Radio Opole » Śladami Opolskiego Rzemiosła » Odcinki

Odcinki

2017-07-01, 16:00

Wybierz się z nami "Śladami Opolskiego Rzemiosła"! Odcinek 13 - Drukarnia

Paweł Pycia o pracy drukarza
To już ostatni odcinek cyklu "Śladami Opolskiego Rzemiosła". Przez ostatnie trzy miesiące z mikrofonem i kamerą odwiedziliśmy wiele zakładów rzemieślniczych, poznaliśmy wielu wspaniałych ludzi którzy pracują w rzemiośle i kochają to co robią. Napisaliśmy wiele ciekawych historii, zaprezentowaliśmy je na antenie Radia Opole i pokazaliśmy na naszej stronie internetowej. Dziś przyszła pora na ostatnią część, a skoro o pisaniu historii była mowa to przejdźmy poziom wyżej. Naszym dzisiejszym bohaterem jest Paweł Pycia, drukarz.więcej »
2017-07-05, 11:55

Wybierz się z nami "Śladami Opolskiego Rzemiosła"! Odcinek 12 - Snycerstwo

Bogusław Skibiński o snycerstwie
Sztuka zdobnicza związana z drewnem. Tak najkrócej można byłoby opisać kolejne rzemiosło, z którym postanowiliśmy się zapoznać, a jest nami snycerstwo. Naszym przewodnikiem w dzisiejszej podróży "Szlakiem Opolskiego Rzemiosła" jest Bogusław Skibiński, nauczyciel snycerstwa w Liceum Plastycznym w Opolu.więcej »
2017-05-06, 15:40

Wybierz się z nami "Śladami Opolskiego Rzemiosła"! 6 - Konferencja pn. Rzemiosło - przyszłość, teraźniejszość, przeszłość

Rzemiosło [Źródło: pixabay.com]
Rzemiosło [Źródło: pixabay.com]
W tym odcinku robimy sobie krótką przerwę i zjeżdżamy ze szlaku na którym to podążamy za opolskim rzemiosłem, ale nie zmieniamy tematu. Dziś odwiedzamy Opole, bo właśnie tu pod koniec kwietnia odbyła się konferencja pn. Rzemiosło - przyszłość, teraźniejszość, przeszłość. Uczestniczyli w niej członkowie cechów, rzemieślnicy oraz naukowcy, którzy rozmawiali o problemach warsztatów rzemieślniczych. O tym co rzemieślników trapi oraz co przeszkadza im, aby rozwijać swoje warsztaty. Czym spowodowane są te kłopoty?więcej »
12
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »