Radio Opole » Śladami Opolskiego Rzemiosła

Odcinki

2017-05-06, 15:40

Wybierz się z nami "Śladami Opolskiego Rzemiosła"! 6 - Konferencja pn. Rzemiosło - przyszłość, teraźniejszość, przeszłość

Rzemiosło [Źródło: pixabay.com]
Rzemiosło [Źródło: pixabay.com]
W tym odcinku robimy sobie krótką przerwę i zjeżdżamy ze szlaku na którym to podążamy za opolskim rzemiosłem, ale nie zmieniamy tematu. Dziś odwiedzamy Opole, bo właśnie tu pod koniec kwietnia odbyła się konferencja pn. Rzemiosło - przyszłość, teraźniejszość, przeszłość. Uczestniczyli w niej członkowie cechów, rzemieślnicy oraz naukowcy, którzy rozmawiali o problemach warsztatów rzemieślniczych. O tym co rzemieślników trapi oraz co przeszkadza im, aby rozwijać swoje warsztaty. Czym spowodowane są te kłopoty?więcej »
2017-04-21, 15:40

Wybierz się z nami "Śladami Opolskiego Rzemiosła"! Odcinek 3 - Pracownia barbera

Piotr Staszewski o zakładzie i zawodzie barbera
Kilka dni temu wybrałem się do Kluczborka. Spacerując jedna z ulic natrafiłem na dziwny, nieznany mi obiekt, a może raczej reklamę pewnego zakładu. To trójkolorowy, kręcącym się niby kalejdoskop walec. Postanowiłem sprawdzić cóż to takiego. Czego się dowiedziałem? Zobaczcie i posłuchajcie koniecznie.więcej »
2017-04-06, 15:40

Wybierz się z nami "Śladami Opolskiego Rzemiosła"! Odcinek 1 - Pracownia ręcznego malowania porcelany

Leokadia Świderska-Trebel o ręcznym malowaniu porcelany
W pierwszym odcinku Ślady Opolskiego Rzemiosła zaprowadziły nas do pracowni Leokadii Świderskiej-Trebel, która wraz z kilkoma koleżankami od wielu lat zajmuje się ręcznym malowaniem porcelany. Przepiękne talerze, filiżanki i zastawy są ozdabiane w tradycyjne opolskie wzory identyczne jak te, które zdobią opolskie kroszonki.więcej »
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »