Radio Opole » Śladami Opolskiego Rzemiosła

Odcinki

2017-04-22, 16:00

Odcinek 4 - Kowal, podkuwacz konia

Odcinek 4 - Podkuwacz koni, kowal
"W sławnym mieście Pacanowie tacy sprytni są kowale, że umieją podkuć kozy by chodziły w pełnej chwale". To był oczywiście fragment przygód Koziołka Matołka i jak to w bajkach bywa na końcu okazuje się, że w Pacanowie kozy kują, ale kowale o nazwisku Koza.więcej »
2017-04-21, 12:18

Odcinek 3 - Pracownia barbera

Piotr Staszewski o zakładzie i zawodzie barbera
Kilka dni temu wybrałem się do Kluczborka. Spacerując jedna z ulic natrafiłem na dziwny, nieznany mi obiekt, a może raczej reklamę pewnego zakładu. To trójkolorowy, kręcącym się niby kalejdoskop walec. Postanowiłem sprawdzić cóż to takiego. Czego się dowiedziałem? Zobaczcie i posłuchajcie koniecznie.więcej »
2017-04-08, 16:00

Odcinek 2 - Pracownia złotnicza

Stanisław Leśko o tradycyjnym wyrabianiu biżuterii
Tym razem zawędrowaliśmy do Kluczborka. Tam bowiem znajduje się pracownia złotnicza Stanisława Leśko. Pracujący tam mistrzowie jubilerscy specjalizują się w ręcznym, tradycyjnym tworzeniu biżuterii, a także szlifowaniu szlachetnych kamieni. Zapraszamy zatem do pracowni.więcej »
2017-04-06, 23:21

Odcinek 1 - Pracownia ręcznego malowania porcelany

Leokadia Świderska-Trebel o ręcznym malowaniu porcelany
W pierwszym odcinku Ślady Opolskiego Rzemiosła zaprowadziły nas do pracowni Leokadii Świderskiej-Trebel, która wraz z kilkoma koleżankami od wielu lat zajmuje się ręcznym malowaniem porcelany. Przepiękne talerze, filiżanki i zastawy są ozdabiane w tradycyjne opolskie wzory identyczne jak te, które zdobią opolskie kroszonki.więcej »
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »