Radio Opole » Stolica Opole (DAB+) » Informacje z Opola

Informacje z Opola

2018-08-22, 09:30 Autor: Piotr Wójtowicz

Dzięki specjalnej aplikacji zadzwoni do ciebie książę Kazimierz I i Agnieszka Osiecka

Pomnik Kazimierza I Opolskiego [fot. Katarzyna Doros]
Pomnik Kazimierza I Opolskiego [fot. Katarzyna Doros]
Prezentacja nowej aplikacji
Prezentacja nowej aplikacji
Mieszkańcy Opola i turyści dzięki specjalnej aplikacji będą mogli poznać historię założyciela miasta Kazimierza I i usłyszeć co ma mu do powiedzenia Papa Musioł, czy Agnieszka Osiecka. Program Poznaj Historię to jeden z pierwszych w kraju systemów informacji turystycznej.
Projekt jest przystępny dla każdego, wystarczy swoim smartfonem zeskanować kod QR, który znajduje się w pobliżu pomników, a po chwili postać do nas zadzwoni - zapewniają Łukasz Śmierciak naczelnik wydziału promocji opolskiego urzędu miasta i pomysłodawca Ryszard Pierzchała. - Dzięki temu możemy wysłuchać 4 minutowej dobrze przygotowanej i nagranej audycji w Radiu Opole - dodaje.

Z pomysłu możemy korzystać także przy pomniku Młynarskiego, Przybory i Wasowskiego. Według informacji miasta w przyszłości do systemu zostaną włączone kolejne pomniki, zabytki i obiekty przyrodnicze nie tylko na terenie Opola.
Łukasz Śmierciak i Ryszard Pierzchała

Zobacz także

2021-02-18, godz. 23:21, Wiadomości z regionu Tragiczny wypadek w Opolu. Na obwodnicy samochód osobowy zderzył się z busem. Jedna osoba nie żyje Do wypadku doszło w czwartek (18.02) o godzinie 21:25 na opolskiej obwodnicy na wysokości Makro między rondem przy ulicy z Partyzanckiej a mostem nad Odrą. » więcej 2021-02-18, godz. 21:00, Wiadomości z regionu TOZ zawiesiło działalność interwencyjną. "Brakuje miejsc dla odbieranych psów, zimą dostajemy mnóstwo wezwań" Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Opolu zawieszeniu działalność interwencyjną. Jak informują wolontariusze w związku z licznymi wezwaniami do zaniedbanych zwierząt domy tymczasowe są przepełnione. Społecznicy nie mają już gdzie… » więcej 2021-02-18, godz. 15:56, Wiadomości z regionu Koronawirus w przedszkolu w Opolu. 18 dzieci na kwarantannie Kolejny przypadek koronawirusa w jednym z przedszkoli w Opolu. COVID-19 potwierdzono u jednego dziecka w Przedszkolu Publicznym numer 29. » więcej 2021-02-18, godz. 15:15, Sport i turystyka "Trzeba wejść na ścieżkę wygranych". Szymon Dusza przed piątą walką dla organizacji FEN Opolanin Szymon Dusza w sobotę (20.02) stoczy swoją piątą walkę dla federacji FEN MMA. Zawodnik klubów Next Level Opole i PACO Team Mysłowice zmierzy się ze Słowakiem Rolandem Cambalą. » więcej 2021-02-18, godz. 14:00, Wiadomości z regionu "Symboliczna i bardzo ważna organizacja". W Opolu uczczono 98. rocznicę powstania I Dzielnicy Związku Polaków w Niemczech Ta organizacja polonijna powstała w 1922 roku i była podzielona na pięć dzielnic. Jedna z nich, z siedzibą w Opolu liczyła około 5 tysięcy członków. Dzisiaj (18.02) mija 98. rocznica powstania I Dzielnicy Związku Polaków w Niemczech… » więcej
6789101112
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »