Radio Opole » Śladami Opolskiego Rzemiosła

Odcinki

2017-07-01, 16:00

Wybierz się z nami "Śladami Opolskiego Rzemiosła"! Odcinek 13 - Drukarnia

Paweł Pycia o pracy drukarza
To już ostatni odcinek cyklu "Śladami Opolskiego Rzemiosła". Przez ostatnie trzy miesiące z mikrofonem i kamerą odwiedziliśmy wiele zakładów rzemieślniczych, poznaliśmy wielu wspaniałych ludzi którzy pracują w rzemiośle i kochają to co robią. Napisaliśmy wiele ciekawych historii, zaprezentowaliśmy je na antenie Radia Opole i pokazaliśmy na naszej stronie internetowej. Dziś przyszła pora na ostatnią część, a skoro o pisaniu historii była mowa to przejdźmy poziom wyżej. Naszym dzisiejszym bohaterem jest Paweł Pycia, drukarz.
2017-07-05, 11:55

Wybierz się z nami "Śladami Opolskiego Rzemiosła"! Odcinek 12 - Snycerstwo

Bogusław Skibiński o snycerstwie
Sztuka zdobnicza związana z drewnem. Tak najkrócej można byłoby opisać kolejne rzemiosło, z którym postanowiliśmy się zapoznać, a jest nami snycerstwo. Naszym przewodnikiem w dzisiejszej podróży "Szlakiem Opolskiego Rzemiosła" jest Bogusław Skibiński, nauczyciel snycerstwa w Liceum Plastycznym w Opolu.
2017-05-06, 15:40

Wybierz się z nami "Śladami Opolskiego Rzemiosła"! 6 - Konferencja pn. Rzemiosło - przyszłość, teraźniejszość, przeszłość

Rzemiosło [Źródło: pixabay.com]
Rzemiosło [Źródło: pixabay.com]
W tym odcinku robimy sobie krótką przerwę i zjeżdżamy ze szlaku na którym to podążamy za opolskim rzemiosłem, ale nie zmieniamy tematu. Dziś odwiedzamy Opole, bo właśnie tu pod koniec kwietnia odbyła się konferencja pn. Rzemiosło - przyszłość, teraźniejszość, przeszłość. Uczestniczyli w niej członkowie cechów, rzemieślnicy oraz naukowcy, którzy rozmawiali o problemach warsztatów rzemieślniczych. O tym co rzemieślników trapi oraz co przeszkadza im, aby rozwijać swoje warsztaty. Czym spowodowane są te kłopoty?
12

Zobacz także

2017-07-01, godz. 16:00 Wybierz się z nami "Śladami Opolskiego Rzemiosła"! Odcinek 13 - Drukarnia To już ostatni odcinek cyklu "Śladami Opolskiego Rzemiosła". Przez ostatnie trzy miesiące z mikrofonem i kamerą odwiedziliśmy wiele zakładów rzemieślniczych… » więcej 2017-07-05, godz. 11:55 Wybierz się z nami "Śladami Opolskiego Rzemiosła"! Odcinek 12 - Snycerstwo Sztuka zdobnicza związana z drewnem. Tak najkrócej można byłoby opisać kolejne rzemiosło, z którym postanowiliśmy się zapoznać, a jest nami snycerstwo… » więcej 2017-06-17, godz. 16:00 Wybierz się z nami "Śladami Opolskiego Rzemiosła"! Odcinek 11 - Zakład zegarmistrzowski Był rok 1955. Wtedy pierwsze kroki w zawodzie zegarmistrza stawiał bohater kolejnego odcinka cyklu "Śladami Opolskiego Rzemiosła". To jeden z najstarszych… » więcej 2017-06-09, godz. 20:20 Wybierz się z nami "Śladami Opolskiego Rzemiosła"! Odcinek 10 - Piekarz Takich piekarzy już nie ma. Tak o swoim dziadku i ojcu mówi właściciel jednej z najstarszych piekarni w Opolu, Grzegorz Kobyłkiewicz. » więcej 2017-05-27, godz. 15:40 Wybierz się z nami "Śladami Opolskiego Rzemiosła"! Odcinek 9 - Straż pożarna To nie tyle rzemiosło czy zawód a bardziej pasja i powołanie. To fach niebezpieczny, ale bardzo ciekawy. Wyzwala ogromne pokłady adrenaliny i satysfakcji. » więcej 2017-05-20, godz. 15:40 Wybierz się z nami "Śladami Opolskiego Rzemiosła"! Odcinek 8 - Pszczelarz Pogoda sprzyja do tego, aby odwiedzić pasiekę. Dziś postanowiłem w programie "Śladami Opolskiego Rzemiosła" wcielić się w rolę pszczelarza a moim instruktorem… » więcej 2017-05-13, godz. 15:40 Wybierz się z nami "Śladami Opolskiego Rzemiosła"! Odcinek 7 - Modystka Wracamy na szlak opolskiego rzemiosła, który dziś zaprowadzi nas do Brzegu. Trafimy tam na zawód, który wstępnie został przeze mnie zakwalifikowany jako… » więcej 2017-05-06, godz. 15:40 Wybierz się z nami "Śladami Opolskiego Rzemiosła"! 6 - Konferencja pn. Rzemiosło - przyszłość, teraźniejszość… W tym odcinku robimy sobie krótką przerwę i zjeżdżamy ze szlaku na którym to podążamy za opolskim rzemiosłem, ale nie zmieniamy tematu. Dziś odwiedzamy… » więcej 2017-04-29, godz. 15:40 Wybierz się z nami "Śladami Opolskiego Rzemiosła"! Odcinek 5 - Stroiciel fortepianów Co zrobić, aby zostać stroicielem fortepianów? Czy niezbędne w tej pracy są słuch absolutny, cierpliwość i zdolności manualne? Jak często stroić instrumenty… » więcej 2017-04-22, godz. 15:40 Wybierz się z nami "Śladami Opolskiego Rzemiosła"! Odcinek 4 - Kowal, podkuwacz konia "W sławnym mieście Pacanowie tacy sprytni są kowale, że umieją podkuć kozy by chodziły w pełnej chwale". To był oczywiście fragment przygód Koziołka… » więcej
12
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »