Radio Opole » Audycje z powiatów
2018-02-22, 14:00 Autor: Agnieszka Stefaniak

Inwestycje zaplanowane do 2022 roku. Opolski WiK planuje realizację blisko 120 zadań

Opolskie Wodociągi i Kanalizacja
Opolskie Wodociągi i Kanalizacja
Lucjusz Adrian Standera [fot. Paula Hołubowicz]
Lucjusz Adrian Standera [fot. Paula Hołubowicz]
Cena "za wodę" dostarczaną przez opolski WiK w tym roku nie wzrośnie, ale co będzie dalej - na razie trudno wyrokować. Możliwa jest korekta ceny z uwagi na inwestycje, które realizują opolskie wodociągi.
Minął rok od podpisania przez Spółkę Wodociągi i Kanalizacja w Opolu umowy z NFOŚiGW o dofinansowanie projektu pod nazwą „Kompleksowa modernizacja oczyszczalni ścieków w Opolu wraz z poprawą gospodarki wodno-ściekowej”. Projekt opiewa na ponad 150 milionów złotych.

- W tej chwili czekamy na wyłonienie wykonawcy kompleksowego remontu oczyszczalni ścieków - powiedział w programie Stolica Opole Lucjusz Standera, dyr. ds. innowacji i rozwoju WIK. - To strategiczny element tego projektu, ale nie jedyny.

Zakres rzeczowy projektu obejmuje łącznie realizację 13 zadań. To również modernizacja wraz z rozbudową sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej oraz dostosowanie możliwości analitycznych laboratorium do potrzeb zmodernizowanej oczyszczalni ścieków. Tam gdzie sieci wymagają modernizacji - ta prowadzona będzie metodą bezwykopową, dzięki specjalistycznemu urządzeniu, które kupuje opolski WIK. Tam gdzie sieć będzie dopiero budowana - konieczne będą prace ziemne.

Lucjusz Standera w rozmowie z Agnieszką Stefaniak

Audycje z powiatów

2019-01-02, godz. 08:28 Włodarze Krapkowic i Gogolina podsumowują 2018 rok Andrzeja Kasiurę oraz Joachima Wojtalę pytamy o ocenę i podsumowanie minionego roku. Po wygranej w wyborach samorządowych obaj będą rządzić w swoich gminach p ... » więcej 2019-01-01, godz. 21:32 Odkrywa historię zamków, pałaców i szlacheckich rezydencji Czy ruiny w strzeleckim parku to pozostałości zamku, czy pałacu? Kto w nim mieszkał? Jakie słynne osobistości się tu pojawiały? Jak balowano, które magnackie ... » więcej 2019-01-01, godz. 12:28 Strażacy podsumowali rok i zakończyli go dwoma dużymi prezentami W studiu zagościli Piotr Zdziechowski i Damian Glik z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich. Rozmawiamy m.in. o tym, jak szybko ... » więcej 2018-12-31, godz. 12:06 Kędzierzyn-Koźle to miasto pełne kultury Czy Kędzierzyn-Koźle jest miastem pełnym wydarzeń kulturalnych? - na to pytanie odpowiada Piotr Gabrysz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury 'Chemik'. Rozmawi ... » więcej 2018-12-31, godz. 11:50 O przyrodę w Kędzierzynie-Koźlu warto powalczyć Gościem programu jest Lidia Kryś, prezes oddziału Kędzierzyn-Koźle Ligi Ochrony Przyrody i wiceprezes okręgu Opole LOP. To dzięki jej działaniom już prawie ro ... » więcej 2018-12-31, godz. 11:38 Złote prosię i „Jezisek”, czyli święta po czesku O świątecznych zwyczajach u czeskich sąsiadów opowiada w programie Pogranicze Zdzisław Baran. To sekretarz powiatu nyskiego, zarazem mieszkaniec Głuchołaz, by ... » więcej 2018-12-31, godz. 11:38 Jubileuszowy rok na pograniczu świętuje Towarzystwo Przyjaciół Głuchołaz Jubileusz 30 - lecia obchodzi głuchołaskie Towarzystwo Przyjaciół Głuchołaz, a także w grudniu, minęło 70 lat od przejazdu pierwszego pociągu z Czechosłowacji ... » więcej 2018-12-24, godz. 11:24 Chcę wydobyć z każdego piękno i magię W radiowym studiu zrobiło się baśniowo za sprawą niezwykłych zdjęć, których autorką jest Kasia Michalska - strzelecka fotografka i pedagożka pracująca z niepe ... » więcej 2018-12-24, godz. 11:17 Kolekcjoner rowerów z historią W swojej kolekcji ma ich ponad 170. Najstarszy ma grubo ponad 130 lat. Marian Marek z Dziewkowic pod Strzelcami Opolskimi jest posiadaczem jednej z największy ... » więcej 2018-12-22, godz. 16:32 Niepokojące tendencje demograficzne w gminie Prudnik Nie przybywa ubogich, jednak nadal problemem jest dziedziczenie biedy oraz życie na koszt pomocy społecznej. Kolejnym negatywnym zjawiskiem w gminie Prudnik j ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »