Radio Opole » Stolica Opole (DAB+) » Informacje z Opola

Informacje z Opola

2018-08-22, 09:30 Autor: Piotr Wójtowicz

Dzięki specjalnej aplikacji zadzwoni do ciebie książę Kazimierz I i Agnieszka Osiecka

Pomnik Kazimierza I Opolskiego [fot. Katarzyna Doros]
Pomnik Kazimierza I Opolskiego [fot. Katarzyna Doros]
Prezentacja nowej aplikacji
Prezentacja nowej aplikacji
Mieszkańcy Opola i turyści dzięki specjalnej aplikacji będą mogli poznać historię założyciela miasta Kazimierza I i usłyszeć co ma mu do powiedzenia Papa Musioł, czy Agnieszka Osiecka. Program Poznaj Historię to jeden z pierwszych w kraju systemów informacji turystycznej.
Projekt jest przystępny dla każdego, wystarczy swoim smartfonem zeskanować kod QR, który znajduje się w pobliżu pomników, a po chwili postać do nas zadzwoni - zapewniają Łukasz Śmierciak naczelnik wydziału promocji opolskiego urzędu miasta i pomysłodawca Ryszard Pierzchała. - Dzięki temu możemy wysłuchać 4 minutowej dobrze przygotowanej i nagranej audycji w Radiu Opole - dodaje.

Z pomysłu możemy korzystać także przy pomniku Młynarskiego, Przybory i Wasowskiego. Według informacji miasta w przyszłości do systemu zostaną włączone kolejne pomniki, zabytki i obiekty przyrodnicze nie tylko na terenie Opola.
Łukasz Śmierciak i Ryszard Pierzchała

Zobacz także

2023-11-21, godz. 20:45, Wiadomości z regionu Glediczje już posadzone, wkrótce będą platany. Trwa sadzenie drzew na placu im. Kory w Opolu [ZDJĘCIA] Na placu przed dworcem PKP w Opolu posadzono pierwsze drzewa. Jest to kolejny etap rewitalizacji tego terenu. » więcej 2023-11-21, godz. 20:00, Wiadomości z regionu Oni dbają o bezpieczeństwo pracowników. "Coraz mniej mamy wypadków przy pracy" W dbaniu o bezpieczeństwo pracowników i utrzymaniu wysokiego standardu pracy nie mają sobie równych. Mowa o prywatnych przedsiębiorcach, rolnikach i przedstawicielach publicznej służby zdrowia, którzy zostali dziś (21.11) nagrodzeni… » więcej 2023-11-21, godz. 17:30, Wiadomości z regionu Odwołanie prezesa WiK w Opolu. Złamanie prawa czy słuszne działanie rady nadzorczej? - To takie odwołanie jak wiele poprzednich, po których sądy zawsze stwierdzały nielegalne działanie prezydenta Wiśniewskiego i przywracały mnie na funkcję - tak Ireneusz Jaki komentuje wczorajszą (20.11) decyzję Rady Nadzorczej WiK… » więcej 2023-11-21, godz. 16:30, Wiadomości z regionu Opole: w Klinicznym Centrum Ginekologii, Neonatologii i Położnictwa ruszają ważne inwestycje Ponad 5 milionów złotych trafiło do Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. Dzięki wsparciu samorządu województwa opolskiego przebudowany zostanie blok operacyjny z oddziałem anestezjologii oraz zakupiona… » więcej 2023-11-21, godz. 11:44, Wiadomości z regionu Uderzył w inny pojazd, po czym odjechał. I to nie były jego jedyne przewinienia Spowodował kolizję i uciekł z jej miejsca. Dzięki natychmiastowej reakcji poszkodowanego sprawca został zatrzymany przez policjantów. Do takiego zdarzenia doszło kilka dni temu w Boguszycach. » więcej
891011121314
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »