku. Po wygranej w wyborach samorządowych obaj będą rządzić w swoich gminach przez… » więcej 2019-01-01, godz. 21:32 Odkrywa historię zamków, pałaców i szlacheckich rezydencji Czy ruiny w strzeleckim parku to pozostałości zamku, czy pałacu? Kto w nim mieszkał? Jakie słynne osobistości się tu pojawiały? Jak balowano, które magnackie rezydencje… » więcej 2019-01-01, godz. 12:28 Strażacy podsumowali rok i zakończyli go dwoma dużymi prezentami W studiu zagościli Piotr Zdziechowski i Damian Glik z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich. Rozmawiamy m.in. o tym, jak szybko… » więcej 2018-12-31, godz. 12:06 Kędzierzyn-Koźle to miasto pełne kultury Czy Kędzierzyn-Koźle jest miastem pełnym wydarzeń kulturalnych? - na to pytanie odpowiada Piotr Gabrysz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury 'Chemik'. Rozmawiamy… » więcej 2018-12-31, godz. 11:50 O przyrodę w Kędzierzynie-Koźlu warto powalczyć Gościem programu jest Lidia Kryś, prezes oddziału Kędzierzyn-Koźle Ligi Ochrony Przyrody i wiceprezes okręgu Opole LOP. To dzięki jej działaniom już prawie rok… » więcej 2018-12-31, godz. 11:38 Złote prosię i „Jezisek”, czyli święta po czesku O świątecznych zwyczajach u czeskich sąsiadów opowiada w programie Pogranicze Zdzisław Baran. To sekretarz powiatu nyskiego, zarazem mieszkaniec Głuchołaz, były… » więcej 2018-12-31, godz. 11:38 Jubileuszowy rok na pograniczu świętuje Towarzystwo Przyjaciół Głuchołaz Jubileusz 30 - lecia obchodzi głuchołaskie Towarzystwo Przyjaciół Głuchołaz, a także w grudniu, minęło 70 lat od przejazdu pierwszego pociągu z Czechosłowacji… » więcej 2018-12-24, godz. 11:24 Chcę wydobyć z każdego piękno i magię W radiowym studiu zrobiło się baśniowo za sprawą niezwykłych zdjęć, których autorką jest Kasia Michalska - strzelecka fotografka i pedagożka pracująca z niepełnosprawnymi… » więcej 2018-12-24, godz. 11:17 Kolekcjoner rowerów z historią W swojej kolekcji ma ich ponad 170. Najstarszy ma grubo ponad 130 lat. Marian Marek z Dziewkowic pod Strzelcami Opolskimi jest posiadaczem jednej z największych… » więcej 2018-12-22, godz. 16:32 Niepokojące tendencje demograficzne w gminie Prudnik Nie przybywa ubogich, jednak nadal problemem jest dziedziczenie biedy oraz życie na koszt pomocy społecznej. Kolejnym negatywnym zjawiskiem w gminie Prudnik jest… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »