Radio Opole » Stolica Opole (DAB+) » Informacje z Opola

Informacje z Opola

2018-08-22, 09:30 Autor: Piotr Wójtowicz

Dzięki specjalnej aplikacji zadzwoni do ciebie książę Kazimierz I i Agnieszka Osiecka

Pomnik Kazimierza I Opolskiego [fot. Katarzyna Doros]
Pomnik Kazimierza I Opolskiego [fot. Katarzyna Doros]
Prezentacja nowej aplikacji
Prezentacja nowej aplikacji
Mieszkańcy Opola i turyści dzięki specjalnej aplikacji będą mogli poznać historię założyciela miasta Kazimierza I i usłyszeć co ma mu do powiedzenia Papa Musioł, czy Agnieszka Osiecka. Program Poznaj Historię to jeden z pierwszych w kraju systemów informacji turystycznej.
Projekt jest przystępny dla każdego, wystarczy swoim smartfonem zeskanować kod QR, który znajduje się w pobliżu pomników, a po chwili postać do nas zadzwoni - zapewniają Łukasz Śmierciak naczelnik wydziału promocji opolskiego urzędu miasta i pomysłodawca Ryszard Pierzchała. - Dzięki temu możemy wysłuchać 4 minutowej dobrze przygotowanej i nagranej audycji w Radiu Opole - dodaje.

Z pomysłu możemy korzystać także przy pomniku Młynarskiego, Przybory i Wasowskiego. Według informacji miasta w przyszłości do systemu zostaną włączone kolejne pomniki, zabytki i obiekty przyrodnicze nie tylko na terenie Opola.
Łukasz Śmierciak i Ryszard Pierzchała

Zobacz także

2021-02-17, godz. 18:00, Gospodarka Wyższe emerytury dla urodzonych w 1953 roku. ZUS zakończył akcję przeliczania wysokości świadczeń Ponad 2 tysiące mieszkańców województwa urodzonych w 1953 roku, którzy zdecydowali się przejść na wcześniejszą emeryturę dostało właśnie decyzję o wyrównaniu świadczenia. Dotyczy to osób, które wniosek o przejście na emeryturę… » więcej 2021-02-17, godz. 14:40, Wiadomości z regionu Dwa razy napadał na bank w Czarnowąsach. Drugi się udał, bo groził... drewnem. Zapadł wyrok Kiedy 'zrobił' swój pierwszy napad na bank w Opolu - Czarnowąsach, to ludzie zaczęli się śmiać z jego scyzoryka i przegonili go grożąc nożyczkami. Po kilku miesiącach w lipcu 2020 roku wrócił do tej samej placówki, ale miał… » więcej 2021-02-17, godz. 14:05, Wiadomości z regionu Opole ponownie "zagra" w produkcji filmowej? Trwają rozmowy z ogólnopolską stacją telewizyjną Opole ma szanse ponownie stać się tłem do kolejnej produkcji telewizyjnej. Miasto prowadzi w tej sprawie rozmowy z dużym nadawcą ogólnopolskim. » więcej 2021-02-17, godz. 13:15, Sport i turystyka Trwa wybór Najpiękniejszego Gola Opolszczyzny 2020. Plebiscyt organizuje TVP3 Opole Jeszcze do niedzieli (21.02) można oddawać swoje głosy w piątej edycji plebiscytu 'Najpiękniejszy Gol Opolszczyzny 2020'. W konkursie organizowanym przez TVP3 Opole o tytuł walczy dwadzieścia pięć wybranych wśród zgłoszonych t… » więcej 2021-02-17, godz. 11:16, Wiadomości z regionu O mały włos autobus z pasażerami wjechałby w wiadukt przy ulicy Krapkowickiej w Opolu Niewiele brakowało, aby autobus uderzył w wiadukt przy ulicy Krapkowickiej w Opolu. Kierowca pojazdu jadący od strony Krapkowic nie zauważył zakazu wjazdu, na szczęście zatrzymał się przed przeprawą. » więcej
9101112131415
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »